بررسی پلن جدید شرکت مروارید پنبه ریز

شرکت مراورید پنبه ریز در جهت تطبیق پلن درامدزایی خود با قوانین جدید وزارت صنعت، در روز 29 آبان ماه 1395 از پلن جدید خود بصورت غیر رسمی رونمایی کرد. این پلن که به تایید وزارت صنعت معدن و تجارت هم رسیده است دارای نکته بسیار جالبیست؛ همانطور که قبلا مفاد قوانین جدید توسط سایت ایران هشدار منتشر شده بود و ما نیز آن را در مقاله تحلیل قوانین جدید و تغییر پلن درامدی شرکت های بازاریابی شبکه ای” بررسی کردیم، یکی از قوانین مطرح شده در این پلن مشاهده نمی شود. یکی از الزامات پلن های جدید برداشته شدن پورسانت خرده فروشی به شکل پلکانیست که در این پلن باز هم مشاهده می شود. به هر حال در ادامه به تشریح کامل این پلن جدید می پردازیم پس با ایرانیان ام ال ام همراه باشید.

قبل از شروع باید چند نکته را در مورد این پلن در نظر بگیریم:

 1. تمامی امتیازات فروش بر اساس ضریب کالا محاسبه می شود.
 2. در این پلن از قانون فشرده سازی استفاده می شود.
 3. برای دریافت پورسانت باید حداقل صد هزارتومان خرید شخصی داشته باشید.
 4. پلن شرکت پنبه ریز در واقع یک پلن ترکیبی (hybrid) می باشد که از طرح های چندسطحی (Uni Level)  و جداشونده (Break Away) استفاده می کند.
 5. هر شخصی که به رده سازمانی مروارید یا بالاتر دست یابد برای بالاسری های خود به عنوان یک گروه جداشونده محسوب می شود.

رده های سازمانی در پلن جدید شرکت مروارید پنبه ریز:

در این پلن تمامی پورسانت های پرداختی براساس رده سازمانی هر شخص است که با توجه به آن هر بازاریاب دارای یک رده سازمانیست و پورسانت دریافتی وی بر این اساس محاسبه و پرداخت می شود. لذا طی این جدول زیر تمامی رده های سازمانی شرکت مروارید پنبه ریز را به همراه شرایط رسیدن به هر رده مشاهده  می کنید.
پلن جدید پنبه ریز | رده های سازمانی پنبه ریز

پانزده رده مدیریتی پلن شرکت مروارید پنبه ریز را در بالا مشاهده می کنید که ستون های بالایی نشان دهنده هر رده و ستون های سمت چپ شرایط هر رده را مشخص می کند. برای مثال:

اگر شخص دارای حجم فروش 2 هزار امتیاز یا بالاتر باشد و دارای سه گروه فروش باشد که از این سه گروه دو نفر دارای رتبه واجد و یک نفر دارای رتبه برنز باشد، این شخص دارای رتبه نقره است.

اگر شخص دارای حجم فروش 2 میلیارد امتیاز یا بالاتر باشد و دارای پنج گروه فروش باشد که از این پنج گروه دو نفر دارای رتبه یاقوت، دو نفر زمرد و یک نفر دارای رتبه الماس باشد، این شخص دارای رتبه الماس آبی است.

پس تا به اینجا توانستیم نحوه محاسبه رتبه مدیریتی هر شخصی را بدست آوریم. در ادامه نحوه محاسبه پورسانت ها با توجه به رده های سازمانی را بررسی می کنیم.

پلن شرکت پنبه ریز در پنج طرح درآمدی مختلف به بازاریابان خود اقدام به محاسبه و پرداخت پورسانت می کند که این پنج رده عبارت است از :

 1. تخفیف خرده فروشی
 2. پورسانت چندسطحی
 3. پورسانت چندسطحی جدا شونده
 4. پاداش راهبری
 5. پاداش سفیران

 

1) تخفیف خرده فروشی:

توجه داشته باشید که این نوع پورسانت وابستگی به رده سازمانی ندارد و میزان درصد تخفیف آن به میزان حجم خرید شما وابسته است. که در تصویر زیر می توانید نحوه محاسبه آن را مشاهده کنید :

پورسانت خرده فروشی پلن جدید پنبه ریزهمانطور که مشاهده می فرمایید با توجه به امتیاز فاکتور خود تخفیف دریافتی متغیر است. برای مثال اگر حجم فاکتور شما 270 امتیاز باشد شما شامل 25 درصد تخفیف و همچنین ارسال رایگان محصول می شوید.

نکته مهم : در پورسانت خرده فروشی شرکت پنبه ریز میزان تخفیف دریافتی شما براساس حجم فروش تمام فاکتور های آن ماه محاسبه می شود. برای مثال شما در پنجم ماه خریدی به ارزش 50 امتیاز انجام می دهید و طبق جدول 15% تخفیف دریافت می کنید. با گذشت چند روز و در همان ماه خرید دیگری به ارزش 70 امتیاز انجام میدهید، که این بار برای محاسبه درصد پورسانت باید خرید قبلی شما در همین ماه نیز جمع می شود و طبق آن درصد مشخص شود که در این مثال جمع امتیاز خرده فروشی به 120 می رسد و میزان تخفیف دریافتی در فاکتور شما 20% محاسبه می شود.

2) پورسانت چندسطحی:

در این نوع پورسانت با توجه به رده های سازمانی کسب شده پورسانت های چند سطحی مختلفی را مطابق با تصویر زیر دریافت می کنید.

پورسانت چند سطحی پلن جدید پنبه ریز

3) پورسانت چندسطحی جداشونده:

از رده مروارید به بالا چنانچه در هر شاخه خود، فردی به رده مروارید یا بالاتر برسد یک نسل جداشنونده ایجاد مینمایید که در این حالت به شرح زیر پورسانت جداشونده دریافت می‌نمایید. هر یک از نمایندگان مستقل فروش بسته به رده ، تا 6 نسل از مجموعه خود مطابق جدول ذیل از حجم فروش گروهی خود پورسانت دریافت می‌نمایند.

پورسانت جدا شونده پلن شرکت پنبه ریز

با توجه به اینکه این پلن به تازگی منتشر شده هنوز جزییات دقیقی مبنی بر عملکرد این پلن مشخص نیست. لذا طی روزهای آینده این بخش با ذکر مثال های مختلف توضیح داده می شود.

4) پاداش راهبری:

در این پاداش افراد با رسیدن به هر یک از رده های سازمانی زیر برای یک بار از شرکت این پاداش ها را دریافت می کنند.

