5 دلیل برای شروع فعالیت در تجارت نتورک مارکتینگ

1 – واقعا نیازی به سرمایه ندارد :
اولین مرحله در شروع این تجارت، شرکت در جلسات آموزشی است که توسط افراد خبره و باتجربه برگزار می شود و نکته مثبت این آموزش ها، رایگان بودن آن هاست که باعث می شود بسیاری از افراد توان شرکت در جلسات را داشته باشند.
سوال : ما در شروع تجارت بازاریابی شبکه ای مبلغ زیادی از محصولات را خریداری میکنیم تا آنها را بفروشیم، پس این شغل نیاز مند سرمایه است ؟؟
در پاسخ به این افراد باید خاطر نشان کرد که ذات نتورک مارکتینگ به این معناست که ابتدا شما مصرف کننده محصولات می شوید و در صورت رضایت از محصولات، آن را به دیگر آشنایانتان معرفی می کنید و این چرخه مدام تکرار می شود، سپس از میان مشتریان راضی افرادی را به شرکت معرفی میکنید که آنها نیز مصرف کننده و فروشنده محصولات شما می شوند و سازمان فروش شما را تشکیل می دهند. اینجا به هیچ عنوان قرار نیست خرید و فروش های شخصی بالایی صورت گیرد چرا که قدرت این کار در تشکیل سازمان فروش است.

2 – بهره مندی از آموزش های حرفه ای :
همانطور که در بالا اشاره شد مهمترین رکن نتورک مارکتینگ آموزش های راهبری و فروش تخصصی آن است. نقل قول معروفی است از استاد کسب کار ، آقای رابرت کیوساکی :
“امروز وقتی مردم از من می پرسند که اگر الان می خواستید کسب و کاری را شروع کنید چیکار میکردید؟ من همیشه به آنها استارت با یک کمپانی نتورک مارکتینگ را می گویم. نه فقط به دلیل خود نتورک مارکتینگ بلکه به دلیل آموزش هایی که شما از یک کمپانی نتورک مارکتینگ دریافت می کنید. دلیل این حرف من این است که آن چیزی که مردم را ثروتمند می کند پول نیست، بلکه مهارت ها هستند و مهارت شماره یک برای آغاز به کار توانایی فروختن است.”
و جالبتر اینجاست که بسیاری از این آموزش ها نه تنها در نتورک مارکتینگ بلکه در مشاغل دیگر و حتی زندگی شخصی نیز بدردتان میخورد.

3 – آزادی زمانی :
توجه داشته باشید که این تجارت در دنیا بیشتر به عنوان یک شغل پاره وقت و یا شغل دوم یاد میشود که افراد زیادی بوسیله نتورک مارکتینگ با صرف 15 ساعت در هفته به درآمد هایی مازاد بر درآمد اصلی خود رسیده اند که بعضا باعث شده پس از مدتی تمامی وقت خود را صرف این حرفه کنند، چرا که این تجارت پتانسیل های درآمدی بسیاری را دارا می باشد. آن چیزی که اینجا دارای اهمیت است آزادی زمانیست به این معنا که شما خود تعیین میکنید که کی و چقدر زمان بگذارید.

4 – واقعا ریسکی در میان نیست !!
افراد زیادی را دیده ام که بسیار مرددند در اینکه آیا در این تجارت شروع به فعالیت کنند یا خیر؟؟ پاسخ بسیار ساده است علیرغم استرس های زیاد در تصمیم گیری، واقعا از خود بپرسید که در این تجارت به فرض موفق نشدن چه چیزی را از دست خواهید داد؟ همانطورکه در قبل اشاره شد، شما برای شروع هیچ هزینه ای پرداخت نخواهید کرد و در ابتدا فقط و فقط میتوانید آموزش ببینید.
عمده این ترس ها ناشی از مسمومیت های فکری است که از فعالیت شرکت های هرمی در گذشته بوجود آمده که باعث می شود به طور ناخودآگاه انسان به شک و تردید بیفتد. نکته بسیار مهم این است که بسیاری از افرادی که امروزه در این صنعت به درآمدهای بالایی رسیده اند در ابتدا بسیار نسبت به این کسب وکار بدبین بوده اند اما روحیه آموزش پذیری و کسب اطلاعات در آنها باعث شده تا امروز به بزرگترین پرچمدارن این صنعت تبدیل شوند. پس اطلاعات خودتون رو نسبت به این تجارت افزایش بدید.

5 – این تجارت میتواند به بهترین دوران زندگی شما تبدیل شود :
موفقیت شما در نتورک در گرو موفق کردن افراد سازمانتان است و از طرفی دیگر بسیاری این تجارت را با دوستان و اقوام خود انجام می دهند که همه این ها باعث میشود فضای دوستانه و سالم بر محیط کاری حاکم شود. نتورک مارکتینگ برای بسیاری از افراد پیش از اینکه یک شغل محسوب شود، سبکی از زندگی تلقی می شود چرا که پس از ورودشان به این صنعت، کار و تفریح و زندگیشان بشدت با هم تلفیق می شود.
“حدیثی به نقل از امام علی (ع) : بهترین تفریح کار است.”
سعی کردیم بسیار خلاصه و مفید، مباحث مهم را مطرح کنیم، اما تصمیم گیرنده نهایی شما هستید. خوشحال میشویم ما را با نظرات خودتان آگاه کنید.

دیدگاه ها

 • ایرج مرادی ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ :: ۱۱:۱۸
  0 - 0

  سلام
  من راهبردها و راهکارهای ارایه شده را مطالعه کردم
  این بسیار خوب است و امیدوارم بتوانم در کشور ترکیه و بر اساس ارتباطاطی که دارم بتوانم کار را اغاز کنم
  اما در خصوص مبادلات فیمابین و اینکه من بعنوان نماینده فروش در ترکیه هستم نیاز به ساز و کارهاییست که من نمیدانم لطفا راهنمایی بفرمایید

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ :: ۱۴:۱۵
   0 - 0

   عرض سلام و احترام خدمت شما
   شما زمانی در شغلتان موفق خواهید شد ( هر کاری) که به اون شغل علاقمند و با اطلاعات باشید و تا زمانی که نسبت به بازاریابی شبکه ای و پتانسیل های بالقوه ای که دارد اطلاعات کافی نداشته باشید قطعا علاقه انچنانی هم نخواهید داشت، توجه کنید که علاقه ای که ما از اون صحبت میکنیم، علاقه ایست که بتواند شما را در روز های سخت این تجارت نوپا، نگهدارد.
   پس اولین قدم و مهمترین قدم کسب اطلاعات در مورد بازاریابی شبکه ای است، راهای کسب اطلاعات به ترتیب اولویت
   جلسات و سمینارهای اموزشی، کتاب، کلیپ های اموزشی و در نهایت مشورت با افراد باتجربه در زمینه نتورک مارکتینگ.
   در نظر داشته باشید که شما زمانی در نتورک مارکتینگ به موفقیت چشمگیری میرسید که به شغلتان ایمان قلبی برسید و لازمه رسیدن به ایمان و باور یک چیز است :
   اطلاعات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

perm_identity

textsms