بررسی پلن جدید شرکت بادران گستران

شبکه بادران | بادران گستران | پلن درامدی جدید

یکم آبان ماه 1395، شرکت بازاریابی شبکه ای بادران گستران از طرح درآمدزایی جدید خود رونمایی کرد. در ادامه قصد داریم تا نحوه محاسبه پورسانت بازاریابان بوسیله این پلن را بررسی کنیم. توجه داشته باشید که قصد نداریم در این مقاله به تحلیل نقاط ضعف و قوت این پلن درآمدزایی بپردازیم هر چند که بصورت کوتاه نکات مثبت و منفی را در بین صحبت ها اشاره خواهیم کرد پس با ایرانیان ام ال ام همراه شوید.

نکات کلی طرح درآمدی شرکت بادران:

 1. پلن شرکت بادران یک پلن هیبرید(Hybrid) یا ترکیبی است. در واقع شرکت بادران از شش نوع طرح درآمدی بصورت ترکیبی استفاده کرده است.
 2. تعداد 22 رده مدیریتی در این پلن تعریف شده است.
 3. همیشه به یاد داشته باشیم که قبل از بررسی هر پلن درآمدی باید ابتدا ضریب کالاهای یک شرکت را بررسی کنیم و با توجه به محصولات پرفروش شرکت به یک متوسط امتیازی برسیم. چرا که پلن درآمدی یک شرکت و امتیاز کالایی رابطه مستقیم و تنگاتنگی با هم دارند.
 4. بیشتر امتیاز محصولات شرکت بادران همراه با رونمایی پلن جدید افزایش یافته است.(عمدتا دارای امتیاز یک شده اند)
 5. در محاسبه امتیازات کلی هر شخص به جهت محاسبه پورسانت، 9% مالیات بر ارزش افزوده تمامی فاکتورها نیز محاسبه می شود که در میزان حجم پورسانت اشخاص موثر می گردد.
 6. در این پلن از قانون کمپرس استفاده میشود.
 7. هر جا در این مقاله از تعداد دست صحبت شد منظور همان شاخه فروش یا محور فروش است.

انواع طرح های درآمدی شرکت بادران:

%d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d8%af%d8%b1%d8%a7%d9%85%d8%af%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%af%d8%b1%d8%a7%d9%86-%da%af%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%86همانطور که در مقاله “بررسی و تحلیل قوانین جدید بر پلن های درآمدی” پیش بینی کرده بودیم، شرکت بادران ساختار کلی پلن خود را تغییر داد که در تصویر بالا می توانید 6 طرح محاسبه پورسانت این شرکت را ببینید که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

رده های سازمانی شرکت بادران گستران:

رده های مدیریتی پلن درامدی شرکت بادران گستران

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید 22 رده مدیریتی به همراه شرایط رسیدن به آنها وجود دارد. توجه داشته باشید که تا رتبه گروه بازاریابان شبکه ساز تعداد دست اهمیت و تاثیری ندارد و تنها میزان حجم فروش تعیین کننده است. در اینجا منظور از حجم فروش میزان حجم فروش شخصی به اضافه حجم فروش سازمانی می باشد.

پورسانت خرده فروشی:

در پلن جدید شرکت بادران این پورسانت 5% می باشد که در زمان خرید از سایت به عنوان تخفیف محاسبه خواهد شد.

مثال: شخصی 100 هزارتومان محصولی را خریداری می کند (فرض می گیریم که با امتیاز یک باشند این محصولات) که با احتساب 9% مالیات، حجم کلی فاکتور وی 109 هزارتومان میشود. حال برای پرداخت فاکتور 5% تخفیف دریافت می کند و پرداختی بازاریاب 103,550  می باشد.(5 درصد تخفیف با احتساب 9 درصد مالیات محاسبه شده است).

پاداش چندسطحی:

پلن های چند سطحی از قدیمی ترین انواع پلن ها می باشند و به بازاریابان کمک می کند تا در همان ابتدای شبکه سازی بتوانند به درآمد خوبی برسند. در پاداش چند سطحی یا یونی لول شرکت بادران شرایطی تعبیه شده است که افرادی که دارای دست های بیشتری باشند پورسانت بیشتری دریافت می کنند. درصد های پاداش چندسطحی در شرکت بادران گستران در تصویر زیر آمده است.

%d9%be%d8%a6%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%86%d8%aa-%da%86%d9%86%d8%af-%d8%b3%d8%b7%d8%ad%db%8c-%d8%b4%d8%b1%da%a9%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%af%d8%b1%d8%a7%d9%86 در جدول بالا سه حالت کلی پورسانت دهی مشخص شده است که برای افرادی که دو دست ، سه دست و بیشتر از چهار دست می باشند. با توجه به نزدیک بودن درصد های سطوح مختلف در کل می توان با یک تخمین کلی محاسبه کرد که طبق این پلن افراد چیزی در حدود 2.6 تا 2.8 درصد از حجم فروش خود تا هفت سطح را بدست می آورند. قانون کمپرس نسلی: نکته مهم در این پلن وجود قانون کمپرس است. در محاسبه این پورسانت فقط کسانی جز سطوح شما محسوب می شوند که حداقل حجم فروش 700 هزار تومان (با احتساب ضریب کالا و مالیات) در دو محور داشته باشند و در صورتی که شخصی چنین حجم و تعادلی را برقرار نکند طبق قانون کمپرس برای بالاسری های خود سطح محسوب نمی شود. برای مثال اگر شخصی دارای یک محور باشد که در آن محور فروش بالایی رخ می دهد، این شخص برای بالاسری های خود سطح محسوب نمی شود و سازمان وی یک سطح بالاتر می روند. این قانون دریافت پورسانت را در ابتدا کمی دشوار می کند اما در ادامه و گسترش سازمان باعث بهینه تر شدن حجم دریافتی از این نوع پلن خواهد شد.

