بررسی عملکرد یک ساله شرکت راه سوم پارسیان (پرشین وی)

بررسی مسایل و مشکلات شرکت پرشین وی | راه سوم پارسیان

مطلبی که هم اکنون در حال مطالعه آن هستید به مباحثی اشاره دارد که از سال گذشته از شرکت مروارید پنبه ریز شروع شد و به شرکت راه سوم پارسیان ختم شد. پس از درخواست ها و سوالات زیاد کاربران مبنی بر عملکرد شرکت راه پارسیان، تصمیم به بررسی این شرکت گرفتیم. این مقاله حاصل دو ماه نگاه بی طرفانه و صحبت با بسیاری از افراد مربوط به این داستان است که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

حوالی اردیبهشت ماه 1394 بود که شرکت پنبه ریز در بحرانی بی سابقه قرار گرفت. مشکلات اساسی پنبه ریز در آن زمان را می توان به عدم موجودی محصولات، گرانی بیش از حد برخی از محصولات و از همه مهمتر عدم رسیدگی به مسایل بازاریابان و .. دانست. همه این موارد منجر به تغییر بدنه مدیریت شرکت مرواید پنبه ریز شد که طی آن خانم حمیده باقری (یکتا) برکنار و جناب مهندس وطن دوست به سمت مدیریت شرکت خرید اینترنتی پنبه ریز منصوب شدند.

پس از برکناری خانم باقری از شرکت مروارید پنبه ریز تعدادی از پرسنل شرکت پنبه ریز نیز از این شرکت خارج شدند و همچنین برخی از لیدرهای مطرح که در راس آن نام آقای محسن محمدپور به چشم می خورد با مطرح کردن مشکلات شرکت پنبه ریز و استنباط اینکه بدنه مدیریتی جدید، توانایی اداره و توسعه شرکت مروارید پنبه ریز را ندارند تصمیم بر جدایی از این شرکت را گرفتند.

در این بین شایعاتی مطرح شد که همه اتفاقات اخیر (عدم موجودی محصولات، قیمت بالای برخی محصولات و ..) شرکت پنبه ریز برنامه ریزی شده بوده تا خانم حمیده باقری و برخی از لیدرها بتوانند شرکت جدید خود را راه اندازی کنند.

به هر حال طی پانزده ماهی که جناب مهندس وطن دوست سکان مدیریتی شرکت خرید اینترنتی پنبه ریز را به دست گرفته اند باعث شده تا  تغییرات و دستاوردهای بسیاری حاصل شود. برخی از این تغییرات شامل :

 • کاهش قیمت محصولات (بعضی از محصولات مثل کرم Q10)
 • راه اندازی شعب با ظاهری یکپارچه در مراکز استان
 • راه اندازی انبار های مرکزی در مناطق مختلف
 • تغییر وب سایت که باعث شد شرکت پنبه ریز جایزه بهترین وب سایت از جشنواره وب ایران را دریافت کند.
 • دریافت حق امتیاز چند محصول بین المللی و انتقال تکنولوژی آن به داخل کشور

شاید چنین اتفاقاتی اگر برای هر شرکتی غیر از پنبه ریز رخ داده بود آن شرکت امکان بازسازی خود را نداشت. اینجاست که سابقه شرکت و رزومه مدیران یک شرکت بازاریابی شبکه ای، اهمیت خود را نشان می دهد. (قابل توجه بعضی از دوستان که فقط تیم را عامل موفقیت در بازاریابی شبکه ای می دانند.)

پس از خارج شدن خانم حمیده باقری از شرکت پنبه ریز در خرداد ماه 1394، محسن محمدپور نیز که از جمله برترین لیدرهای شرکت پنبه ریز محسوب میشد در شهریور ماه تصمیم خود مبنی بر خروج از این شرکت را به سازمان خود اعلام میکند. مقصد شرکت تازه تاسیس راه سوم پارسیان (پرشین وی) بود. شرکتی که در حال حاضر توسط خانم حمیده باقری مدیریت می شود.

چند نکته بسیار مهم :

 • آقای محمدپور و یا هر نتورکر دیگری حق دارد که شرکت خود را انتخاب کند یا تغییر دهد. طبق قوانین انجمن فروش مستقیم هر شخص اختیار کامل در رابطه با انتخاب شرکت خود را دارد و متاسفانه بعضی از دوستان با استفاده ابزاری از کلمه شیفت به جو سازی های غیر واقع دست می زنند.(کافیست به رزومه بسیاری از نتورکر های برتر دنیا نگاهی بیاندازیم تا بهتر به تفاوت های کلمه شیفت و جابجایی پی ببریم)
 • همه این اتفاقات را اگر با هم در نظر بگیریم می توانیم در یابیم که بسیاری از شایعات مبنی بر کوتاهی خانم باقری دور از واقعیت نبوده اما سوالی که مطرح می شود اینست که چرا شرکت مروارید پنبه ریز تا به حال اقدام قانونی انجام نداده؟

سرکار خانم حمیده باقری(یکتا) طی چند سال گذشته به عنوان مدیر عامل شرکت خرید اینترنتی پنبه ریز و سپس مدیر عامل شرکت راه سوم پارسیان شخصیت شناخته شده ای در حوزه نتورک مارکتینگ می باشند. اما در روزهای گذشته پس از بررسی های خود به نکته بسیار قابل تاملی رسیدیم. در طی این سالها سرکار خانم باقری با نام حمیده باقری یا یکتا معرفی می شدند در صورتی که پس از بررسی برخی از اسناد شرکت پنبه ریز و شرکت راه سوم پارسیان متوجه شدیم که نام اصلی ایشان زهره باقری بوده و در واقع نام حمیده نام خواهر ایشان می باشد. قطعا این مسیله دلیل خاصی داشته که تنها مسئولان شرکت پنبه ریز یا راه پارسیان می توانند به آن پاسخ دهند.