پاداش راهبری پلن جدید شرکت پنبه ریز

5) پاداش سفیران:

در این پلن نیز همچون پلن قبل افراد با شرایط زیر می توانند به پاداش ها سفیران دست یابند که البته هر کدام از این پاداش ها فقط برای یک بار پرداخت خواهد شد.

پاداش سفیران پلن جدید شرکت پنبه ریزتا به اینجا بصورت اجمالی نحوه محاسبه پلن درآمدزایی شرکت پنبه ریز را بررسی کردیم. در کل پلن شرکت پنبه ریز همچون پلن قبلی این شرکت، پلن ساده ای به شمار می رود  که یکی از ویژگیهای این پلن به حساب می آید و کمک می کند تا در سازمان فروش تکثیر پذیر باشد. در روز های آینده سعی میکنیم تا نقاط ضعف و قوت این پلن را به تفصیل بررسی کنیم.

نظر شما در مورد پلن جدید شرکت پنبه ریز چیست؟

دیدگاه ها

 • ابراهیم زرشام فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۱ :: ۰۹:۴۷
  0 - 0

  سلام
  خسته نباشید!
  چند مورد رو متذکر میشم
  اولا همه قوانین ابلاغی وزارت صنعت در طرح تجاری شرکت پنبه ریز مشاهده می شود.متاسفانه شما کم دقتی کردید.
  دوتا مثال زدید، اولی خرده فروشی که توضیح میدم
  در قوانین ابلاغی نیومده که سود خرده فروشی پلکانی نباشه،بلکه اومده اگر پلکانی باشه برای پله ی اول شرطی نباشه.

  ۱ – عدم لحاظ هیچ گونه شرط، جهت دریافت سود خرده فروشی در ازای مرحله اول در صورت افزایش پلکانی سود خرده فروشی.

  دومین مور پانزده رده که توضی میدم
  رده های پانزده گانه پنبه ریز بدین شرح است لطفا خوب توجه کنید:
  برزنز،نقره،طلا (رده های سازمانی)
  مروارید،یاقوت،زمرد،الماس،الماس آبی،الماس سرخ (رده های راهبری)
  سفیر مروارید،سفیر یاقوت،سفیر زمرد،سفیر الماس،سفیر الماس آبی،سفیر الماس سرخ(رده های سفیران)
  همانطور که مشاهده میکنید پانزده رده در طرح درآمدی شرکت پنبه ریز وجود دارد و (مشاور و واجد شرایط) جزوه رده ها محسوب نمیشود!
  مورد بعدی که باید تذکر بدم در مورد مطلبیه که گفتین پلان break away است.خیر اینطور نیست!
  توضیحات این پلان(پلان جدا شونده)در کامنت بعد.

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۱ :: ۱۳:۱۵
   0 - 0

   عرض سلام و احترام خدمت شما
   از اینکه در بهبود این مقاله ما رو یاری می کنید سپاس گذاریم.
   در رابطه با نکته اولتون:
   ۱) طبق قوانینی که در سایت ایران هشدار منتشر شد به صراحت عنوان شد که هیچ گونه شرطی در پورسانت های خرده فروشی نباید لحاظ گردد. متنی که شما از آن صحبت میکنید غیر رسمی است.
   توجه داشته باشید که طی این قانون شرکت های نیوشا و بادران در پلن جدید خود پورسانت پلکانی خرده فروشی خود را حذف کردند و جالب اینجاست که پنبه ریز در پلن قبلی خود این مورد وجود نداشت و در پلن جدید این مورد اضافه شده است.
   در ضمن اگر فرض را صحبت شما قرار دهیم، تمامی شرکت ها در پلن های قبل این قانون را رعایت می کردند پس نیازی به این قانون نبود.(اگر قانون همونجوری باشه که شما گفتید)
   ۲) سپاس از توضیح مورد دومتون که کاملا درسته و ما نیز اصلاح می کنیم. (اون دو موردی که می فرمایید رده سازمانی نیست در بسیاری از کمپانی ها حساب می شود)
   ۳) مورد سومی که می فرمایید ای پلن break away نیست:
   این کلمه در لغت یعنی جدا شونده ، و از آنجایی که ما اطلاعات دقیقی هنوز راجع به کارکرد این پلن در شرکت پنبه ریز نداریم از دو حالت خارج نیست: یا طبق اسمش جدا شونده است(فرض ما بر این بوده) یا عملکردش جدا شونده نیست و صرفا به جهت بازی با کلمات بوده.
   سپاس از شما

  • رضا ۱۳۹۵/۰۹/۰۲ :: ۱۴:۲۲
   1 - 0

   وقتی ضریب اکثر کالاها از نیم کمتر باشه یا امتیازش از نصف قیمت محصول خیلی کمتر باشه دیگه شرطی کردنش خیلی ظلمه….

   • babak ۱۳۹۵/۱۰/۲۳ :: ۲۲:۲۱
    1 - 0

    ممنون میشم چجوری حساب کرید ضریب کلا ها از نیم هم کتر شده؟

 • ناشناس ۱۳۹۵/۰۹/۰۱ :: ۱۰:۲۴
  0 - 0

  با سلام و تشکر بابت برسی اجمالی و مفیدتان.
  همان طور که اشاره کردید بر خلاف آنچه در سایت ایران هشدار اشاره شده بود تخفیف خرده فروشی پلکانی شده.
  در حال حاضر اکثر لیدرهای شهرستان ها در فهم پلن جدید مشکل دارند.پس آنقدر هم مثل پلن پیشین ساده نیست.
  بی صبرانه منتظر مقاله ای که وعده فرمودید هستیم.

  • babak ۱۳۹۵/۱۰/۲۳ :: ۲۲:۱۹
   0 - 0

   سلااااااااام. یک بحث که وجود دارید پلن اول پلکانی و تمجمعی است. که از خرید اجباری کاملا جلوگیری میکند به عنوان مثل:شما وارد شرکت میشد
   و در یک ماه بر روش ریز خرید میکنید
   فاکتور اولی:30 امتیاز از روی فکتور 10%تخفیف میگیرد
   فاکتور دومی که در همان ماه دوباره ثبت میکنید شده 30امتیاز ولی این بار بجای 10% تخفیف به شما 15% تخفیف روی فاکتور دوم حساب میکنه.
   که این پلن عالیه