پاداش گروهی:

پاداش گروهی شرکت بادران در واقع همان پلن Break away یا جداشونده است که در حال حاضر یکی از رایج ترین نوع پلن های مورد استفاده در شرکت های بین المللی می باشد. درصدهای مشخص شده توسط شرکت بادران در این پلن را طبق تصویر زیر مشاهده  میکنید: پاداش گروهی پلن جدید بادران نحوه محاسبه این پورسانت در این روش: در این روش ابتدا رده سازمانی شما و تمامی دایرکت هایتان مشخص می شود. سپس برای محاسبه پورسانت دریافتی از هرگروه فروش خود باید ابتدا تفاضل درصد شما و دایرکتتان مشخص شود و سپس درصد حاصل را در میزان فروش آن دست را بدست آورد. مثال : در تصویر زیر فرض شده که تمامی افراد مبلغ 500 هزار تومان خرید انجام داده اند. %d9%85%d8%ab%d8%a7%d9%84-%d9%be%d8%a7%d8%af%d8%a7%d8%b4-%da%af%d8%b1%d9%88%d9%87%db%8c-%d9%be%d9%84%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%af%d8%b1%d8%a7%d9%86 برای مثال در اینجا حجم فروش شخصی زهرا 500 هزارتومان و حجم فروش سازمانی اش (خودش + سازمان) یک میلیون و پانصد هزار تومان است. حال برای اینکه بتوانیم پورسانت علی را محاسبه کنیم باید رده مدیریتی علی، زهرا، محمد و رضا را حساب کنیم. رده مدیریتی علی : حجم فروش کل 5 میلیون تومان است و در رده مهارت آموزان بادران قرار دارد. درصد این رده در پاداش گروهی 3.5% می باشد. رده مدیریتی زهرا : حجم فروش کل 1.5 میلیون تومان است و در رده دانشجوی یک ستاره قرار دارد. درصد این رده در پاداش گروهی 1.5% می باشد. رده مدیریتی محمد : حجم فروش کل 3 میلیون تومان است و در رده دانشجوی سه ستاره قرار دارد. درصد این رده در پاداش گروهی 2.5% می باشد. رده مدیریتی رضا : حجم فروش کل 500 هزار تومان است و در رده تازه وارد یک ستاره قرار دارد. درصد این رده در پاداش گروهی 1% می باشد. حال برای اینکه پاداش گروهی علی را محاسبه کنیم باید به ازا هر یک از دست ها طبق فرمول زیر محاسبه کنیم: (درصد پاداش شخص – درصد پاداش دایرکت) * حجم فروش سازمانی دایرکت پس طبق این فرمول محاسبه می کنیم :

سه و نیم درصد – یک و نیم درصد * یک میلیون و پانصد هزار تومان = 37,500 پاداش حاصل از گروه فروش زهرا

سه و نیم درصد – دو و نیم درصد * سه میلیون تومان = 30,000 پاداش حاصل از گروه فروش محمد

سه و نیم درصد – یک درصد * پانصد هزار تومان = 12,500 پاداش حاصل از گروه فروش رضا

همچنین درصد کسب شده توسط خودش نیز در حجم فروش شخصیش ضرب می کنیم:

سه و نیم درصد * پانصد هزارتومان = 17,500

مجموع پورسانت دریافتی از پاداش گروهی برای علی : 97,500 هزار تومان

چند نکته مهم : 

 • تمامی رده های بالاتر از بازاریابان شبکه ساز نیز درصدشان همان 6% می باشد.
 • در صورتی که شما و دایرکتتان در یک رده سازمانی باشید، شما از گروه فروش این دایرکت پاداش گروهی بدست نمی آورید. دلیل هم این است که مثلا شما دانشجوی سه ستاره هستید و دایرکتتان هم دانشجوی سه ستاره. حال تفاضل هر دو درصد صفر می شود(2.5 – 2.5 = 0) پس شما پورسانتی از سازمان وی بدست نخواهید آورد.
 • درصورتی که هریک از دست های شما به رده سازمانی بازاریابان شبکه ساز برسد میزان پورسانت دریافتی شما از وی در پاداش گروهی به صفر می رسد. (اصطلاحا می گویند که این یک گروه جدا شونده است)

پاداش مدیریت:

این پاداش نیز همان پورسانت چندسطحیست که این بار برای افراد رده مدیریت و بالاتر می باشد که طبق جدول زیر محاسبه می گردد. %d9%be%d8%a7%d8%af%d8%a7%d8%b4-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%af%d8%b1%d8%a7%d9%86-%da%af%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%86 از آنجایی که افراد در رده مدیریت عمدتا سازمانشان تاسطح هفت کامل شده و همچنین افراد سطوح پایین تر غالب جمعیت را تشکیل می دهند پس می توان بصورت تقریبی این پورسانت را بین 1 تا 1.3 درصد از حجم فروش سازمان تا هفت سطح را فرض کرد.

پاداش راهبری (مشارکت):

این پاداش نیز بر اساس حجم فروش سازمانی هر شخصی از ابتدای فعالیتش در شرکت محاسبه می شود. درصورتی که هر شخصی بتواند شرایط مندرج در تصویر زیر را عملی کنید می تواند از استخر پاداش شرکت بادران پورسانت بدست آورد. پاداش راهبردی یا مشارکت شرکت بادران گستر شرط دریافت هر استپ در ماه های بعد :

 • استپ یک : فروش کل شاخه ها در یک ماه 2,000,000 تومان ، در قالب حداقل سه دست 500,000 تومانی .
 • استپ دو : فروش کل شاخه ها در یک ماه 5,000,000 تومان ، در قالب حداقل سه دست 1,500,000 تومانی .
 • استپ سه : فروش کل شاخه ها در یک ماه 20,000,000 تومان ، در قالب حداقل چهار دست 4,000,000 تومانی .
 • ستپ چهار : فروش کل شاخه ها در یک ماه 50,000,000 تومان ، در قالب حداقل چهار دست 10,000,000 تومانی.

نکته :در راستای تشویق فروش شخصی ، در این طرح فروش شخصی افراد نیز معادل یک دست در نظر گرفته می شود و نیز می توانند حجم فروش آنرا بر روی حجم فروش یکی از دست های خود اضافه نمایند . همچنین اگر فردی دارای دستی باشد که مدتی فعالیت و فروش داشته و بعد از آن به طور کامل اعضای آن دست لغو جایگاه نمایند ، حجم فروش آن دست از بین نمیرود و بر روی حجم فروش شخصی فرد اضافه می گردد.