تا به اینجای مطلب به چالش های مربوط به جابجایی های شرکت پرشین وی و پنبه ریز پرداختیم. اما در ادامه به بررسی عملکرد یکساله شرکت راه سوم پارسیان خواهیم پرداخت :

در ابتدای تاسیس و راه اندازی شرکت وعده ها و چشم اندازهای زیادی داده شد. وعده هایی که حقیقتا دور از انتظار نبود چرا که با توجه به بدنه مدیریتی با تجربه ای که وجود داشت و همچنین حضور لیدرهای حرفه ای همچون دکتر نوید و محسن محمد پور میشد روزهای خوبی را برای این شرکت متصور شد.اما مشکلات از همان ابتدا خود را نشان دادند:

وب سایت شرکت پرشین وی اولین چالش این شرکت بود چرا که باعث تاخیری چهار ماهه در ثبت نام افراد جدید شد که در نهایت در اسفند ماه 1394، این وب سایت با امکانات بسیار محدود راه اندازی شد که هم اکنون نیز با گذشت یکسال هنوز تکمیل نشده است. (هر چند که ظاهری بسیار حرفه ای دارد)

اما مهمترین چالش جدی شرکت راه سوم پارسیان را می توان به محصولات این شرکت نسبت داد. از جمله وعده هایی که در ابتدای تاسیس شرکت پرشین وی از آن صحبت میشد، اشاره به برخی از برندهای مطرح اروپایی بود نظیر :

 • سوئیس پرفکشن (Swiss Perfection)
 • آنه ماریه بورلیند (Anne Marie Borlind)
 • وی آی پی کازمتیکس (VIP Cosmetics)

با توجه به صحبتهای انجام شده پیش از شروع کار در پرشین وی قرار بود که هر سه این برندها از ابتدا در سبد کالایی پرشین وی مشاهده شود که متاسفانه هنوز با گذشت هشت ماه مشاهده نشده و حتی امتیاز فروش برند سوئیس پرفکشن هم طی ماههای گذشته از شرکت پرشین وی سلب شد.

با این حال شرکت با سه برند سلوکس (Cellox)، دلیتکس (Dellitex) و هپیکس (Happix) شروع به کار کرد. اما این پایان ماجرا نیست، چرا که جدی ترین انتقادی که در حال حاضر به شرکت راه سوم پارسیان وارد است قیمت بسیار بالای محصولات این شرکت است. طی روز های گذشته این شرکت به ارائه محصول جدیدی با نام “قهوه سبز اسلیم فیت کافی 100%” پرداخت.

محصول شرکت پرشین وی - قهوه سبز الیم فیتاین محصول که در بسته های 300 گرمی عرضه می شود، در حال حاضر با قیمت باور نکردنی 75 هزار تومان به فروش می رسد.(خداوند به ما صبر دهد!!)

به هر حال امیدواریم که مدیران این شرکت یک بازنگری در سیستم قیمت گذاری خود ایجاد کنند. توجه داشته باشید که یکی از عوامل جابجایی از پنبه ریز قیمت بالای محصولات عنوان شده بود حال این موارد در شرکت پرشین وی به مراتب جدی تر در حال مشاهده است.

بطور کلی شاید بتوان دلایل اصلی بروز این مشکلات در شرکت پرشین وی را به موارد زیر ارتباط داد:

 • انتخاب استراتژی های نامناسب به جهت شروع کار
 • عدم وجود یک سیستم قیمت گذاری مناسب
 • صرف کردن هزینه های سرسام آور در شروع راه اندازی این سیستم که از جمله آنها می توان به اجاره ساختمان هفت طبقه به عنوان دفتر مرکزی شهر تهران و همچنین هزینه هایی مثل چهار روز سخنرانی جان میلتون فاگ که رقمی بالغ بر 150 میلیون تومان برای این شرکت هزینه بر بود و ..
 • توجه بیش از حد به ظاهر سازی به جای ایجاد زیر ساخت
 • عدم تفکیک وظایف بین برخی لیدرها و مدیران شرکت
 • تک قطبی عمل کردن برخی از لیدرها و مدیران شرکت

متاسفانه با خبر شدیم که طی روز های گذشته سرکار خانم آرزو قدمیاری که جز لیدرهای ارشد شرکت راه سوم پارسیان محسوب می شدند به دلیل مسایل و مشکلات مطرح شده از شرکت جدا شدند.

سعی کردیم در این مقاله با نگاهی منصفانه به بررسی مسایل شرکت راه سوم پارسیان بپردازیم. اما بازهم فراموش نکنیم که این شرکت هنوز در ابتدای راه قرار دارد و باید به این شرکت زمان بیشتری داد تا بتواند روز به روز مسایل و مشکلات خود را حل کند.

کلیک کنید و بخوانید : آمار تحلیلی نتورک مارکتینگ در پنج سال اخیر را بخوانید.

دیدگاه ها

 • علی صالحی ۱۳۹۵/۰۷/۲۰ :: ۰۸:۱۹
  1 - 0

  سلام.
  ممنون بابت بررسی هایی که در مورد تمام شرکتها و نتورک ایران انجام میدین.
  من خودم در شرکت سیمرغ عصر تجارت هستم.و از صمیم قلب برای تمام شرکتهای دیگه و بازاریابهاشون آرزوی موفقیت میکنم.

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۷/۲۰ :: ۰۸:۳۴
   0 - 0

   سپاس از شما
   امیدواریم تا شاهد موفقیت هر چه بیشتر این صنعت در کشورمان باشیم.

 • moein ۱۳۹۵/۰۷/۲۰ :: ۰۸:۳۷
  0 - 0

  آخه قهوه سبز 75هزار تومن بعد میگن ارزونه جنسای پنبه ریز چه حرفا باید در شرکتو تخته کنن جنسای گرون نهایت اون جنسش 30 تومن باشه

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۷/۲۰ :: ۰۸:۵۱
   0 - 0

   ما معتقدیم که این شرکت توانایی اصلاح خود را دارد و شما نیز فراموش نکنید که این شرکت در آستانه یک سالگیست و نباید آن را با شرکت های با سابقه ای همچون پنبه ریز مقایسه کنید.
   سپاس از شما