   • ایمان عرب ۱۳۹۵/۱۰/۲۴ :: ۱۶:۰۹
    0 - 0

    سلام بابک عزیز لازمه یادآوری کنم یک پلن باید پانزده ویژگی را دارا باشد.به بررسی چند ویژگی مهم میپردازیم .
    ۱. میزان درصد قابل توجهی که حدود ۵۰٪ از سود بازاریابان باید در پلن خرده فروشی بدون هیچ پیش شرطی و کاملا قابل دسترس از قیمت مصرف کننده باشد.( شما وارد یک هایپرمارکت میشین روی محصول میزنن ۳۰٪ تخفیف ، دیگه نمیگه حاشیه سود من فلان درصده و از اون ۳۰٪ تخفیف میدم .یعنی سود خرده فروشی باید از قیمت باشه و اگر شرکت خواست پاداشی بیشتر به فروشندگان برترش بده از امتیاز محاسبه کنه چون دیگه سود نیست، پاداشه)
    ۲. میزان خروجی پی اوت(حداکثر سودی که شرکت از هر محصول میتونه پرداخت کنه) با خروجی گیو اوت( جمع کل پرداختی شرکت برای پلن) باید کمترین اختلاف و داشته باشد.
    لازم دونستم این چند نکته رو ذکر کنم تا متوجه بشین پلن خرده فروشی پلکانی اونم از امتیاز کالا کاملا ناعادلانس و هیچ شباهت به اصول پلن نویسی ندارد.
    شما در نظر بگیرین تمام ورودی های جدید در استارت با مبالغ پایین و مقدار نیاز شخصی خرید میکنن و باید پول پست و ۹٪ مالیات ارزش افزوده همه پرداخت کنند و این یعنی ۱۰ و ۱۵ و ۲۰ درصد پله اول خرده فروشی در شرکت پنبه ریز هیچ سودی برای مشتری ترجیحی که قراره نماینده بشن ندارد و…
    با تشکر از سایت خوب ایرانیان ام ال ام و تک تک کاربران گرامی

 • ناشناس ۱۳۹۵/۰۹/۰۱ :: ۱۲:۳۰
  0 - 0

  با سلام و تشکر از یکایک دست اندرکاران سایت و کانال عالی ایرانیان ام ال ام
  لطفاً پلن بادران را هم تحلیل بفرمایید. البته قطعاً وقتی گزینه اول که تخفیف خرده فروشی 5 درصدی از امتیاز محصول، پلن را مشاهده میفرماید کلی سوال ذهن شما را درگیر میکند.البته طبق یک شروطی در جای دیگر از پلن یک پورسانت مختصری به خرده فروشی بازاریاب تعلق میگیرد.
  «– حذف شده توسط مدیر –»
  خواهشمندیم طرح درآمدزدایی بادران را بررسی و چون گذشته نقدی حرفه ای و بیطرفانه بر آن نمایید.
  مجدداً از مدیران و دست اندرکاران این سایت فاخر نهایت تشکر را داریم.

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۱ :: ۲۰:۲۳
   0 - 0

   عرض ادب و احترام
   ممنون از نگاه مثبتی که نسبت به این رسانه دارید.
   بررسی پلن بادران منتشر خواهد شد.
   سپاس

 • سید مهدی ۱۳۹۵/۰۹/۰۱ :: ۱۵:۲۸
  0 - 0

  سلام
  ممنون از سایت خوبنون
  یک نکته رو بگم در خصوص مبحث خرده فروشی
  دقت کنید پلن توسط نهاد دولتی تایید شده ها پس یقینا به این مورد توجه داشتند .
  احتمالا برداشتها در خصوص آنچه در مورد تخفیف خرده فروشی گفته میشه متفاوت بوده .
  برای همه نتورکرها آرزوی بهترینها رو دارم .

 • ابراهیم زرشام فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۱ :: ۱۷:۳۳
  0 - 0

  اسم این طرح جداشونده است و سازو کارش با طرح منشعب شونده (Breakaway) که یکی از چهار طرح اصلی بازاریابی شبکه ایه متفاوته.
  طرح جدا شونده (هم رده) پنبه ریز رو با یک مثال خدمتتون عرض می کنم
  فرض کنید فرد A با رده ی راهبری یاقوت در سازمان فروش خودش فرد B رو با رده مروارید داره.
  در این صورت B و سازمانش نسل دوم A بوده و ما بقی افراد در سازمان A نسل اول A بحساب می آیند.
  نکته اصلی اینجاس
  فرد A از نسل اول خود ۳% پورسانت حجمی میگیره و از نسل دوم خودش ۶% …
  یعنی نه تنها نسل دوم A از وی جدا نشده بلکه کارمزد وی از این طرح، بیشتر هم می شود.
  امیدوارم توضیحات مختصر بنده روشن کننده این طرح بوده باشه.
  با تشکر
  در مورد رده مشاور و واجد که فرمودید برخی شرکتها این رده وجود دارد صحیح است ولی در شرکت پنبه ریز چیزی به اسم رده مشاور و رده واجد وجود ندارد و بلکه “واجد شرایط “وضعیت کلیه بازاریابان شرکت با هر رده ای به حساب می آید .یعنی هر کس با هر رده ای دارای دو وضعیت واجد و غیر واجد میباشد .
  در مورد پلان خرده فروشی هم در کامنت بعد عرض خواهم کرد.

  • علی ۱۳۹۵/۰۹/۰۳ :: ۰۶:۲۵
   0 - 0

   سلام ممنون از توضیح میشه یه مثال بزنید واضح تر بشه ممنون

  • mr networker ۱۳۹۵/۰۹/۰۳ :: ۲۲:۵۵
   0 - 0

   سلام
   ببخشید مثالتون اشتباه بود
   هر فردی در سازمان اگر از مروارید به بالا باشد؛وقتی که یک هم رده ی خود را داشته باشد ، از هم رده ی خود به پایین نسل دومش میشن و بقیه ی افراد باقی مانده نسل اول میشن.
   یعنی اگه فردa یاقوت باشه و فرد b نیز در سازمانش یاقوت باشه،از فردb به پایین نسل دو میشن و بقیه ی افراد نسل اولش میشن
   اما نسل سه و چهار و … چجوری درست میشن؟! وقتی که تو یک لاین چند تا هم رده وجود داشته باشه
   مثلا فرد a در لاین فرد b خود یک نفر دیگه(فردc) هم با رده ی سازمانی یاقوت داشته باشه، فرد c نسل سومش میشه.
   اگر فرد a یک لاین دیگه هم داشته باشه که در اون لاین هم یک فرد(فردt) یاقوت باشه ،از فرد t به پایین هم نسل دومش میشن…

   • ابراهیم زرشام فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ :: ۱۰:۱۴
    0 - 0

    بله آفرین به دقت شما
    دقیقا این پلان بر اساس قانون هم رده است.
    هر فردی در سازمانش هم رده ی خودش رو بسازه نسل دوم خودش رو شکل میده و ۶% پورسانت حجمی میگیره
    واقعا این پلان حرفه ایه

   • ابراهیم زرشام فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ :: ۱۰:۲۹
    0 - 0

    نسل سه و چهار
    برای مثال
    فرد A در سازمانش دونفر B و C رو با رده ی خودش داره(همرده).در اینصورت B و C به همراه سازمانشون نسل دوم A بحساب میان.
    حالا اگر در سازمان B یا C فرد دیگری D با همون رده وجود داشته باشه در اینصورت D نسل دوم B یا C بحساب می آید و همچنین نسل سوم A.