مثال: فردی از ابتدای ثبت نام خود در دست اول خود 21 میلیون تومان ، در دست دوم 18 میلیون ، دست سوم 14 میلیون فروش صورت گرفته ، این فرد در مجموع 53 میلیون فروش داشته ، که در سه دست وی نیز حداقل 10 میلیون تومان فروش داشته ، از اینرو واجد شرایط استپ اول این پلن می گردد.

پاداش حمایت:

هر بازاریاب در صورتی که بتواند برای خود بیش از یک دست راه اندازی نماید و نیز به افراد زیرمجموعه خود کمک کند تا بیش از یک دست راه اندازی نمایند ( دستی که در آن حداقل 1,000,000 تومان فروش داشته باشد ) کسب امتیاز می نماید ، یعنی اگر مثلآ شما چهار دست داشته باشید سه امتیاز دریافت می کنید و نیز زیرمجموعه ای که دو دست داشته باشد برای شما یک امتیاز دارد ، زیرمجموعه ای که سه دست داشته باشد برای شما دو امتیاز دارد ( N = تعداد دستها ، امتیاز از هر فرد = N-1 ) و به همین ترتیب … نکته : امتیاز های کسب شده بر مبنای اینکه در دست چندم شما باشد به صورت زیر ضریب می خورند : دست یک : ضربدر 1 ، دست دو : ضربدر 3 ، دست سه : ضربدر 5 ، دست چهار : ضربدر 7 دست پنج : ضربدر 9 ، دست شش : ضربدر 11 ، دست هفت : ضربدر 13 ، دست هشت : ضربدر 18 دست نه : ضربدر 23 ، دست ده : ضربدر 28 ، دست یازده : ضربدر 33%d9%be%d8%a7%d8%af%d8%a7%d8%b4-%d8%ad%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%aa

نکته : محاسبات امتیاز برای افراد تا نهایتآ هفت لول می باشد :

 • بازاریاب دارای سه دست ، تا سه سطح محاسبه می گردد .
 • بازاریاب دارای چهار دست ، تا سطح چهار محاسبه می گردد .
 • بازاریاب دارای پنج دست تا سطح پنج محاسبه می گردد .
 • بازاریاب دارای شش دست تا سطح شش محاسبه می گردد .
 • و بازاریاب دارای هفت دست به بالا تا سطح هفت محاسبه می گردد .
نکته : سطح ها بر مبنای پلن دوم ( چند سطحی ) محاسبه می گردد .

نکته : معیار باز شدن هر دست در این طرح :

 • دست سوم : ساختن سه دست که در هر دست یک دانشجوی *2 ( 2,000,000 ) باشد .
 • دست چهارم : ساختن چهار دست که در هر دست یک دانشجوی *4 ( 4,000,000 ) باشد .
 • دست پنجم : ساختن پنج دست که در هر دست یک مهارت آموز *1 ( 7,000,000 ) باشد .
 • دست ششم : ساختن شش دست که در هر دست یک مهارت آموز *3 ( 11,000,000 ) باشد .
 • دست هفتم به بعد : ساختن هفت دست به بالا که در هر دست یک بازاریاب شبکه ساز ( 17,000,000 ) باشد .

نکته :

 • فردی که دست ششم خود را در این طرح درآمد زایی باز نماید به سمت مدیرفروش *3 دست پیدا می کند .
 • فردی که دست هفتم خود را در این طرح درآمد زایی باز نماید به سمت راهبر در شرکت بادران دست پیدا می کند .
 • فردی که دست هشتم خود را در این طرح درآمد زایی باز نماید به سمت راهبر *1 در شرکت بادران دست پیدا می کند .
 • فردی که دست نهم خود را در این طرح درآمد زایی باز نماید به سمت راهبر *2 در شرکت بادران دست پیدا می کند .
 • فردی که دست دهم خود را در این طرح درآمد زایی باز نماید به سمت راهبر *3 در شرکت بادران دست پیدا می کند .
 • و نهایتآ فردی که دست یازدهم خود را در این طرح درآمد زایی باز نماید به سمت فرشته باد در شرکت بادران دست پیدا می کند .

جمع بندی و بررسی کلی پلن شرکت بادران گستران:

 • مهمترین و کلیدی ترین ایرادی که به این پلن وارد است میزان پورسانت خرده فروشی آن است. اولین سوالی که باید در مورد این پلن پرسیده شود این است که این پلن تمرکزش بر خرده فروشیست یا شبکه سازی یا هردو؟ پاسخ را به خود شما واگذار می کنم. توجه داشته باشید که برخی از دوستان اشاره می کنند که کمبود حجم پورسانت خرده فروشی در پلن های بعدی جبران شده که اینگونه صحبت ها نیز پاسخ قانع کننده ای نیستند. در شرکتی که از 40 درصد پورسانت تنها 5 درصد آن را پورسانت خرده فروشی تشکیل می دهد نمی توان انتظار داشت که بازاریابان هم نگرش صحیحی در پیش بگیرند. البته در برخی رده های مدیریتی بین 0.5% تا 5 درصد به پورسانت خرده فروشی افزوده می شود که حقیقتا راضی کننده نیست. در نهایت به شما پیشنهاد می کنیم که پلن های شرکت های بازاریابی شبکه ای بین المللی را مطالعه ای بفرمایید و میزان پورسانت های خرده فروشی در آن ها را ببینید تا بتوانید بهتر این ایراد را درک کنید.
 • وجود پاداش حمایت را یکی از نقاط قوت این پلن می دانیم چرا که باعث می شود از تمام ظرفیت های پلن استفاده شود.
 • یکی از اشتباهات رایجی که در صحبت ها شنیده می شود این است که پلن قبلی بادران 58 درصد خروجی داشته و پلن جدید 40 درصد و با این حساب 18 درصد در این پلن کاهش خروجی داریم. باید توجه داشت که میزان تولید پورسانت (خروجی شرکت) رابطه مستقیمی با امتیاز کالا دارد و شرکت بادران در پلن قبل خود، 58 درصد پورسانت خود را در حالتی پرداخت می کرد که اکثر محصولات بصورت میانگین حدود 0.6 یا 0.7 امتیاز داشتند. خروجی یک شرکت را میزان درصدهای یک پلن مشخص نمی کنند بلکه شرط ها و ساختار کلی پلن مشخص می کنند که این مورد را با توجه وضعیت کلی بازاریابان می توان تست و آزمایش کرد.
 • پلن های جدا شونده و همچنین چندسطحی عمدتا از آنها به عنوان پلن های شروع سریع یاد می کنند، چرا که افراد به محض ورود و ایجاد شبکه سازی می توانند از آن درآمد خوبی بدست بیاورند. شرکت بادران از هر دو این پلن ها استفاده کرده اما وجود قانون کمپرس نسلی باعث میشود تا افراد در بدو ورود نتوانند درآمد بسزایی از این پلن بدست بیاورند و همچنین در پلن پاداش گروهی که یک پلن جداشونده است به دلیل پایین بودن درصدها باز هم نمی توان روی آن حساب باز کرد.
 • یکی از سوالاتی که زیاد پرسیده می شود این است که آیا پلن شرکت بادران در حالت تک محور (تک دست) هم پورسانت پرداخت می کند؟ در پاسخ باید گفت که در پاداش گروهی می توان بصورت تک محور هم پورسانت دریافت کرد اما به شرطی که خود شخص و دایرکت در یک رده سازمانی نباشند.
 • در کل به جز پاداش های پنجم و ششم بقیه پلن ساختار ساده ای هستند و این خود نکته مثبت دیگری محسوب می شود.