 • Saeed ۱۳۹۵/۰۷/۲۰ :: ۱۱:۱۸
  1 - 0

  تموم چیز هایی که گفتید درسته …
  منم خوذم توی پنبه ریز توی روزای اوج خودم بودم که با وعده و بعید هایی که همین محسن محمدپور گفت گول خوردم‌و باهاش رفتم
  بزرگترین اشتباه نتورکم بود چون بدون تحقیق و فقط بر حسب اعتماد با ایشون‌رفتم
  گذشت تا این که من و‌تیمم‌ تا آخر برج چهار هم منتظر موندیم و‌هیچ اتفاقی نیوفتاد و منم تصمیم به شیف زدم که‌هم‌ بالاسری و‌هم کراسم باهم رفتیم توی یه شرکت دیگه‌ و الانم الحمدالله. رو به ررشد و تصاعد هستیم
  سعید از تکسوی شهرضا

 • Simsim ۱۳۹۵/۰۷/۲۰ :: ۱۱:۳۱
  0 - 0

  شرکت پرشین وی داره ورشکست میشه، شنیده شده اینقدر وضعش خرابه که انبار هم تعطیل کرده چون پول نداره اجاره بده و کارمندای انبار رو آورده دفتر مرکزی

 • Sepideh ۱۳۹۵/۰۷/۲۰ :: ۱۱:۵۲
  0 - 0

  باسلام و عرض خسته نباشید
  من تا تاریخ اسفند۹۴ توی شرکت پنبه ریز فعالیت کردم بحران های پنبه ربز از ابانماه۹۴شروع شد! من واقعا تعجب میکنم چطور میتونید اسم این بررسیتون رو منصفانه بزارید! شما ارزون شدن یسری محصولات مثل کیوتن ها رو یه امتیاز تلقی کردین برای جناب وطن دوست! جالبه بدونید که وقتی بعضی از قیمتها شکسته شد پنبه ریز اعلام کرد که اینها تخفیف هستن و به یه مناسبت خاص این اتفاق افتاد دقیقا یادم نیست چه مناسبتی بود و همه بازاریابها بجز لیدرها نمیدونستن که این یه حقه س و این قیمت ها برای همیشه شکسته شده و این یه دروغه که بخاطر اون مناسبت خاصه بخاطر همین همه شروع کردن به خریدکردن و پنبه ریز یه حجم فروش خیلی زیاد داشت بخاطر این سیاستی که به دور صداقت بود، و بعد سروصدا کردنهای زیاد که تخفیف یک ماه دیگه یا چن روز دیگه تمدید شد درنهایت همون تخفیف ها قیمت ثابت شد ،یه مشکل حقه ی دیگه ای که وجود داشت این بود که محصولات روی سایت شارژ مجازی بود ما سفارشمون ثبت میکردیم و یسری از محصولاتمون بعد از یک ماهو نیم یا دوماه بعدستمون میرسید بخاطر اینکه موجودی نداشتن تو انبار و پول و سرمایه ی ما دوماه میخابید
  اینها فقط دو نمونه ها فریبکاریهای شرکت پنبه ریز بود من قصد تخریب ندارم فقط میخام بهتون بگم که اطلاعاتتون دقیق نیست و منصفانه صحبت نمیکنین ، این خیلی خوبه که ضعف ها و نقاط قوت گفته بشه اما درصورتیکه در اوج صداقت و انصاف باشه.
  اما در مورد شرکت پرشین وی ، من روی کیفیت محصولاتش خاص بودنش و برایری قیمت و کیفیتش بررسی های زیادی انجام دادم و باز هم اینجوری که شما با قاطعیت گفتین محصولاتش گرونه باز هم بهم ثابت شد که هیچ انصافی توی این بررسی ها یا بهتر بگم تخریب هاتون وجود نداره، این محصولات خاص و منحصربفرد هستن و خط تولیدشون توی شرکت های معتبری هست شما درصوتی میتونین بگین محصولش گرونه که کیفیتش رو تست کنین و با نمونه های مشابه و برندهای مشابه ش مقایسه کنین در نهایت ببین اون چیزی که راجع بهش گفته شده مطابقت نمیکنه ، لطفا فقط حرف نباشید و با سندو مدرک ثابت کنین که چرا محصولات پرشین وی گرونه جالبه خیلی از شرکتهای دیگه هستن که محصولات بی کیفیت با برندهای بی نامُ نشون و با قیمتهای سرسام اور میفروشن و شمایی که یه سایت زدین و خیلی بی رحمانه همه چیز رو زیر سوال میبرین و حاشیه درست میکنین و اذهان رو منفی می کنید نسبت به اونها بی تفاوتین اما یه محصول خاص و با کیفیت(میتونید تست کنید) به این راحتی تخریب میکنید.در حال حاضر پرشین وی تمام محصولاتش رو با برندهای خودش و فرمولایسون های خاص و منحصربفرد بصورت رسمی و شناسنامه دار ثبت کرده و داره تولید میکنه
  لطفاااااااا اینقد راحت راجعبه هیچ شرکتی قضاوت نکنین ،
  موفق باشید