 • محسن ۱۳۹۵/۰۹/۰۱ :: ۲۰:۵۶
  0 - 0

  شرکت های بازاریابی شبکه ای در ایران به دو دسته اصلی تقسیم میشن گروهی از اونها چندین لیدر پر درامد دارن و گروهی نه
  در واقع پلن هایی که نوشته شده با توجه به داشته های هر شرکت تنظیم شده که در بعضی عدالت رعایت نشده .و پلن غیر منصفانه ای تنظیم شده .
  شرکت های بزرگتر پلن رو طوری نوشتن که درامد های لیدر هاو راهبران اصلی چندان کاهش پیدا نکنه و این موضوع باعث شده در حق تازه وارد ها ظلم بزرگی بشه .
  تخفیف مناسب خورده فروشی که در همه جای دنیا عموما بی قید و شرط بالا تر از ۱۵ درصد و گاها تا ۴۵ درصد هست یکی از موارد مناسبب ودن یه پلن هست .اون هم روی مبلغ واقعی کالا نه امتیاز اون
  بعد از خورده فروشی باید پورسانت مناسبی برای عملکرد های ابتدایی در نظر گرفته بشه ، مثلا عملرد لازم برای به دست اوردن سیصد هزار تومن از طریق حجم فروش مجموعه
  اگه پلن از این موارد سریع رد شه و فقط روی پورسانت های بزرگ‌تمرکز داشته باشه یعنی دوست من یک سال کار میکنی بالاسریات معروف تر میشن به درامد های کلان شما چیزی در نمیاری و بعد فکر میکنی یا نمیشه یا تو اینکاره نبودی .
  نه اینها نیست پلن باید از خرده فروشی مناسب شروع شه بعد به درامد های اولیه مناسب وارد شه و بعد وارد پورسانت های بالا یکی دو میلیون تومنی برسه .احتمالا پلن شرکت های کوچک تر منصفانه تر هستش چون اونا هنوز تاپ لیدر ندارن که ۵۰ تا بگیره بنابراین پلن رو طری تنظیم میکنن که به کف مجموعه و لیدرهای تازه کار پول خپبی برسه . بعدا کم کم پلنشون رو تغییر میدن و درامد لیدر هارو هم در نظر میگیرن
  ا

 • ناشناس ۱۳۹۵/۰۹/۰۲ :: ۰۶:۵۷
  0 - 0

  سروران گرامی نکته مهم و غیر قابل انکار این هست که نتورک ایران با استاندارد کشورهای صاحب نام در این صنعت بسیار فاصله دارد.
  ما وامدار نگرش و شیوه تفکر و رفتار لیدرهای سیستم های هرمی هستیم.
  این صنعت نیازمند مشاورین و فروشندگان خرده فروش حرفه‌ای است تا کالای با کیفیت و مناسب به لحاظ قیمت را عرضه کنند.
  شرکت‌های موفق در سراسر دنیا تمرکز روی عرضه کالاهای ارزشمند با قیمت مناسب دارند. و قطعا پلن آنها به صورتی طراحی میشود که بازاریاب تشویق به خرده فروشی گردد و برای جذب و آموزش بازاریاب جدید همین که میزان درآمدش از خرده فروشی را اعلام کند، طرف با میل و رغبت بپذیرد وارد این کار پاره وقت گردد.
  مادامی که محصول و آموزش و نگرش و عملکرد شرکت‌های داخلی تغییر نکند اوضاع به همین منوال میماند و نتیجه آن میشود دلسردی اعظم بازاریابان و نگاه نا مطمئن مسولین به حمایت ازاین تجارت و بدتر از همه بی اعتمادی اکثر مردم جامعه به بازاریابان شبکه‌ای جهت خرید محصولات شرکت ایشان.

  • محسن ۱۳۹۵/۰۹/۰۲ :: ۱۵:۵۴
   0 - 0

   تنها یک شرکت در بین شرکتهای داخلی تفکر سالم و درستی رو پیش گرفته .
   مدیریت تگاه و با تجربه در زمینه بازاریابی شبکه ای ( ام ال ام خارجی و بین المللی )
   انتخاب برتد و نام مناسب و در شان یک شرکت نتورکی
   تمرکز روی محصولات مصرفی و فقط تحت یک برند شخصی
   انتخاب پلن متفاوت ( اولین پلن در قالب بریک اوی )
   پرداخت بالا ترین تخفیف در خرده فروشی بدون هیچ پیش شرطی و نه از روی امتیاز بلکه روی قیمت مندرج در روی محصول
   تمرکز بر روی محصولات سلامت
   عجیبه که فقط یکشرکت میخواد مطابق با استاندار های بین المللی پیش بره و بقیه ترجیح میدن فقط یه واسته فروش باشن با ویترین های پر زرق و برق محصولات دیگران

   • رضا ۱۳۹۵/۰۹/۰۳ :: ۱۰:۲۴
    0 - 0

    تخفیف به چه قیمتی… اگه امتیازاش یا ضریب کالاهاشو بیشتر کنه یه چیزی…
    آخه واسه اینکه 500 امتیاز بشینه رو سایت باید حداقل 800 خرید کنی یعنی 800,000 تومان …!!!
    تازه اگر بخوای از محصولات با برند خود شرکت بگیری که با اون امتیازای کم دست کم باید 2,000,000 خرید بزنی که 500 بشینه …!!!!!!!!!!!

