چگونه افکار بر سلامتی بدن تاثیر می گذارد

ثبت نام در پین پول

اثبات تاثیر فکر بر جسم

در مطلب قبل (اولین قدم برای پارادایم شیفت) به اهمیت نقش فکر در زندگی و آینده بشر اشاره کردیم. در این مطلب قصد داریم تا از جنبه های مختلفی قدرت فکر را به معرض نمایش قرار دهیم تا جایی که به شما نشان خواهیم داد که نیروی فکر مثل یک شمشیر دو لبه میتواند کشنده و یا نجات دهنده بشر باشد. قطعا از کلمه کشنده کمی متعجب شده اید اما به تاثیرات بعضی افکار چنان عادت کردیم که به هیچ وجه نمی توانیم فکر کنیم که ممکن است آنها مایه ی بیماری و مرگ شوند.

می گوییم فلانی بر اثر سکته ی قلبی در گذشت. یعنی چه؟؟

به طور ساده می توان گفت که هیجان یعنی فکر آنی و ناگهانی ، مکانیسم حیات او را متزلزل ساخته و زندگی او را متوقف کرده.

ترس،  یعنی فکر ترسیدن. ضربان قلب او را دچار فلج ساخته و این فکر ، قلب او را با چنان شدتی به طپش انداخته که یکی از رگ هایش پاره شده است.

چند سال پیش روزی قطار الکتریکی لندن در حالی که آتش گرفته بود و شعله های آتش از بالای آن زبانه می کشید وارد ایستگاه شد. زن جوانی که آن لحظه می خواست سوار قطار شود، به محض دیدن حادثه ناگهان به زمین افتاد و مرد. زن را معاینه کردند. دچار برق گرفتگی نشده و هیچ نقطه ی بدنش آسیبی ندیده بود. هیچ گونه بیماری هم نداشت، بلکه فقط ترس حاصله از آتش سوزی چنان تاثیر عمیقی در زن کرده بود که یکی از رگ هایش پاره شده و روحش پروازه کرده بود. اگر فکر آرامتر و منظم تری داشت، زندگانیش از این مهلکه سالم بیرون می جست.

اشخاص زیادی دیده شده اند که در عین سالم بودن و زخمی نشدن فقط به تصور این که زخم مهلکی برداشته اند مرده اند، از طرف دیگر دیده شده است که بر اثر افکار شدیدی از قبیل ترس و تلاش و یا خوشحالی زیاد، رنج و بیماری از بدن کسی خارج شده است.

بنونوتو چیلینی مجسمه ساز ایتالیایی پس از اتمام کردن مجسمه ی پرسیوس و گذاشتن در کوره مخصوص ناگهان تب کرد ومجبور شد به خانه اش برود و بستری شود و در حالی که با تب مالاریا دست به گریبان بود، ناگهان یکی از شاگردانش با عجله خود را به خانه ی او رساند وگفت : استاد مجسمه ای که ساخته اید در کوره خراب شد ونتوانستیم بیرونش بیاوریم.

وی با عجله لباس پوشید و به کارگاهش دوید و دید که مجسمه خراب شده است فورا دستور داد که هیزم خشک بیاورند و آتش را بیشتر کرد و مدتی کار کرد تا توانست اثر خود را از خرابی نجات دهد، خود او بقیه داستان را چنین میگوید:

(( در آنجا یک بشقاب سالاد را که روی میزی به چشم می خورد، برداشتم و با اشتها بلعیدم. به اتفاق کارگران شام خوردم. ساعت دو بعد از نصف شب بود که به خانه ام برگشتم. وارد رخت خواب شدم، خود را راحت، سالم و با نشاط احساس می کردم و چنان که گویی اصلا مریض نشده بودم خواب راحتی کردم)) فکر نجات مجسمه با چنان نیرویی در مغز او رسوخ کرده بود که نه تنها فکر بیماری را بلکه خود آن نیز از بدن مجسمه ساز بیرون رانده بود.

در مورد برتری روح بر ماده ، هر روز با مثال های متعددی روبرو می شویم. و جای تعجب است که بشر در پی بردن به این برتری و استفاده از نتایج مفید آن این همه سهل انگاری می کند.

ساندو که مخترع اسباب ژیمناستیکی به نام خودش می باشد، مدت ها پیش از ایت به شاگردان خود می گفت که اگر بدنی تحت تاثیر فکر نباشد از تمرین خود بهره ی بسیار کمی می برد ولی کوچکترین تمرینی که همراه با فکر سالم اجرا شود نیرو و نشاطی به بدن می بخشد. و اکنون اغلب مربیان ژیمناستیک همین دستورالعمل را به صورت های دیگر و به بهای بسیار گران به شاگردان خود می فروشند.

جالب بود نه؟؟؟؟

نظر شما چیه؟؟؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

perm_identity

textsms