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۷/۲۰ :: ۱۲:۴۸
   0 - 0

   با سلام و عرض احترام خدمات شما
   سپاسگذاریم به جهت حوصله ای که به خرج دادید و نظرتون را کامل و زیبا در اختیار ما و خوانندگان این مطلب قرار دادید.
   در چند مرحله سعی می کنیم که به برخی از مواردی که اشاره کردید پاسخ دهیم :
   1- اینکه می فرمایید خیلی از شرکت ها محصولات بی کیفیتی ارایه می کنند و ما هم چیزی نمی گوییم باید خدمتتون عرض کنم که احتمالا تازه با وب سایت ما آشنا شدید وگرنه ما قبلا در مورد شرکت هایی دیگری هم صحبت کرده بودیم همچون شرکت سیمرغ عصر تجارت که در آنجا هم بسیاری به ما همین تهمت ها را زدند اما بعد از سه ماه و اخطار گرفتن شرکت سیمرغ خیلی از موارد آشکار شد.
   2- در رابطه با تاریخ مشکلات پنبه ریز همانطور که در مطلب به آن اشاره شده از اردیبهشت ماه مشکلات شروع شد و تصمیم بر جابجایی از شهریور گرفته شد و به دلیل آماده نبودن وب سایت شرکت پرشین وی تا اسفند ماه به طول انجامید.(اطلاعات ما موثق است دوست عزیز)
   3- اینکه می فرمایید مطلب ما به جهت تخریب شرکت بوده نیز باز هم مشخص است که با وب سایت ما آشنایی کمی دارید که به شما پیشنهاد می کنم مطلب کلاهبرداری بزرگ نتورک ایران را در وب سایت ما مطالعه کنید تا با معنای تخریب آشنا شوید. تنها و تنها دلیل نوشته شدن این مقاله شفاف سازی می باشد که به درخواست زیادی از بازاریابان صورت گرفته و به دلیل علاقه شخصی ما به شرکت پرشین وی نتوانستیم بسیاری از موارد دیگر (اخراج کارمندان، تعطیلی انبار و ..) را منتشر کنیم. در جای جای این مقاله ما با احترام تمام از لیدرهای این شرکت همچون دکتر نوید حمایت کردیم. و امید ما بر بهبود عملکرد این شرکت است.
   4 – در رابطه با قیمت محصولی همچون قهوه سبز هم طبق معمول به ما تهمت بی اطلاعی زدید. طی بررسی های ما، قهوه سبز قیمتی در حدود کیلویی 20 هزار تومان تا 130 هزار تومان دارد و این درصورتی هست که محصول این شرکت با قیمت کیلویی 250 هزار تومان به فروش می رسد. (متاسفان جملاتی نظیر کیفیت خوب را زیاد شنیدیم که بعدا منجر به لغو مجوز و اخطار شده)
   در نهایت بنده برای شما و تمام بازاریابان این شرکت آرزوی موفقیت دارم و امیدواریم که شاهد موفقیت های هرچه بیشتر این شرکت باشیم که قطعا ما هم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • Mahsa ۱۳۹۵/۰۷/۲۰ :: ۱۲:۰۴
  0 - 0

  سلام.من خودم یکی از کسایی بودم که در دفتر پنبه ریز کار میکردم و با وعده وعید الکی خانم یکتا و علی صادقی وارد دفتر اصلی پرشبن وی شدم وبزرگترین اشتباه زندیگمو انجام دادم.شرکت پنبه ریز بهترین شرکت نتورک می باشد چون به تمام وعده های که میداد عمل میکرد برعکس شرکت پرشبن وی.من مشاورپوست و مو ومحصول شرکت پنبه ریز بودم و به همه حرفای که میزدم اعتقاد داشتم.برعکس در شرکت پرشین وی هر چیزی که میگفتم دروغ بود و به اجبار.شرکت پرشین وی در حال ورشکستیه و خودش نمیخواد به این باور برسه.بیشتر نیروها شو بیرون کرده و انبار شرکت کلا در حال جمع شدنه.

 • Elmira ۱۳۹۵/۰۷/۲۰ :: ۱۸:۵۵
  0 - 0

  با سلام من یکی از کارمندهای پنبه ریز بودم که با
  وعده و وعیدهای خانم یکتا و علی صادقی متاسفانه گول خوردیم
  و از بهترین شرکت پنبه ریز استعفا دادیم و بزرگترین اشتباه
  رو انجام دادم و اومدیم تو پرشین وی اقای وطن دوست و دوست محمدی خیلی به فکر
  کارمندانشون بودن و الان هم میشنویم که هستن ضمن اینکه مدرس محصولات ما
  که خانم شیخ زاده بود فقط بهمون یاد میداد چجوری باید بازاریاب ها رو بپیچونیم تو
  هر مسئله ای مثلا همین میگفتن اینا واسه خودشون میگفتن به
  بازاریاب ها اینو بگید و اونو بگید در صورتی که اصلا حقیقت نداشت ، از بازاریاب ها
  خواهش میکنم خواهش میکنم حواستون باشه اگه دارید با پرشین وی کار میکنید ، ما هم
  کارمند پرشین وی بودیم هم پنبه ریز عاجزانه ازتون میخوام حواستون باشه

 • صحرا ۱۳۹۵/۰۷/۲۰ :: ۲۱:۵۱
  0 - 0

  من از کارمندای پرشین وی هستم . این شرکت از تیرماه نتونسته حقوق کارمنداش رو بده. فقط وعده وعید. درسته این شرکت تازه یکساله شده اما دلیل بر بی کفایتی مدیریت و عدم برنامه ریزی قبل از شروع به کار یا عدم توانایی پرداخت مالی نمیشه. شرکت به ما میگه پول نداریم حقوق بدیم بعد ضیافت میگیره و کلی هزینه واسه پذیرایی و شام میده تا به نماینده ها و رقباش بگه ما همچنان سرپا هستیم. شرکتی که حتی اسم مدیرعاملش واقعی نیست چه امیدی به دوامش میشه داشت. کاش کسی باشه حق مارو ازش بگیره. واقعا خانم یکتا چجوری میتونه آرامش داشته باشه وقتی اینقدر داره دروغ میگه و حق میخوره. شرکت پنبه ریز اونقدر قوی و بزرگ هست که شرکت نوپا و فقیری مثل پرشین وی حتی توان نداره خودش رو با کوچکترین قسمت اون شرکت مقایسه کنه. خانم یکتا احتمالا قبل از تاسیس این شرکت فیلمهای تخیلی زیاد میدیدن. من به همه ی نماینده ها پیشنهاد میکدم تا شرکت ورشکست نشده به فکر باشن ،شرکت حتی توان پرداخت اجاره انبار رو نداره و نصفی از کارمنداش استعفا دادن و نصف دیگه اخراج شدن