در این مقاله بصورت کلی نحوه محاسبه پورسانت پلن درآمدی شرکت بازاریابی شبکه ای بادران گستران را بررسی کردیم. تحلیل کامل این پلن را در روز های آینده منتشر خواهیم کرد.

دیدگاه ها

 • ناشناس ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ :: ۱۵:۵۳
  1 - 0

  سپاس از شما بابت بررسی و تحلیل ارزشمندتان. امیدوارم نقدی که تقدیم میگردد موجب کدورت برخی عزیزان نگردد.
  پورسانت 5درصدی خرید شخصی و اختصاص 35 درصد باقیمانده از سود فروش به چندین طرح و شرط موجود در پلن و نیز تشویش به فراوان ورودی گرفتن و تعریف پاداش به ازای یازده ورودی مستقیم کلیت این پلن مفصل و بلند و بالا را تشکیل داده.
  چه ایرادی داشت پورسانت منصفانه ای به خرده فروشی اختصاص داده شود؟ به نظر بنده از این به بعد شاهد مصرف کنندگان شبکه‌ای خواهیم بود.
  این ابتکار و نگرش خلاقان وطنی ستودنی است.
  البته نقطه قوت پلن تعریف 22 سطح مدیریتی میباشد که 7 سطح بالاتر از حداقل درخواست شده مسولین محترم است.
  البته نظر یکی از لیدرهای بادران راجع به پلن این است که چهار عامل به ترتیب اهمیت در انتخاب یک شرکت بازاریابی توجه داشته باشید.
  اول شرکت، دوم لیدرهای شرکت!!!!! ،سوم کالا و نهایتا پلن درآمدزایی شرکت.
  از دید بنده طرح درآمدزایی، آینه تمام نما از نگرش مدیران شرکت‌ها است.

  • محسن ۱۳۹۵/۰۹/۱۸ :: ۱۳:۳۰
   1 - 0

   سلام
   شرکت برای جبران کم بودن درصد پورسانت خرده فروشی ، طرح هایی تشویقی تعبیه کرده از جمله طرح n+1 که در این ظرح مثلا با خرید هر 6 کالا، یک کالا به رایگان دریافت میکنید
   که این خودش حدود 16 الی 17 درصد تخفیف مستقیم هست/و اینکه حذف ضرایب و محاسبه مالیات بر روی تخفیف، این درصد رو از 5 به 9 می رسونه/ یکی از مزایای کم شدن تخفیف خرده فروشی در پلن، جلوگیری از انبار شدن کالاها در منازل است.
   در پلن جدید و طرح های کنار اون ( مثل طرح n+1) روی خرید فروش واقعی تمرکز شده نه خرید انباری

   • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۱۸ :: ۱۳:۵۵
    0 - 0

    عرض ادب و احترام
    تقریبا میشه گفت که شرکت بادران با این طرح کمبود پورسانت خرده فروشی رو جبران کرد اما علت اصلی این کار دور زدن قانون ۴۰درصد خروجی است.
    در واقع با این کار درصدی رو مازاد بر چهل درصد داره پرداخت میکنه .
    سپاس از شما

 • محمد ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ :: ۱۷:۳۲
  0 - 0

  طبق محاسبات من پلن برای افراد تازه کار و میانی فوق العاده ضعیفه و به سختی پورسانت میده یعنی در حد انتظار نمیده
  در کل درصد ها خیلی پایینه
  شاید برای بالایی ها و در تصاعد روی سطوح 6و7 خوب بشه

 • محمد ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ :: ۱۷:۳۴
  0 - 0

  یه مشکلی که دارم با این پلن اینه که تو پاداش گروهی اگر تمام سطح یک های شما بازاریاب شبکه ساز باشند شما هیچی نمیگیرید؟؟!!

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ :: ۱۸:۱۹
   0 - 0

   عرض سلام و احترام
   ساختار کلی این پلن در تمام دنیا به همین شکل است فقط تفاوت در شرایط و درصد هاست.

 • بهنام ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ :: ۱۸:۱۹
  0 - 0

  خروجی پلن قبلی بادران با امتیاز 1 معادل 58 درصد میشد نه با امتیاز 0.6 یا 0.7

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ :: ۱۸:۴۵
   1 - 0

   عرض ادب
   فکر کنم متن رو دقیق متوجه نشدید:
   در زمانی که پلن شرکت بادران مجموعا پنجاه و هشت درصد بود، محصولات این شرکت در ان زمان حدود ۰.۶ یا ۰.۷ بودند.
   سپاس از توجهتون

 • حسين صادقي ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ :: ۱۹:۴۴
  0 - 0

  سلام، ایرادی که به خرده فروشی گرفته شده با توجه به امتیاز کالایی و احتساب مالیات در جایگاه فرد برطرف میشود. با توجه به میانگین کالایی و مالیات اگر یک حساب سر انگشتی انجام دهیم متوجه میشویم که این خرده فروشی ١٠٪‏ مساوی یا بیشتر از شرکت پنبه ریز که ٣٠٪‏ است پی أوت دارد… میدانیم که امتیاز کالایی پنبه ریز حدود ٠/٣ است. پلن باید در عمل پورسانت ده باشد نه روی کاغذ… از شما انتظار میرود که دقت بیشتری بکنید.