 • کاندیش خسروی ۱۳۹۵/۰۹/۰۳ :: ۰۸:۴۸
  0 - 0

  با سلام.
  پلن فوق العاده عالیه به دلیل اینکه خیلی به استاندارد های جهانی نزدیک شده
  قبلا توی دبی در یک شرکت آمریکایی کار میکردم که پلن هاشون کاملا استاندارد بود و نزدیک به این پلن
  نمیگنجه اینجا توضیح بدم کامل پلن رو ولی احتمالا تا چند روز دیگه ویدیو هایی برای سایت ارسال کنم که کامل درش توضیح داده بشه.
  توجه داشته باشین پورسانت خرده فروشی دیگه وجود نداره و نماینده فروش در همون لحظه تخفیف رو میگیره. حذف شرط پلکانی بدین منظور بوده:
  شرکت هایی که در لحاظ پورسانت یونی لول شرط خرید پلکانی خرده فروشی مجموعه رو لحاظ میکردند کاملا حذف شد.
  واضح تر بگم پلن شرکت بادران و بیز که تعیین میکرد اگر سطح یکم فلان تا فلان امتیاز خرید میکرد بالاسریش فلان درصد و همینطور برای سطح خرید های بعدی.
  در پلن جدید کف مجموعه سود بیشتری نصیبش میشه (تقریبا 1.7 برابر) و کسی که یاقوت رو رد کنه تصاعد بیشتر میخوره
  در پلن جدید شرکت پنبه ریز آبجکشن حلال و حرام رفع شد. همونطور که میدونین کسی که فقط یه دست داشت و از اون دست سود کلانی رو میگرفت (حرام)،
  توی پلن جدید هیچ سودی نمیگیره در واقع لیدرنما ها دیگه چیزی دریافت نمیکنن. در آن سو کسانی که 24 ساعته مشغول کار هستن و حسابی وقت میزارن خسته میشن
  پی مجموعه شون میرن (حلال) پورسانت بیشتر از پلن قبلی هم نصیبشون خواهد شد.
  کسی که این پلن رو رد کنه میتونه لقب نتورکر رو به خودش بده. چون میتونه به راحتی پلن های استاندارد جهانی روهم انجام بده.

  در آخر اضافه میکنم همونطور که میدونین پلن قبلی پنبه ریز هم نزدیک به استاندارد جهانی بود. این کمپانی همواره به سود بازاریابانش بیشتر از خودش فکر میکنه
  چون در اونصورته که بیشتر میتونه فروش کنه. و همانند کمپانی های مطرح جهان تمرکزش رو بر روی 200 قلم محصول یونیک و بدون مشابه بازاری گذاشته. با تشکر

 • یبلیبلی ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ :: ۱۰:۴۲
  0 - 0

  سلام،
  من در مورد قسمت باشگاه سفیران سوال دارم
  چرا قیمت ها اول زیاد شد و دوباره افت کرد
  اولی تور دور دنیا
  دومی 600 میلیون
  سومی 1 میلیارد
  چهارمی 200 میلیون
  بعد 500 میلیون
  بعد یه میلیارد
  طبیعتا باید زیاد میشد،در حالی ک کم شد
  و اینکه قسمت سفیر الماس به پایین رو واسمون توضیح بدین،ممنون

  • ابراهیم زرشام فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ :: ۰۹:۰۴
   0 - 0

   به خاطر اینکه سه پاداش دوم سفیران همون ادامه ی پاداش پلان راهبریه.

  • ابراهیم زرشام فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ :: ۰۹:۱۰
   0 - 0

   سفیر الماس فردیه که خودش ردش الماس سرخ باشه و تو سازمانش یکنفر همرده خودش داشته باشه.
   کسی هم که تو سه گروه و در هر گروه یک نفر با رده الماس سرخ داشته باشه بشرط اینکه خودش هم ردش الماس سرخ باشه میشه سفیر الماس آبی
   به همین ترتیب اگر چند نفر با رده الماس سرخ تو سازمانش باشه میشه سفیر الماس سرخ که پاداشش یک میلیار تومانه
   یا اگر ۱۲ ماه متوالی رده ی الماس سرخ رو حفظ کنه رده اش میشود سفیر زمرد که پاداش این رده هم یک میلیارد تومانه

 • ali ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ :: ۱۲:۲۰
  0 - 0

  سلام زیاد خودتون رو ناراحت و درگیر این پلن ها نکنید به کارتون ادامه بدید و فقط به پلن دل نبندید بی شک دوباره باید قوانین پلن ها عوض بشه نتورک ایران فعلا تو آزمون صحیح و خطا قرار گرفته و مرتب به راحتی بخاطر دلایلی که وجود داره پلن ها باید تغییر کنه جالبه که تو پرزنت هاشون هم این رو چیز عادی میدونن و میگن تو شرکت نتورک تغییر پلن عادی هست

 • ali ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ :: ۱۲:۳۱
  0 - 0

  باید اضافه کنم که نمیدونم چرا برای طراحی یک پلن فقط به شرکت های بزرگ نتورک جهان نگاه میکنید و فکر میکنید که حتما باید پلن هامون شبیه اونا باشه توی نتورک اگه یه شرکت یه پورسانت هفت سطحی هم بذاره که یک نفر با داشتن یک شاخه بتونه درآمد داشته باشه هیچ اشکالی نداره . در مورد پنبه ریز هم که دوستان میگن فوق العاده شده و از قبل بهتر شده چیز فوق العاده ای نمیشه دید شاید در مقابل صحبتام گارد بگیرید اما جدا سود خوبش رو فقط در داشتن 5شاخه اکتیو میشه دید کسی که 4شاخه اکتیو داشته باشه عملا یک پلن چند سطحی ضعیف رو داره اینم تا به چهار شاخه اکتیو برسه کلی از تو آفساید هستن و سودی دریافت نمیکنه همیشه اونچیزی که رو کاغذ تصور میکنیم تا توی عمل خیلی متفاوته .با تشکر از مدیر محترم سایت

  • secret ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ :: ۲۰:۵۳
   0 - 0

   صحبتاتون درست
   اما ی سری معیار ها هست ک یک نتورک و توسطح جهان موفق کرده دیه
   درسته؟؟؟
   وقطعا یکی ازمواردش هم پلن هست?
   یک پلن باید قدرت رشد داشته باسه
   نباید راکت بمونه تا انگیزه بوجود بیاد و تلاش
   قرار نیست ب اصطلاح مفت خوری باشه قراره نتورک و امن کار کنیم
   ن نتورک پول

 • secret ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ :: ۲۰:۴۷
  0 - 0

  مطالب مفید بود تشکر
  بهتره جهت تحلیل درست با لیدرها کانکت شید وجزئیاتو دریافت کنید
  جناب ۲۷۰هزار امتیاز نیست
  ۲۷۰امتیازه
  بین دویست تا سیصدو چهلو نه و نیم درصد پورسانت بیستو پنج درصده
  وازسیصد وپنجاه ب بالاتر سی درصد
  و پلکانی هم دوستان درست فرمودن چون قطعا اگر منظور غیر ازاین بود
  وزارت تائید نمیکرد
  ??
  نمیگم ب ام وی اما میتونم ب جرئت بگم خیلی نزدیک ب نتورک های موفق جهان شده

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ :: ۲۱:۴۰
   0 - 0

   عرض ادب و احترام
   مورد اول در رابطه با امتیاز به درستی اشاره کردید. به دلیل اینکه در حال حاضر برروی چند پلن در حال کار هستیم این اشتباه رخ داده.
   در رابطه با وزارت باید خدمتتون عرض کنم که قرار بود پلن ها محدود شوند به هفت سطح که باز هم در پلن جدید بادران رعایت نشده. در کل باید گفت که خیلی روی وزارت حساب باز نکنید.
   و در نهایت ممنون میشم در مورد اینکه شباهت های پلن پنبه ریز و جهانی شدن رو توضیح بفرمایید‌.
   سپاس

   • علی ۱۳۹۵/۰۹/۱۵ :: ۱۲:۲۱
    0 - 0

    میشه بگید کدوم پلن بادران داره بیشتر از هفت سطح پورسانت میده؟

   • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۱۵ :: ۱۵:۱۸
    0 - 0

    پاداش راهبری شرکت بادران که در واقع به شکل یک استخر پاداش است قانون هفت سطح رو نقض می کند.