 • مهدی نیکونام ۱۳۹۵/۰۷/۲۱ :: ۰۵:۳۹
  0 - 0

  جالبه بعضی دوستان با اسامی غیر واقعی اینجا کامنت میزارن و ادعاهای دروغی رو مبنی بر کارمند بودن و اخراج شدن میگن ک کاملا معلومه جهت داده شدند.
  در مورد قیمت قهوه سبز.
  یک شخصی ک نتورک کار می کنه باید بدونه محصول وقتی انحصاری باشه (زیگ زیگلار)هیچ ارگانی حق اینک بگه قیمت بالاسنت رو نداره.چون صرفا اون کمپانی داره محصول رو توزیع میکنه.از لحاظ قیمت و حوزه رقابت در بازار قهوه مثل اینک کاملا متوجه نیستید.فی قهوه سبز در بازار از حدود ۳۰ تومن تا ۷۸۰ تومن برای هر کیلو هست.ک با کیفیت ترین نوع اکوادوری میباشد.قهوه رو خیلی زیاد میخورن ولی فرآورده ای ب اسم قهوه سبز رو قهوه باز ها هم ب ندرت خوردند.(بکر بودن این بازار برای فرهنگسازی)
  شرکت پنبه ریز هم ک این روز ها تمام تیم هاش بدلیل اضافه شدن مالیت ۹ درصد بیشتر از نتورکرا ریزش کردن.و دفتر تهران ب دلیل جنس قاچاق تعطیل شد.و قیمت های محصولی بلاروسی ک در بازار آرایشی بهداشتی بهش میخندن رو بعنوان برند برتر معرفی کرد ک هنوزم رو پلن اضافه شده.علاوه بر اون فروش محصولاتی ک تاریخ انقضای گذشته و لیبل جدید زدن روش گند خیلی چیزا دراوکده.دوست داشتید تصاویرش رو براتون ارسال میکنم.
  در ضمن تا ماه بعد خیلی چیزا معلوم میشه.
  یاعلی.امیدوارم این پیام رو منتشر کنید.

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۷/۲۱ :: ۰۷:۵۲
   0 - 0

   با سلام و عرض احترام
   در رابطه با افرادی که به اسم کارمندان شرکت کامنت ارسال کردند باید خدمتتون عرض کنم تعدادی هم در صفحه تماس با ما پیام ارسال کردند و در رابطه با اخراج شدنشون توضیح دادند.
   اینکه می فرمایید وقتی محصولی انحصاری باشد هیچ ارگانی حق نظر دادن نداره واقعا صحبت بی اساسیست. فراموش نکنید بسیاری از محصولات شرکت ابرتجارت (خدا بیامرز) انحصاری و با برند gnm ارزه میشد اما یکی از تخلفات که باعث تعلیقی این شرکت شد قیمت بالای محصولاتش بود برای مثال : ادکلن gnm که با قیمت ۷۶ هزارتومان عرضه میشد بعدا مشخص شد قیمت واقعیش ۱۲ هزارتومان بوده یا شامپو gnm که با قیمت ۱۸ هزارتومان عرضه میشد قیمت واقیش ۹ هزارتومان بود و …
   ای کاش به جای اینکه شایعاتی را درمورد شرکت پنبه ریز مطرح کنید کمی در مورد مسایل شرکت خودتون صحبت می‌کردید و پاسخ میدادید.
   چرا خانم یکتا با دو اسم فعالیت میکنند؟
   دلایل اضافه نشدن برندهای همچون سویس پرفکشن چی بود؟
   و اما سوال مهمتر: روزی که قرار بر جابجایی بود هدفتان رسیدن به چنین شرایطی بود؟
   آقای نیکونام عزیز شما می دانید و ما نیز میدانیم که این اتفاقات فقط باعث تلف شدن و بدبین شدن افراد زیادی نسبت به بازاریابی شبکه ای شد.
   ما به شخصه امیدواریم که شرکت راه پارسیان بتواند به تعهدات خود عمل کند ولی در نهایت همانطور که شما فرمودید تا یک ماه آینده خیلی چیزا مشخص میشه.

  • Mahsa ۱۳۹۵/۰۷/۲۱ :: ۱۲:۳۲
   0 - 0

   من از تیر ماه تا الان منتظره تسویه خودم از شرکت هستم.شرکتی که پول نداره زیر ۲میلیون تسویه کارمنداشو بده چه انتظاری ازش دارید؟؟؟تا زمانی که تو اون شرکت کار کردم فقط محصولات سلوکس و هپیکس بود و هیچ حرفی در باره اضافه شدن محصول نبود.
   سویس پرفکش که خدا بیامرزه.

   • امير علي ۱۳۹۵/۱۲/۰۶ :: ۱۱:۱۶
    0 - 1

    سلام و خدا قوت ، در حال حاظر من با اینکه ۴ تا شرکته پنبه ریز ، بادران، رادین و بیز رو تجربه کردم، بهتون بیز و تیمه قدرتمند هخامنش رو سفارش میکنم، چون هم محصولاتش با کیفیت و قیمته مناسبه، و تنوع محصولاتش بسیاره، و هم اینکه یک پلن قدرتمند درامدزایی داره که سوم به سوم هر ماه پورسانتها واریز میشه و ازین مشکلاتی که من اینجا خوندم و خندم میگیره هیچیزی اینجا نداره، بهتره در انتخابه شرکت بیشتر دقت کنین، واسه اطلاعاته بیشتر خواستین پی ام بدین به شماره من
    < حذف شده توسط مدیر>
    انشاالله بتونم کمکتون کنم

  • نا شناس ۱۳۹۵/۰۷/۲۴ :: ۱۱:۵۰
   0 - 0

   جناب نیکو نام شما که کارمند پرشین وی نیستید که بخواهید بدونید اسامی درسته یا خیر.من هم کارمند پرشین وی بودم و اخراج شدم.اما نام شما رو به عمرم نشنیدم!شما وقتی خودت داخل ستاد نیستی چطور میتونی در مورد کارمندا اظهار نظر کنی؟!