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ :: ۲۰:۱۷
   0 - 0

   عرض ادب و احترام
   لطفا در توجیه موارد سعی کنید به موارد حاشیه ساز از جمله پلن های دیگر شرکت ها خودداری بفرمایید.
   تمامی مواردی که فرمودید در نظر گرفته شده است. نظر ما و بسیاری دیگر بر پایین بودن پورسانت خرده فروشی است.
   سپاس

   • علی ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ :: ۲۳:۰۳
    0 - 0

    با سلام و درود

    بله ممکن است که پورسانت خرده فروشی کاهش یافته باشه

    اما نکته ای که باید بهش تامل کرد اینه که، با توجه به دستور وزارت مبنی بر سقف پرداختی شرکت ها که 40 درصد از روی قیمت کالا هاست، اگر شرکتی به عنوان مثال 30 درصد خره فروشی اختصاص داده باشد، الباقی تا 40 درصد یعنی حدود ده درصد (البته به شرط پی اوت واقعی) به بحث تیم سازی و سازمان تعلق پیدا میکنه!!!!!!

    به نظرتون قدری کم نیست ؟؟؟؟؟؟؟

    نظر خود شما چیه؟

   • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ :: ۱۴:۲۵
    0 - 0

    عرض ادب و احترام
    تمامی موارد که می فرمایید در نظر گرفته شده و با همه این مسایل و محدودیت ها انتظار می رفت شرکت بادران حداقل ۱۰℅ به خرده فروشی تخصیص دهد.
    تشکر از شما

  • ابراهیم زرشام فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ :: ۱۱:۴۵
   0 - 1

   دوست عزیز شما بهتر است که به هیچ وجه پلان شرکت بادران رو با پلان شرکت پنبه ریز مقایسه نکنید.
   چون نه پلان بادران رو متوجه شده اید نه پلان پنبه ریز رو…
   با تشکر

 • پرنیا ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ :: ۰۹:۴۸
  0 - 2

  سلام.به نظرتون این پلن بهتره یا پلن قبلی؟

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ :: ۱۴:۰۷
   0 - 0

   فعلا نظر دادن کمی زوده، بررسی پلن نیاز به تست های مختلف با حجم فروش های مختلف داره.
   سپاس از شما

   • محمد ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ :: ۲۱:۳۷
    0 - 0

    با سلام
    با یک حجم میانی که انتظار یک درامد 10 تا 20 میلیونی رو داشتم پلن رو تست کردم فوق العاده ضعیف عمل کرد
    امتیاز رو هم 1 در نظر گرفته بودم
    در کل به نظر من سود دهی جالبی نداره این پلن
    البته قطعا محاسبات من دقیق نبوده چون پاداش حمایت و راهبری رو دقیق نمیشه حساب کرد ونیاز به زمان داره

 • ابراهیم زرشام فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ :: ۱۱:۵۳
  0 - 0

  پلان بادران دو مشکل بزرگ داره
  یک سود خرده فروشی غیرمنصفانه که اچحاف مسلم در حق بازاریاب است.قابل توجه دوستانی که حساب شدن مالیات بر ارزش افزوده کالا رو هی بزرگنمایی میکنن لازمه بدونن که ۵ درصد از ۹ درصد مالیات ارزش افزوده می شود چهار دهمه درصد!!!پس خواهشا انقد روش مانور ندید و بیشتر از این پلانتون رو خار نکنید.
  دومین مور استفاده از پلان Break away هست که این پلان تاریخ انقضاش گذشته و دیگر جذابیتی ندارد.آخه کی خوشش میاد از این پلان که شرکت بادران چسبیده بهش!

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ :: ۱۴:۱۷
   0 - 0

   عرض سلام و احترام
   نکته اولی که در رابطه با پایین بودن خرده فروشی می فرمایید رو ماهم با شما هم عقیده ایم.
   اما نکته دوم :
   متاسفانه این روزها از این صحبت ها مبنی بر اینکه پلن های بریک اوی تاریخ انقضاشون گذشته رو میشنویم. باید خدمتتون عرض کنم که این پلن از جمله پلن های رایج در کمپانی های مطرح جهان است که از جمله آنها شرکت ام وی است.
   شرکت نیوشا هم که یک ماه پیش پلن خودش رو معرفی کرد از همین پلن استفاده میکند.
   خود شخص بنده هم علاقه زیادی به این پلن دارم چرا که در این پلن هرچه تعادل بیشتری در حجم فروش شاخه های هر شخص بیشتر باشد پورسانت بیشتری ایجاد میشود.
   سپاس از شما

   • ابراهیم زرشام فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۶ :: ۱۳:۲۰
    0 - 0

    عزیزم دقیقا این یک واقعیته که پلان بریک اوی تاریخ انقضاش گذشته.حالا چون شرکتی که شما توش فعالیت میکنید(نیوشانیک) از این پلان ضعیف استفاده میکنه دلیل بر منقضی نبودن این پلان نیست.

   • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۷ :: ۰۱:۱۱
    0 - 0

    متاسفانه مثل اینکه ما در هر مقاله باید این نکته رو یادآور شیم که هیچ یک از اعضای ایرانیان ام ال ام در هیچ یک از شرکت های بازاریابی شبکه ای فعالیتی نداریم و مخصوصا در مورد نیوشانیک که فرمودید تا به حال در این شرکت فعالیتی نداشته ایم.
    دوست عزیز اگر اطلاعاتی دارید در این زمینه لطفا شفاف و منطقی در اختیار ما و همه خوانندگان بگذارید، قطعا ما هم استقبال می کنیم. اما اگر صرفا شما هم یه چیزی در یک جلسه ای شنیده اید لطفا اول تحقیق کنید بعد به این قاطعیت اظهار نظر بفرمایید.
    شرکت نیوشانیک صرف یک مثال بود اما چند شرکت دیگر که از پلن بریک اوی هم اکنون در حال استفاده هستند برای شما مثال میزنم :
    خارجی : Amway , Tupperware , Shaklee , Nu Skin
    ایرانی : زندگی سبز دماوند ، پارس نیوشانیک ، بادران گستران ، تکسو
    و با توجه به اینکه بسیاری از پلن ها هنوز معرفی نشدن، پیش بینی مشود از این پلن در شرکت های دیگر هم مورد استفاده قرار بگیرد.
    ممنون به جهت نظرات ارزشمند شما در وب سایت ایرانیان ام ال ام

  • یک دوست ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ :: ۲۳:۲۰
   1 - 0

   با سلام و احترام.
   شما فرمودین که Break away منقضی شده؟
   خواهشا استدعا دارم حتما یک بار مفهوم پلن درآمدزایی رو کلا از اول مطالعه کنید البته اگه قبلا مطالعه کرده بودید که بعید میدونم.
   تا اونجا که خیلی از اساتید بازاریابی شبکه ای میدونن تنها پلن درآمدزایی تقریبا ثابت و بدون تغییر در ادوار تاریخ MLM میشه گفت break away باشه که قطعا بیشتر فوکوز رو income داره نه pay out. پس خواهشا با داشتن اطلاعات صحبت کنید .