 • ناشناس ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ :: ۰۵:۴۷
  0 - 0

  بازاریابان محترم پنبه ریز که پلن را خوب متوجه شدید، لطفاً به سوالات بنده پاسخ بدید
  در پرداخت تخفیف خرده فروشی، یک فاکتور شامل 10 در صد تخفیف از امتیاز کالا شده، و فاکتور دیگر 30 درصد، سوال اینجاست که ما به تفاوت پرداختی این فاکتور ها از کجا تامین شده؟
  شرکت ها ملزم به پرداخت تنها 40 درصد سود به پلن هستند. خوب سوال بعدی اینجاست که ثبت فاکتورها یی با 30 درصد تخفیف با توجه به ساختار پلن میزان خروجی پورسانت شرکت را به شدت بالا میبرد و قطعا بیش از 40 درصد از سود خالص را پورسانت پرداخت کرده.
  سوال دیگر :در سایت برخورد میکنیم به تخفیف های چشمگیر یا به صورت نقدی و یا ارائه پک محصولات، آیا این بدین معنی است که باز هم بیش ازحد مجاز پورسانت پرداخت نموده؟
  و سوال بعدی: آیا با بررسی دقیق پلن و تخفیف های ارائه شده در سایت متوجه گران بودن محصولات شدید؟ منظور از گران فروشی این است که کالا با حداقل دو برابر قیمت وارداتی به فروش برسد.
  ااز دید دیگر،وقتی بازاریاب از خرده فروشی بجای 24 درصد سابق 10 درصد بگیرد ، یعنی پورسانت ایشان از نصف هم کمتر شده.در حالیکه امکان پرداخت 30 درصد تخفیف هم برای شرکت وجود داشته. اینجا پاسخ پلن چیست؟
  و در نهایت این که اگر نظارت و قیمت گذاری بر مبنی قوانین تجارت و با کارشناسی دقیق مسولین مربوطه صورت پذیرد و وزارتخانه به شروطی که برای طراحی پلن وضع کرده بود پایبند بود شاید شرکت ها به دلیل از دست دادن سودهای کلان، حاضر به ادامه مسیر نبودند.

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۶ :: ۰۰:۲۳
   0 - 0

   عرض سلام
   در رابطه با سوال اولتون مبنی بر پرداخت بیشتر از 40 درصد سود توسط پنبه ریز و مغایر بودن با قانون باید این نکته را در نظر داشته باشید که:
   طبق قانون حجم پورسانت پرداختی بیشتر از چهل درصد نباید باشد، یعنی اگر پنبه ریز مثلا صد میلیون تومان فروش داشته باشد فقط می تواند حداکثر چهل میلیون تومان پورسانت به بازاریابانش پرداخت کند.حال باید توجه داشته باشید که پنبه ریز بر اساس امتیاز محصولات پورسانت پرداخت می کند. در واقع زمانی که مثلا یک میلیارد حجم فروش صورت بگیرد، حدودا پانصد میلیون تومان آن تبدیل به امتیاز می شود و شرکت نسبت به این امتیاز پورسانت پرداخت می کند.
   امیدوارم که متوجه شده باشید

 • ali ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ :: ۰۹:۱۸
  0 - 0

  سلام صحبت های شما کاملا درست هست اما پلن باید طوری طراحی بشه که از استارت کار کسی که کار رو شروع میکنه به سوددهی قابل توجهی برسه و مرتب برای بیشتر شدن پیشرفتش تلاش کنه نه اینکه همه پورسانت های عالی خارج از پلن چند سطحی بشه و تازه همون پلن چند سطحیش هم پر از شرط و شروط باشه بازم میگم بادران کار نمیکنم اما واقعا پلن چند سطحیش رو عالی برنامه ریزی کرده پلن چند سطحی پنبه ریز واقعا کم لطفی کرده البته بهشم حق میدم با این شرایطی که مراجع و مجلس شورای اسلامی دارن روی نتورک نظر میدن خواسته از استارت کار ذهن همه رو بالا بگیره که تمرکز روی 5شاخه قوی ساختن بذارن که فردا دوباره هر اتفاقی سر پلنه ها بیافته روی شرایط لیدراش تاثیر نذاره چون اگه واقعا قرار باشه دوباره مجبور بشن طرحی عوض کنن که روی 5شاخه قوی هم نشه به سوددهی خوب رسید باید کلا نتورک ایرانی رو جمع کنن و الکی هم به کسی امید و دلخوشی داده نشه

 • علیرضا ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ :: ۲۲:۰۱
  0 - 0

  با سلام واحترام به مدیران خوب این سایت که تحلیلشون رو گذاشتند ممنون میشم اگه امکان داره قسمت جدا شونده کامل با ذکر مثال با همه ابعادش تو ضیح بدین . بازم اتشکر میکنم از سایت خوبتون

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ :: ۲۲:۴۱
   0 - 0

   متاسفانه طی چند روز گذشته با چند لیدر شرکت پنبه ریز صحبتی داشتیم که متاسفانه هر کدام توضیحات مختلف داشتند.
   اما نهایتا طی یک الی دو روز آینده این قسمت رو کامل توضیح خواهیم داد.(همین مطلب را بروزرسانی خواهیم کرد)
   سپاس از شما

 • ایمان عرب ۱۳۹۵/۰۹/۰۶ :: ۱۰:۳۱
  0 - 0

  دوتا خبر خوب دارم براتون:

  ١)وقتی شما به رده مروارید میرسید از ٢نسل مدیریتی پورسانت میگیرین
  نسل اول: ٣٪‏
  نسل دوم: ٣٪‏

  نکته:
  ممکنه سوال کنید درصد ها در رده های بعدی به چه شکل خواهد بود؟
  جواب: رده های بعدی طبق روال قبل هست
  یعنی اگر شما یاقوت باشید از دو رده مدیریتی پورسانت میگیرین
  نسل اول:٣٪‏
  نسل دوم : ۶٪‏