 • مهدی ۱۳۹۵/۰۷/۲۱ :: ۱۱:۵۰
  0 - 1

  با سلام،
  با یک مرور سطحی و حتی عمیق به متن مقاله، میشه حس کرد که این نوشتار کاملا جهت دار و از روی تعصب نوشته شده نه منصفانه…!
  حتی پاسخ هایی که سایت محترم در قبال نظر افراد دادند هم همین حس رو منتقل میکند! آدم احساس میکنه خود آقایون از پنبه ریز هستند که به این شکل رفتار میکنند،
  نظرات کاربران هم خیلی عجیب و یک جانبه اس، خلاصه انگار تلاشی است برای از بین بردن رقیبی که از رشد آن میترسند….!
  آیا واقعا هیچ شرکتی در آغاز راه خودش مشکل نداشته؟ آیا همه شرکت های حال حاضر ایران ، کامل و بی نقص هستند؟ آیا….؟

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۷/۲۱ :: ۱۲:۴۶
   0 - 0

   با سلام و عرض احترام خدمت شما دوست عزیز
   طی هشت ماهی که از آغاز فعالیت این وب سایت می گذرد یکی از چیزهایی که برای ما معمولی شده همین صحبت های مثل شماست :
   مدت ها پیش در مورد شرکت ابرتجارت کهکشان نوشتیم، دوستان امثال شما فرمودند که نویسنده به سفارش مدیر سیمرغ مطلب نوشته.
   پس از آن انتقادی بر عملکرد شرکت سیمرغ نوشتیم، باز تعدادی مطلب را جهت دار دانستند و پس از اخطار شرکت سیمرغ همه چیز مشخص شد.
   دوست عزیز هیچ یک از اعضای ایرانیان ام ال ام عضو هیچکدام از شرکت های بازاریابی شبکه ای نیستند و تا به حال نیز در پنبه ریز فعالیت نداشته ایم.
   صحبت ها شما ناشی از عدم فرهنگ سازی درست در پذیرش انتقاد است.
   ای کاش به جای این صحبت ها در رابطه با مسایلی که مطرح شده بود صحبت می کردید.
   این که شرکتی در ابتدای کار نقاط ضعفی داشته باشد هیچ اشکالی ندارد همانطور که انتقاد کردن از این شرکت ها هم مشکلی ندارد.
   (آیا اینکه مدیر عامل یک شرکت با چندین اسم فعالیت کند باز هم به دلیل تازه تاسیس بودن شرکت است؟)
   مشکل اصلی تعصبات بی پایه واساس شماست.
   مطلب ما موجود است و طی چند ماه آینده بسیاری از موارد مشخص می شود.

   • مهدی ۱۳۹۵/۰۷/۲۱ :: ۱۴:۱۸
    0 - 0

    همیشه سعی کردم درباره چیزی تعصب کورکورانه نداشته باشم،
    ممنون بابت پاسخ شما ، البته که زمان همه چیز را مشخص میکند…

 • مجید ۱۳۹۵/۰۷/۲۱ :: ۱۳:۲۶
  0 - 0

  من خودم نماینده ی این شرگت بودم متاسفانه. سر یک محصول (نوشیدنی کومبوچا) از اول تیرماه با این شرکت به مشکل خوردم. محصولی که به علت تولید اشتباه مدام خراب،بادکرده و ترکیده بدستم میرسید و هربار با شرکت تماس میگرفتم میگفتن مشکل از آب و هوای گرم شهرتون هستش. و بارها پیش آمده یک محصولی موجود نبوده ولی شرکت اعلام نکرده تا ما پول محصول را واریز کنیم و تازه بعدش اعلام میکردند منتظر باشید فعلا موجود نیست محصول. یا شامپو سلوکس که همچنان تغییر رنگ میدهد و کسی پاسخگو نیست. لوسیون و رل ضدتعریق که بوی بسیار نامطبوع میدهد. این شرکت از اول بدون پشتوانه مالی و فقط با وعده های توخالی شروع به کار کرده و برای همین الان به مشکل خورده. شرکت حقوق کارمنداش رو نمیده ولی همون موقع شعبه ی مشهد رو تجهیز میکنه . شرکتی که توان نداره کل سازمانش رو ساپورت مالی بکنه دیر یا زود از بین میره. همیشه که نمیشه ظاهر رو حفظ کرد. شرکت دست تعدادی آدم تازه کار افتاده که خانم یکتا به خاطر احساسات زنانه، لجبازی باعث بیکار شدن خیلی از کارمندای پنبه ریز شد . حرفا و اسنادی که اطرافیانم نشان دادن مشخصه که این شرکت از درون داره ویران میشه. بیچاره کارمندا و نمایندهایی که خسارت دیده اند.

  • Simsim ۱۳۹۵/۰۷/۲۱ :: ۱۵:۳۲
   0 - 0

   جناب حرفای شما کاملا درست است. خداروشکر نمایندهایی مثل شما وجود دارن که این چیزارو میبینند و عنوان میکنند. بد بودن کیفیت محصولات را خود اعضا شرکت خیلی بهتر میدونن اما متاسفانه هدف مدیر شرکت پول در آوردن و رسیدن به سود به هر قیمتی است. این شرکت برای اینکه حقوق نده کارمند تعدیل میکنه. واقعا جای تاسف داره آدمایی که سواد کاری ندارن یه عده کارمند و نماینده رو داخل چاهی بیاندازند که هیچ راهی برای جبران آن نیست. امیدوارم این شرکت که صدمه ی زیادی به من و امثال من زده یه روزی تاوان بده.

  • taha ۱۳۹۵/۰۷/۲۱ :: ۱۵:۵۸
   0 - 0

   در تصدیق حرف جناب مجید گرامی باید عرض کنم که اظهارات ایشون دقیقاً مطابق واقیعت است…بنده به شخصه به عنوان کارمند سابق شرکت پرشین وی باید واقعیاتی رو بازگو کنم… مدیریت شرکت با اعمال فشار شدید به کارمندان خود (بخصوص کارمندانی که با مشتریان و بازاریابان در ارتباط بودند) اجازه نمیداد که واقعیت ها به مشتریان گفته شود و حتی کارمندانی که سهواً و اقعیت را به بازاریابان گفته بودن با عکس العمل شدید مدیریت و حتی بازخواست روبرو شدند …عدم موجودی محصولاتی مثل شامپو و مالت و حتی تعداد بالای کومبوچاهای برگشتی و متوقف شدن خط تولید آن واقعا اتفاق افتاده و تنها کارمندان بودند که مورد مواخذه قرار میگرفتند (هم از سمت مدیریت و هم از سمت بازاریابان)….. لازم به ذکر است که برگزاری کلاسهای شو محصولات و اطلاعات بی پایه و اساسی که توسط اشخاص شرکتی ( به اصطلاح مربیان شرکت) به بازاریابان داده میشد در حد طنزی بیش نبود و صرفاً جهت جوسازی انجام میگردید….. در انتها سوال من اینه که آیا بازاریابانی که تو این کلاسها شرکت میکردند در چه حد از توانایی و دانش علمی مربیان مطلع بودند؟!؟!؟!؟!؟!؟!