 • خسروی ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ :: ۱۹:۳۱
  0 - 0

  با تشکر از ایرانیان ام ال ام عزیز
  پس از بررسی هایی بر روی محصولات دارای بیشترین امتیاز بادران و پنبه ریز دریافتیم که اختلاف فاحش در پورسانت ها مشاهده میشود.
  به طوری که این اختلاف فقط در 100 هزارتومان فاکتور به حدود 10 هزارتومان میرسد و در مبالغ بالا که تا 30% خرده فروشی پنبه ریز محاسبه میشه نیازی به محاسبه نیست.
  در پلن قبلی تیم های این شرکت جهت فالو از پلن این شرکت استفاده میکردن که 58 درصد میده و بیشترین در ایرانه
  که با محاسباتی دریافتیم خیلی از هد شهرهای بزرگ هم نتونسته بودن 58% رو بگیرن
  در مقایسه ای میشه گفت شرکت پنبه ریز کاری کرده لیدرنماها پورسانت بسیار کمی رو دریافت کنن و نتورکر های واقعی پورسانت بیشتر
  و بادران که مثل همیشه به نفع لیدران و لیدر نمایان…
  متاسفانه تعصب و جهل به بازاررسانی شبکه ای هم نفوذ کرده و فقط سر تعصبات نابه جا لیدرنماها در شرکت هایی با کمترین میزان پورسانت دهی کار میکنن
  پلن Break Away که یکی از بهترین نوع پورسانت دهی ها در شرکت های جهانی هست رو بازهم بادران با درصد های وحشتناکی اجرا کرده.
  در نقد کلی به این نتیجه میرسیم پورسانت بیشتر در راس مجموعه پخش شده و به کسی که تازه دست به کار زده باشه مقدار ناچیزی میرسه.
  برعکس شرکت پنبه ریز …

 • حسين صادقي ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ :: ۲۰:۳۹
  0 - 0

  این مطلب و فقط جهت آگاهی میفرستم
  شما اگه ١میلیون در سایت بادران خرید کنید متوجه خواهید شد که ١٠٩٠٠٠٠ تومان در جایگاه شما ثبت شده، یعنی دقیقاً همان مبلغی که پرداختید ولی همین مبلغ را در شرکتی که ٣٠٪‏ خرده فروشی میدهد و همه تمجید می کنند بزنید با توجه به میانگین کالایی میبینید که حدود ٣٠٠٠٠٠ در جایگاهتان ثبت شده که خرده فروشی آن میشه ٧۵٠٠٠ تومان و اگر خرده فروشیه بادران را با توجه به پلن ١و ٢ فقط ٧ ٪‏ بگیریم خرده فروشیه آن میشه ٧۶٣٠٠٠، اگر پلن ها را به صورت واقعی تحلیل کنیم متوجه قدرت آنها خواهیم شد وگرنه خیلی پلن ها روی کاغذ فوق العاده هستند
  با سپاس

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۶ :: ۰۰:۱۷
   0 - 0

   عرض ادب و احترام
   مواردی که می فرمایید بسیاریش به پلن مربوط نیست و به مباحث قیمت گذاری و امتیاز دهی محصولات بر می گرده که مطرح شدنشان در این مطلب صحیح نیست.
   نکته دوم :فرض شما بر این است که امتیاز محصولات پنبه ریز 0.3 است که در حال حاضر غالب محصولات پنبه ریز بصورت میانگین 0.5 یا بیشتر است.
   این مباحث را در بررسی تحلیل شرکت ها که دی ماه منتشر خواهند شد را کاملا مورد بحث قرار می دهیم.
   سپاس از شما

 • ali ۱۳۹۵/۰۹/۰۶ :: ۱۹:۳۸
  0 - 0

  عرض سلام و احترام
  مقاسیه پلن شرکت ها با هم دیگه کار فوق العاده اشتباهی هست هرکس نسبت به تعصباتش نسبت به شرکتش نظر میده و هر شرکتی نقاط قوی و ضعیفی داره هر پلن شرکتی باید جدا بررسی بشه برای اون دسته از عزیزانی که به تازگی میخوان وارد نتورک بشن اونا خودشون شرایط رو باید بسنجن و نسبت به تصمیمی که میگرن عمل کنن اینکه اینطوری مقایسه کنیم بدون شک تاثیر خوبی برای جامعه نتورک نداره

 • رضا ۱۳۹۵/۰۹/۰۷ :: ۱۰:۰۹
  0 - 0

  با سلام پلن قبلی بادران خوروجی یا pay out شرکت 58 درصد بود ولی دریافتی یا in com کمتر بود الان pay out اومده پایین و In com کم نشده
  لطفا اجازه بدید و زود قضاوت نکنید تا کاملا معلوم شه
  چون کاغذ و عمل خیلی باهم فرق میکنه

  • فرزاد ۱۳۹۵/۰۹/۱۶ :: ۱۹:۵۳
   0 - 0

   سلام دوست عزیز
   بنده واقعا نمیدونم چرا همه برای پلن میان درصدهای پلن رو جمع میکنن!!!!
   در ضمن طراحی پلن تخصص خودش رو میخواد که متاسفانه همکاران عزیز راغب به اختراع چرخ هستن
   وقتی شرکتی پورسانت خرده فروشی اش برای نماینده مستقل سودی نداره و اینکه این پورسانت خرده فروشب بر اساس امتیاز کالا لحاظ میشه(با توجه به اینکه retail profit در هیچ کجای دنیا بر اساس امتیاز کالا نیست)
   و در ضمن پاداش شخصی یا اصطلاحا personal discount رو لحاظ نکرده یعنی پلن عادلانه نیست و فقط کسی که تیم داشته باشه سود میکنه
   این رو بدونید سریعترین راه سود پورسانت خرده فروشی و پاداش شخصیه و پلن باید تعادل رو رعایت کنه بین پورسانت شخصی و تیمی