  ***خبر دوم:
  در پورسانت خرده فروشی هر فاکتوری که میزنید با فاکتور قبلی جمع میشود و شما روی اون فاکتور درصدی راتخفیف میگیرید که از مجموع فاکتورهای قبلی بدست می اید،مثال:
  شما در فاکتور اول ۴٠ امتیاز خرید کردید و ١٠٪‏ تخفیف گرفتی
  و در فاکتور دوم ۴٠ امتیاز دیگر خرید کردید
  در اینجا امتیاز خرید شما ٨٠ هست و شما روی این فاکتور ٢٠٪‏ تخفیف میگیرید
  و در فاکتور بعدی فرض کنیم شما ١٠٠ امتیاز دیگر خرید میکنید
  مجموع امتیازهای شما میشود ١٨٠ و شما ٢٠٪‏ از روی اخرین فاکتور تخفیف میگیرید
  و فرض کنیم شما ۵٠ امتیاز دیگر خرید میکنین
  مجموع فاکتورهای شما میشود ٢٣٠ امتیاز
  و شما روی اخرین فاکتور ٢۵٪‏ تخفیف میگیرین

 • محمد ۱۳۹۵/۰۹/۰۶ :: ۱۹:۵۵
  0 - 0

  با سلام
  یکی توضیح میده خروجی پلن پنبه ریز چطوری میشه 40 درصد
  من هرجور حساب میکنم بیشتر میشه
  وقتی 30 درصد خرده فروشیه رو شبکه فقط باید 10 درصد بده که فقط چند سطحی از سطح یک 10 درصد میده

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۰۷ :: ۰۰:۱۷
   0 - 0

   سلام و درود
   اگر نظرات را کامل مطالعه می کردید شخص دیگری هم این سوال رو پرسیده بودن و ماهم پاسخ داده بودیم. اما دوباره پاسخ می دهیم.
   طبق قانون گفته شده شرکت ها حق ندارن بیش از چهل درصد از حجم فروش شرکتشون پورسانت پرداخت کنند.
   حالا اینکه می بینید جمع پورسانت های پنبه ریز بیش از 40 درصد میشه این به بدین معنا نیست که پنبه ریز داره بیش از این حجم پورسانت می ده چرا که بحثی وجود داره بنام امتیاز کالا.
   برای مثال شرکت پنبه زیر کل حجم فروش شرکتش در یک ماه ده میلیارد میشه البته با میانگین امتیازی نیم.
   پس با توجه به میانگین کلی امتیازات حالا شرکت در واقع پورسانت کلی بازاریاب ها رو داره از پنج میلیارد حساب میکنه (حجم کلی فروش در امتیازاتشون ضرب می کنیم) پس همونطور که در مقاله اشاره شد میزان حجم پورسانت رابطه مستقیمی با امتیازات کالای هر شرکت داره.
   لطفا عزیزان به این مورد دقت کنند.
   سپاس

 • mohammad ۱۳۹۵/۰۹/۰۷ :: ۱۹:۱۱
  0 - 0

  دوستان عزیز خودتون آپدیت کنبد تغیرات پلن بیشتر از این حرفاست و پلن عالی بود عالی تر شد مثلا رده مروارید تا دو نسل پاداش میده هر کدام سه درصد و مثلا امتیاز خرید شخصی تویه شرط زدن امتیاز تاثیر داره مثلا اگر شما سازمانت 600 امتیاز بزنه خودت 400 هزار امتیاز زده میشه و شرط برقرار میشود

 • خسروی ۱۳۹۵/۰۹/۰۸ :: ۱۹:۱۹
  0 - 0

  دوستان چندروز گذشته رو به تحلیل پلن پرداختم و نکات جالبی داشت که بهتون میگم:
  ضریب شرکت پنبه ریز میانگین 0.6 تا 0.7
  از 10 میلیارد فروش تقریبا 6 الی 7 میلیارد سود ناخالص
  خروجی پلن 70%
  اگه از 6 میلیارد 70% رو حساب کنیم میشه 4 میلیارد یعنی 40% از حجم فروش
  پس اینکه بعضی میگن چرا پلن بیشتر میده مغایرت با قوانین جدید نداره
  حالا بعضی دیگه از شرکت ها با قراردادن ضریب 1 روی تعداد کمی از کالاهاشون سعی در دورزدن پلن دارن که کمتر از 40% پرداخت کنن

  طرح جداشونده فقط در پنبه ریز به صورت صحیحش اجرا شده.
  و لطف شرکت پنبه ریز در اونجایی معلوم میشه که 3% بعنوان نسل دوم مروارید هم اضافه کردن

  در پورسانت خرده فروشی یا همون تخفیف خرده فروشی اگه شما در ماه چندین فاکتور زده باشین، امتیاز فاکتورهای قبلی اون ماه هم در تخفیف فاکتور فعلی لحاظ میشه.
  بعنوان مثال:
  در اول ماه یک فاکتور 30 امتیازی سفارش میدین که میشه 10% خرده فروشی
  فاکتور دومتون در اون ماه 20 امتیازی هست که قرار بر این هست 10% خرده فروشی دریافت کنین
  اما چون فاکتور قبلی تو اون ماه داشتین امتیاز هر دو فاکتور جمع میشه و میشه 50 امتیاز پس 15% برای فاکتور دوم در نظر گرفته میشه
  فاکتور سومتون در اون ماه 300 امتیازی هست و 25% قراره به شما تعلق بگیره ولی چون 50 امتیاز قبلا در اون ماه خرید داشتین پس میشه 350 امتیاز و 30% به شما پرداخت میکنه.

 • ناشناس ۱۳۹۵/۰۹/۰۹ :: ۱۱:۰۰
  0 - 0

  جناب خسروی، شرکتی که ضریب یک برای محصولات در نظر بگیرد و چهل درصد خروجی شرکتش باشد نه تنها پلن را دور نزده بلکه شفاف دارد عمل میکند. تفاوت بین قیمت مصرف کننده و امتیاز در نظر گرفته شده محصولات امکان دور زدن پلن و قوانین را ایجاد میکند.
  در جای دیگر از لطف شرکت یاد فرمودید!
  به نظر بنده بهتر است شرکت در قیمت گذاری عادلانه کالاها اهتمام بورزد.
  مطمئن باشید شرکت پنبه ریز از بابت واردات محصولات شرکت بلیتا اند ویتکس و فروش آن در قالب بازاریابی شبکه‌ای آنقدر سود میکند که در مخیله ما نمایندگان فروش نمیگنجد.
  من سال 92نماینده فروش شرکت بودم و دقیقا از ورود این محصولات به سایت و قیمت آنها در داروخانه و فروشگاه ها مطلع هستم.
  اینکه در نتورک مارکتینگ محصولات به دلیل حذف واسطه ها با قیمت مناسبتر به دست مصرف کننده میرسد فقط یک شعار هست.