 • نا شناس ۱۳۹۵/۰۷/۲۳ :: ۱۶:۴۵
  0 - 0

  سلام
  منم توشرکت پنبه ریز و پرشین وی کار کردم متن مقاله کاملا صحت داره. اصلا هم کیفیت محصولات پرشین وی خوب نیست و قیمت ها غیر واقعی هست

 • پرشین وی ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ :: ۱۲:۵۵
  0 - 0

  سلام
  من پرشین وی کار میکنم پنبه ریز هم کار کردم
  همه ی حرف هایی ک میزنین رو ب چشم دیدم
  اما چند مورد رو میخوام بدون تعصب بگم
  اول اینکه محصولات سلوکس در مقایسه با محصولات الیکس پنبه ریز قیمت پایین تری داره
  چند مورد رو مثال میزنم
  شامپگ سلوکس 48000 تومن و 400 میل
  شامپو الیکس 34300 تومن و 230میل
  شامپو کیوتن w&b ک تولید داخلشون هستش
  54800 تومن و 400 میل
  شامپو آرگان w&b ک تولید داخلشون هست 57100 تومن و 400 میل
  بادی اسپلش سلوکس قیمت 37000 تومن و 230 میل
  بادی اسپلش الیکس 28000 تومن و 130 میل
  این از لحاظ قیمت ک فکر نمیکنم گرون باشه
  من محصولات بلیتای پنبه ریز رو خیلی دوس دارم حتی هنوز هم خرید میکنم همینطور محصولات پرشین رو واقعا دوس دارم نه تنها من بلکه خانواده ام
  اما ی واقعیت اینکه محصولات الیکس ک تولید داخل هستش کیفیتش و قیمتش اصلااا ب سلوکس نمیرسه استفاده کردم ک میگم
  حتی مام رولی ک پرشین داره واقعا دوس دارم
  ی مورد دیگه
  چرا قیمت برند w&b ک ب قول خودشون خط تولید محصول بلیتارو اوردن تو ایران و همونارو تولید میکنن اما با برند دیگه چراباز هم قیمتش در این حد بالایه؟
  قیمت قهوه سبز هم با تحقیقی ک کردم در همین حد میتونه قیمتش باشه حتی بالاتر
  تا تست نشه ک چ نوعیه و چقدر خالص هستش نمیشه نظر داد ک واقعا قیمتش بالایه
  من میخوام شفاف سازی بشه و چیز هایی ک در موردشون اطلاع دارم در اختیارتون بذارم
  شماهم اگه مقایسه میکنین با سند و مدرک مقایسه کنین
  اگه ب حرف باشه من هم حرفای زیادی شنیدم اما مدرکی ندارم
  این قیمت ک گفتین من با مدرک حرف زدم…

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ :: ۱۴:۲۶
   0 - 0

   سلام و عرض احترام
   ممنون به جهت مواردی که مطرح کردید.
   قطعا شما هم با ما هم عقیده هستید که پروسه قیمت گذاری یک محصول در نتورک مارکتینگ رابطه مستقیمی با کیفیت یک محصول دارد.
   از طرفی در رابطه با محصولات آرایشی و بهداشتی این امر سخت تر هم میشود چرا که هر محصولی تاثیر متفاوتی بر هر فرد خواهد گذاشت.
   پس به همین راحتی نمی توان دو محصول دو شرکت متفاوت را با هم مقایسه کنیم و قطعا اینگونه بررسی ها کار ما نیست.
   در رابطه با قهوه سبز هم افراد زیادی با ما در این مدت در ارتباط بودند که نظرشان با شما یکسان نبود. (به احتمال زیاد مطلبی در رابطه با بررسی قهوه سبز این شرکت منتشر خواهیم کرد)
   سپاس از شما

  • نا شناس ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ :: ۰۸:۲۰
   0 - 0

   نه اینکه سلوکس خارجیه.کل محصولات پرشین وی هم ایرانیه . در ضمن هنوز هم نتونستن با اینجانب که از شرکت پرشین وی تعدیل شدم تسویه حساب کنن.شرکتی که تا این حد فقیر هست چه انتظاری ازش میره.حتی جواب تلفن هم نمیدن.نه تنها من چندین نفره دیگه هم هستن که نتونستن باهاشون تسویه کنن. ولی همون پنبه ریزی که مارو با هزار کلک ازش کشیدن بیرون یا با بزرگ بینی خودشون مارو از اونجا اوردن بیرون زیر 15 روز تسویه حساب تمام کارمنداش رو انجام داد.بیش از 70 کارمند در زمان کمی از پنبه ریز ا مدن بیرون! یه نکته ای هم که باید بگم این هست که یک سری ادم بیسواد که فقط زبان چرب و نرم دارن توی پرشین وی دور هم جمع شدن و فقط جهت این که کارمند دست نشاندشون بشن و به عبارتی خبر چینی کنن براشون که بتونن از این طریق مدیریت کنن، نصف فامیلاشون رو استخدام کردن و خیلی محکم پشتشون هستن و سعی در بزرگ جلوه دادن کاراشون میکنن و منی که اطلاعاتم خیلی از بعضی ها بیشتر بود رو اینقدر کوچیک کردن تا منو به تعدیل برسونن. خلاصه یه مافیای بی بنیان هستن.

 • محسن ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ :: ۱۵:۰۶
  0 - 0

  عضو شرکتی نیستم
  ولی پنبه ریز واقعا گرون فروش هست
  آخه کیفیت بالا به چه قیمتی؟
  حتی محصولات تولید خود شرکت بسیار گران هستند مثل دستمال کاغذی و …
  همین امر باعث میشه کار فروش سخت بشه مخصوصا در شهرهای کوچک .