 • ali ۱۳۹۵/۰۹/۰۷ :: ۱۶:۱۹
  0 - 0

  با سلام pay out که کم شده بخاطر قوانین بوده و نمیشه به شرکت ها ایراد گرفت اما بازم میگم پلن چند سطحی بادران برنامه خوبی براش ریختن خیلیا سطح یک رو نگاه میکنن پایین هست فکر میکنن پلن جالب نیست اما اینکه شرکت حداقل 16.6 یا حداکثر سود چندسطحیش که 18 درصد هست رو اینطوری بین هفت سطح تقسیم بندی کرده برای این بوده که بهترین سود رو توی چند سطحی بده و پاداش حمایتش هم جالبه

 • رضا ۱۳۹۵/۰۹/۱۶ :: ۰۷:۲۹
  0 - 0

  با سلام و درود…
  قبل از هر چیزی تشکر میکنم از سایت خیلی خوبتون واطلاع رسانی دقیق و عالی شما .
  میخواستم بدونم بررسی پلن شرکتهای دیگه که اومده رو سایتشون رو کی میزارین . مثل پلن جانسو که الان 4 روزه معرفی شده….

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۱۶ :: ۰۷:۴۹
   0 - 0

   عرض احترام
   سپاس به جهت نگاه مثبت شما به ایرانیان ام ال ام
   طی چند روز آینده بررسی پلن های جدید را منتشر خواهیم کرد.
   توجه داشته باشید که بررسی پلن به دلیل حساسیت ها و جزییات آن ها به جهت انتشار نیاز به زمان دارد. اما قطعا بررسی پلن تمامی شرکت های بازاریابی شبکه ای را در این رسانه منتشر خواهد کرد.

 • ALS ۱۳۹۵/۰۹/۱۹ :: ۱۹:۰۶
  0 - 0

  بنده با درجه تازه وارد ، پیشنهادی دارم که اگر تحقق یابد ، اکثر ایرادت صورت گرفته در شرکت ها برطرف شده ،و عدالت بیشتر برقرار خواهد شد، البته ممکن است برای بعضی ها خوشایند نباشد ، پس صرفا نظر میدهم ،در یک جمله به طور کلی چرخش دریافت پورسانت برعکس برنامه نویسی شود، یعنی در همین پلن جدید ، درصد پورسانتها به صورت نزولی باشد ، با این کار هم تقسیم پورسانت عادلانتر میشود ، هم یک تازه وارد اشتیاق و اگیزه ی بیشتری پیدا خواهد داشت ، البته این کار برام لیدرها ، بخصوص بالایی ها بسیار ناخشاینده ، ****لذا هرگز عملی نخواد شد.*****ولی با این درصد پایین پورسانت تقسیم ناعادلانه پورسانت به لیدرهای بالاتر که غلبا از مسولین و اقوام خود سازمان هستند، برخلاف آموزه های دینی ما هستند ، همیشه به ما یاد دادند ، حمایت بیشتر برا ضعیف تر ها باشد نه آن ها که به قدرت و پادشاهی رسیدند ، معصومین اگر الگوی ما هستند،حتی از دارایی های خود به مستمندان اهدا میکردند، برای حفظ عدالت بین مردم، ولی شرکت ها ی بازاریابی شبکه ای این نور الهی را مشاهده نمیکنیم و همان راه تاریک تکرار تاریخ را مشاهده میکنیم.با تشکر از نگاهتان

 • فیضیی ۱۳۹۵/۰۹/۲۴ :: ۰۶:۴۲
  0 - 0

  بادران ستاره درخشان نتورک ایران

 • آرزو ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ :: ۰۷:۱۸
  0 - 0

  اگر یادمون بره خرید بزنیم پورسانتمون چی میشه؟؟؟

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ :: ۰۸:۱۹
   0 - 0

   عرض ادب
   اگر قانون کمپرس در شرکتی که فعالیت میکنید وجود داشته باشه، شما در اون ماه جز مجموعه به حساب نمی آید و دایرکت های شما به عنوان دایرکت های بالاسریتان محسوب میشوند و قاعدتا پورسانت های شما به شرکت و بالاسریهایتان خواهد رسید.

 • PTJ ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ :: ۰۸:۳۹
  0 - 0

  با عرض سلام و خدا قوت خدمت همه نتورکر های عزیز. من فکر میکنم پلن برای حفظ و
  بقای پورسانت لیدر های راس و خورشید های مجموعه ساخته شده. این رو از کم بودن درصد سود خرده فروشی میتونیم ببینیم. در جواب به دوستانی که میگن شرکت طرح هایی برای محصولات گذاشته بگم که اولا یسری محصولات برای خود شرکت هست که میتونست از اول هم همینکار رو انجام بده و یسری از محصولات هم آفری هست که خود تولید کنندگان دادند و ربطی به پلن نداره. البته این از دیدگاه من بود امیدوارم واقع نگر باشید دوستان.

  • یک دوست ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ :: ۲۳:۲۶
   0 - 0

   با سلام خدمت دوستان
   یک مسئله اینجا مطرح شد در مورد اینکه این محصولات شرکت برای خود شرکت می باشد و این نکته رو باید بگم که این موضوع یعنی ۵۰ ℅ انتخاب شرکت… چرا که مفهوم بازاریابی شبکه ای یعنی حذف واسطه پس خواهشا دوستانی که قصد خراب کردن جلوه بادران دارن اینو درنظر بگیرن که خود بیشتر شرکت ها خود یک واسطه هستند ???????? یعنی از نظر NM باید حذف بشن .