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ :: ۰۰:۱۱
   0 - 0

   دو نکته را فراموش نکنید:
   1) مسیله مهم که کمیته نظارت بر روی آن تاکید دارد میزان حجم خروجی یک شرکت است که بیش از چهل در صد از حجم کلی فروش نشود.(کاری به امتیاز ندارد)
   2) اینکه شرکتی برای محصولات خود ضرایب تعیین می کند به جهت دور زدن قانون نیست بلکه به جهت واقعی شدن قیمت محصولاتش است. بسیار واضح است که تمامی محصولات دارای حاشیه سود متفاوتی هستند پس میزان ضرایب هم متفاوت می شود. (این یک قانونی کلی است)
   سپاس

   • علی ۱۳۹۵/۰۹/۱۵ :: ۱۲:۲۴
    0 - 0

    حرف شما صحیح

    وزارت کاری به امتیاز کالا نداره، ولی ما به پورسانتی که شرکت قبل و بعد از امتیاز کالا آزاد میکنه کارداریم.

   • محسن بخشی ۱۳۹۵/۱۲/۱۳ :: ۰۷:۲۷
    0 - 0

    جناب ادیب فر میشه اینک فرمودید تعیین ضرایب امتیاز به جهت واقعی شدن قیمت محصولات هست رو بیشتر باز کنید ینی چی؟!

   • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۱۲/۱۳ :: ۲۰:۵۲
    0 - 0

    عرض ادب
    میزان سود هر محصول متفاوت است، برخی محصولات 50 درصد، برخی 20 و ..
    منطقی این است که با توجه به میزان درصد سود هر محصول حجم متفاوتی پورسانتی پرداخت شود که این کار از طریق ایجاد ضرایب امتیازی امکان پذیر می شود. هر چه محصول میزان سود بیشتری داشته باشد قاعدتا ضریب کالایی بالاتری هم خواهد داشت.
    اما در شرکت هایی که ضریب امتیازی همه محصولات یک در نظر گرفته میشود به دلیل اینکه شرکت بتواند پورسانت بازاریابان و سودخود را دریافت کند مجبور می شود قیمت گذاری بالاتری انجام دهد.
    امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.

 • ali ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ :: ۲۰:۰۴
  0 - 0

  با عرض سلام و خسته نباشید
  جالبه که همش شرکت ها رو با هم مقایسه میکنید به نظرم که همه نتورک ها ضعف های خودشون رو دارن هرکس ضعف های شرکتش رو بپذیره و سعی در بهتر کردن نتورک هامون کنیم چون هنوز خیلی جا داره که باید بهتر بشیم پس مقایسه ها و تعصبات پیشرفتی برای حرفه نتورک نمیاره

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ :: ۲۳:۳۹
   0 - 0

   عرض ادب و احترام
   میشه بفرمایید در کجای این مقاله شما مقایسه می بینید؟

 • ali ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ :: ۰۸:۳۰
  0 - 0

  سلام
  منظورم مقاله شما و سایتتون نیست منظورم اون دسته از عزیزانی هست که اینجا نظراتشون رو میگن چون هر وقت میام نظرات رو میخونم هرکسی داره یه شرکت دیگه رو زیر سوال میبره و ضعف شرکت خودش رو نمیخواد بپذیره

 • امير ۱۳۹۵/۰۹/۳۰ :: ۰۳:۲۱
  0 - 0

  با سلام و درود،طبق قوانین وزارت حداکثر خروجی شرکت باید ۴٠٪‏ باشد،تو این پلن ٣٠٪‏ به خرده فروشی اختصاص یافته و ١٠٪‏ به سطح اول چند سطحی و ….
  این که خیلی بیشتر از ۴٠٪‏ میشه؟
  ممنون میشم توضیح بدید

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۹/۳۰ :: ۱۷:۵۴
   0 - 0

   سلام و درود
   اگر نظرات را کامل مطالعه می کردید شخص دیگری هم این سوال رو پرسیده بودن و ماهم پاسخ داده بودیم. اما دوباره پاسخ می دهیم.
   طبق قانون گفته شده شرکت ها حق ندارن بیش از چهل درصد از حجم فروش شرکتشون پورسانت پرداخت کنند.
   حالا اینکه می بینید جمع پورسانت های پنبه ریز بیش از 40 درصد میشه این به بدین معنا نیست که پنبه ریز داره بیش از این حجم پورسانت می ده چرا که بحثی وجود داره بنام امتیاز کالا.
   برای مثال شرکت پنبه زیر کل حجم فروش شرکتش در یک ماه ده میلیارد میشه البته با میانگین امتیازی نیم.
   پس با توجه به میانگین کلی امتیازات حالا شرکت در واقع پورسانت کلی بازاریاب ها رو داره از پنج میلیارد حساب میکنه (حجم کلی فروش در امتیازاتشون ضرب می کنیم) پس همونطور که در مقاله اشاره شد میزان حجم پورسانت رابطه مستقیمی با امتیازات کالای هر شرکت داره.
   لطفا عزیزان به این مورد دقت کنند.
   سپاس

 • فرشته ۱۳۹۶/۰۵/۱۲ :: ۰۸:۰۷
  0 - 0

  سلام از سایت خوبتون ممنون
  یه نکته ای رو لازم دونستم بهتون بگم
  اونم اینه که شما اعلام کردین شرکت
  پنبه ریز در تاریخ29 ابان1395 از پلن
  خودش رو نمایی کرده
  شما تو تصویر اول که رده های سازمانی
  رو معرفی کردید برای رده برنز و نقره
  گروه فروش اوردید باید یاداوری کنم که
  تو پلن جدید شرکت اون دو رده سازمانی
  گروه فروش ندارن و به همین ترتیب گروه
  های فروشی که تو تصویر اول تو این مطلب
  منتشر کردید اشتباهه
  می تونید صحت گفته های منو از تو خود
  سایت پنبه ریز بخش پلن طرح کسب
  درامدزایی شرکت ببینید
  با عرض شرمندگی فقط تا همین جای مطلب و
  به دلیل وقت کم خودم تونستم بخونم
  اگه در ادامه مطلب بازم به همچین
  مواردی بر خوردم بهتون میگم
  با تشکر

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۶/۰۵/۱۳ :: ۲۲:۲۰
   0 - 0

   درود
   موردی که می فرمایید درسته اما این مورد یک ماه بعد از معرفی پلن به عنوان یک اصلاحیه به پلنشون اضافه شد که ما این مطلب رو بروز نکردیم.
   ممنون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

perm_identity

textsms