آیا به شغلتون علاقه دارید؟؟

وقتی مفهوم درستی از کار درک کرده باشید ، به این نکته نیز نزدیک می شوید که باید به کار خود ، علاقه داشته باشید . به عبارت دیگر اگر می خواهید محیط و نوع کارتان ، برایتان جذاب و دلنشین باشد ، باید علت حضور خود را در کارتان بدانید . به احتمال زیاد ، در اولین لحظه ، علت حضور خود را چنین شرح میدهید : در” این جا ” به این کار مشغولم تا پول در بیاورم ! ما برای زندگی کردن به پول احتیاج داریم .


نیمی از پاسخ تان درست : یعنی همه ی ما برای زندگی کردن به پول نیاز داریم ؛ اما فراموش نکنید که :
١- برای بدست آوردن پول ، راه های بسیاری و بی شماری وجود دارد
٢- فقط استخدام یا دوره گردی و یا دلالی برای پول در آوردن مناسب نیست و
٣- شخص خود شما ، هم در رابطه با کار و هم محل کار ، نقش به سزایی دارید . اندیشمندی می گوید : وقتی به این دنیا قدم می گذارید ،کار شما نیز با شما متولد می شود . شما برای کاری خاص زاده شده اید و تمایل و عشق به آن کار خاص ، در قلب تان _ در لحظه ای که با آن کار مواجه می شوید _ پای می گیرد و اگر احساس می کنید که به آن مقصد ، متصل نشده اید ، معنایش این است که کاری برگزیده اید ، که دوستش ندارید.
بنابراین در انجام هر کاری ، ابتدا باید خود را مد نظر قرار داده و جوابگوی نیاز روحتان باشید . بدیهی است که با این شرایط ، کاری را انتخاب کرده اید که از آن لذت برده اید ؛ یعنی در این صورت با عشق ، کار کردن معنا و مفهوم پیدا می کند .


بسیار شنیده اید که می گویند : (( عمریه دارم کار می کنم ، ولی هیچ ! انگار نه انگار که ما هم باید صاحب چیزی بشیم ! همه اش از بد شانسی و بدبختی ماست ! )) این عبارات و چیز هایی مشابه ، همگی حکایت از این واقعیت دارد که (( نمی دانیم چگونه باید کار کنیم ! )) نه شانس و اقبال در کارمان دخیل است و نه بیشتر کار کردن و خسته شدن … فقط باید شرایطی را در کار فراهم کنیم ، که بیشترین بهره را از “کار” و “زمان” ببریم .

لئوناردو داوینچی این شرایط را به طور اختصار ، چنین بیان می کند :
توازن و تعادل را در کارتان ، همواره مد نظر داشته باشید ، اما سعی کنید به جای آنکه به نتیجه کارتان فکر کنید ، از لحظه لحظه کاری که انجام می دهید ، لذت ببرید ؛


و اگر احساس می کنید که تعادل و توازن در کارتان مختل شده ،مدتی از آن فاصله بگیرید و آن را کنار بگذارید . با این کار ، افق تازه ای نسبت به کار پیش روی تان ، گشوده می شود ، و اگر چه متناقض می نماید ، اما قدرت خلاقه تان ، قوی تر و تیز تر می شود

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

perm_identity

textsms