 • ali ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ :: ۱۱:۳۴
  0 - 0

  شما فقط کافیه به پلن های شرکت بیز نگاه کنید شاید یه کم شرایط سخت شده باشه ولی فوق العاده درصدهای بالایی داره و پورسانت ها بر اساس رتبه های مدیریتی داده میشه که واقعا شرطاهای ناچیزی داره
  منوقتی پلن و دیدم تصمیم گرفتم دوباره فعالیت کنم

 • Amir ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ :: ۲۲:۱۵
  0 - 0

  شما یک سری فقط ب سای وازارت صنایع ومعدن بزنید متوجه میشد که واقعا داره از راه قانونی به شما پورسانت میده ودر مورد شرکتی که 30%پورسانت خورده فروشی میده دو روزه دیگه باید به فکر برشکستی باشه نه نتورک

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ :: ۲۲:۵۱
   1 - 0

   عرض ادب
   اگر سری به اکثر پلن های بازاریابی شبکه ای دنیا بزنید متوجه می شوید که حداقل پورسانت های خرده فروشی 30 درصد می باشد.
   اگر شرکتی بر پایه اصول برند سازی و تولیدکنندگی گام برداره قطعا توانایی پرداخت چنین پورسانت هایی رو به بازاریابانش را خواهد داشت.
   سپاس

 • Sajad ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ :: ۲۱:۱۸
  0 - 0

  با سلام
  کم شدن پورسانت خرده فروشی مشکلاتی رو به همراه داره که میخوام بگم: وقتی پورسانت خرده فروشی کم بشه افراد کف شازمان که بیشترین حجم فروش رو تشکیل میدن پورسانت کمی دریافت میکنن از فروختن محصولات پس مجاب به فروش محصول هم نمیشن
  در نتیجه میانگین فروش شخصی به شدت افت میکنه که این تاثیر مستقیم میذاره روی درامد میان مدت و بلند مدت افراد
  و تنها یه راه میمونه برای مجاب کرن افراد به خرید و فروش محصولات که اونم خرید اجباری هست

 • مسعود ۱۳۹۵/۱۲/۱۲ :: ۲۲:۳۴
  0 - 0

  سلام
  چندروزه نشستم و پلن بادران رو بررسی کردم
  چیزی که خیلی ب چشم میخوره شکست این شرکت در اینده هستش
  دلیلش هم اینه که کف مجموعه اشتیاقی برای خرید نداره و لیدرها رو میارن ب خرید اجباری (چون پورسانت خرده فروشی کمه)
  و اینا باعث ریزش نتورکهای ورودی و بد در رفتن اسم نتورک مارکتینگه …. الان هد مجموعه ب ظاهر خوب میگیره ولی وقتی حجم خرید بیاد پایین ازز چی میخوان پورسانت بدن ؟

 • hamed ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ :: ۱۸:۵۱
  0 - 0

  سلام با تشکر از سایت عالی و پر محتواتون
  بنده مدت 11 ماه در بادران فعالیت داشتم ضمن خرید اجباری تیم +34 نفر شدم پورسانتم حتی به صد هزارتومان هم
  نرسی
  شرکت جانسو تجارت به من پیشنهاد شد و با مقایسه پلن ها متوجه شدم در خرده فروشی شخصی تا 20% پورسانت میده
  بر روی محصولاتش تا 48% تخفیف یا همان آفر گزاشته و پلن بی شرتی داره الان بعد از 7 ماه تیمم +131 نفرشده و
  آخرین پورسانتم 700 هزار تومان هستش
  نمیخام شرکت قبلیمو زیر سوال ببرم ولی واقعآ پلنش ضعیف بود و سخت پورسانت میداد
  ولی جانسو پلن سوده تری داره و به بازاریاب انگیزه بیشتری میده
  با تشکر ا سایت عالی iranianmlm

 • REZA ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ :: ۰۰:۲۴
  0 - 0

  باید به خرید شخصی بیشتر توجه بشه.چون
  بازاریابی شبکه ای در ایران واسه این
  اومده.بدشم به ورودی های جدید باید
  توجه بیشتری بشه تا تشویق بشن واسه
  ادامه کار.طرح جدید بادران بیشتر به
  نفع بالا سری هاست تا بازاریابان تازه
  کار..گویا بادران دیگه نمیخاد فرد
  جدیدی رو بگیره و درامد همینجور بین
  بالاسری ها بچرخه.

 • مجید صفری ۱۳۹۶/۰۴/۰۸ :: ۰۵:۳۱
  0 - 0

  سلام.اول اینکه بادران ۸ گام اقتصادی داره
  که متاسفانه هیچکدوم از افرادی که اومدن
  تخریب کنن نمیدونن..برین مطالعه
  کنین..دوم اینکه هرماه آفر جدیدی داره و
  این یعنی سود مازاد بر payout .. سوم
  اینکه ضرایب کالاها رو هم در نظر
  بگیرید..خیلی شرکتها که میگن ۳۰% خرده
  فروشی ضرایبشون رو ببینین متوجه میشین
  چه ظاهر نمایی می کنن و خود واسطه ای
  بزرگ هستن و سو استفاده می کنن..چهارم
  اینکه طبق قانونی که تا ۱۸ مهر ۹۶ باید اجرا
  بشه شرکتها هیچ کالای وارداتی نباید داشته
  باشن..بادران تنها شرکتیه که ۹۶%
  محصولاتش تولید ملیه و نگرانم واسه
  شرکتایی که بیشتر از ۵۰% کالای وارداتی
  دارن و برچسب روش میزنن و توی بازار
  سنتی ارزونترشو گیر میارین و قفل کردن رو
  مشاوره پوست و مو و اینها…ششم اینکه
  پلنی خوبه که توی عمق تصاعد داشته باشه
  وگرنه از سطح یک ۱۰% هم بده چه
  فایده..بادران جزء معدود شرکتاییه که
  پورسانت صعودی داره نه نزولی..هفتم اینکه
  هرکی واسه ۱۰۰تومن ۲۰۰تومن خرده
  فروشی اومده یه گاری بگیره بره دست
  فروشی سود بیشتری داره واسش..اینجا
  حرف از تغییر زندگیه پس جای اگزوز بودن
  یکم موتور باشید..یا حق..

 • اسماعیل ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ :: ۱۰:۱۳
  0 - 0

  سلام دوستان ، سوال من اینه که مجموع سود خرده فروشی و شبکه و …. برای شرکت پنبه ریز
  چند درصد هستش ؟ممنون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

perm_identity

textsms