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ :: ۱۶:۳۴
   0 - 0

   سلام و درود خدمت شما
   موردی که میفرمایید دور از واقعیت نیست و تقریبا ایرادیست که به اکثر شرکت های بازاریابی شبکه ای ایران وارد است.
   همونطور که در نظر بعدیتون هم اشاره کردید محصول مهمترین رکن یک شرکت بازاریابی شبکه ای است.
   سپاس از شما

 • محسن ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ :: ۱۵:۱۱
  0 - 0

  من اطلاعی از دیگر شرکت ها ندارم فقط چند بار محصولات پنبه ریز رو خریدم
  دوستانی که اطلاعات دارند کدام شرکت یا شرکت ها بهترین محصول رو تولید یا وارد میکنن با توجه به قیمت .
  به نظر من مهمترین عامل موفقیت یک شرکت محصول باکیفیت با قیمت مناسب هست
  وگرنه محصولات با کیفت با قیمت بالا در بازار فراوان هستند !
  اینم ایمیلم
  mohsenhmt@gmail.com

 • یوسف مدیری ۱۳۹۵/۰۷/۲۷ :: ۰۸:۲۹
  0 - 0

  سلام
  ضمن تشکر از مطالب خوب این وبسایت و ادمین محترم
  بسیار خوشحالم که شما نیز به بیان حقایق می پردازید.
  بنده لیدر پنبه ریز هستم و از از بهمن 94 از هیچ تلاشی دریغ نکردم تا این شیفت صورت نگیرد،متاسفانه بنده محکوم شدم به اینکه برای افشای حقایق پول میگیرم!!
  یا اینکه به محسن محمدپور حسادت میکنم!!
  تمام عرائض بنده به دلیل سابقه ی ده ساله ام در این صنعت بود و میدانستم شرکتی نظیر پرشین وی که اینگونه استارت بزند راه به جایی نخواهد برد.
  میتوانید تمامی مطالبی را که در مورد این شرکت از بهمن 94 تا کنون به مرحله نگارش در آورده ام در این آدرس مشاهده بفرمایید:

  goo.gl/qNnZBt

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۷/۲۷ :: ۰۸:۵۰
   0 - 0

   سلام و عرض احترام خدمت شما
   از طرفی امیدواریم که شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم
   و از طرف دیگر امیدواریم که شرکت پرشین وی بتواند مسایل خود را حل کند.
   قطعا موفقیت هر شرکت بازاریابی شبکه ای تاثیر مثبتی بر کل بدنه بازاریابی شبکه ای ایران خواهد گذاشت.
   سپاس از شما

 • neda.gh ۱۳۹۵/۰۸/۰۳ :: ۲۲:۴۹
  0 - 0

  سلام من در شرکت پنبه ریز در تیم اقای محمدپور عزیز کارکردم اما چون ایشون شیفت شدن به شرکت جدید من باتوجه به مشکلات پنبه ریز و باتوجه به نوپا بودن شرکت پرشین وی تصمیم گرفتم در شرکت بادران گستران فعال باشم…
  میخوام بگم که دوستای گلم صنعت نتورک مارکتینگ یک صنعت نو و جدید در ایران هستش و میتونه واقعا کشورمون رو به سمت پیشرفته شدن هدایت کنه پس لطفا هرکسی در هر شرکتی که فعالیت میکنه درست فعالیت کنه و سعی نکنه چهره شرکت های دیگرو خراب کنه چون اگه چهره نتورک خراب بشه توی کل کشور نتورک بد جا میفته و اون زمان دیگه هیچ شرکتی معتبر نیست و ایران همچنان از کل جهان عقب میمونه….. لطفا نتورکر باشید نه فقط جسمی بلکه ذهنی هم یک نتورکر عالی باشین

  • نا شناس ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ :: ۰۸:۲۵
   0 - 0

   ما ارمندان ستادی پرشین وی هستیم و کاری با نتورک نداریم ما انچه که مدیرانمون با ما کردن و با صفی ها خواهند کرد رو بازگو می کنیم

 • علی ۱۳۹۵/۰۸/۰۶ :: ۲۱:۰۹
  0 - 0

  سلام
  مدیریت سایت
  دوست عزیزم شما اگر نتورکر هستی با عملکردت کمک به نتورک ایران بکن رشد کن و آدمهارو رشد بده
  دایه دلسوز تر از مادر نباش و نمیخواد نقد و بررسی کنی شرکت یا آدمهای دیگه رو…

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۸/۰۶ :: ۲۱:۳۳
   0 - 0

   عرص ادب و احترام
   چشم، از این به بعد قبل از انتشار مطالب از شما اجازه میگیریم.
   ممنون به جهت این هم لطفتون

 • Tanaz ۱۳۹۵/۰۸/۱۸ :: ۰۳:۳۳
  0 - 0

  با سلام
  امیدوارم ی قانونی برای نتورک مارکتینگ اجرا بشه از طرف سازمان مربوطه که هر کسی نیاد حرف بزنه ویاد بگیرییم عمل کنیم … کاری ک ایرانی ها توش استادن حرف زدنه ….
  مملکت ما صاحب نداره ک اینجور مسائل پیش میاد .
  ما توی مسائل ساده زندگیمون قانون ندارییم .
  چه برسه به نتورک … همه جا ایراد هست تو هر
  سازمانی … بخشهای دولتی حق کارمنداشو نمیده
  چه توقعی از نهادنتورک میره … انقدر وضع اقتصادی بهم ریخته ست که یسریها توهم برشون داشته….
  اول برین شکایت از دولتمردان کنید ک پول ایران
  چقدر بی ارزشه که ماها باید اجناس با کیفیت رو با
  قیمت بالا خریداری کنیم .
  تو داروخانه هم ک برید میبینید کالاهای قیمت بالا
  تا دلتون بخواد … خودم ی شامپو فرانسوی رو قبل
  تحریم میخریدم 11 تومن از داروخانه الان اون شامپو 40 تومنه …. چون داروخانه ست چیزی نمیگیم .
  بهتره بگیم ک افراد هنوز ب همون بازار سنتی اعتماد دارن . حتی اگه جنس بی کیفیت بده دست مشتری …
  دولت ک دلش به حال کیفیت نسوخته ….
  فقط جوونا سرگرم بشن بیکاری مثلا کم بشه …(خخخ)
  فقط قانون نیست که نیست … .
  خدا ب آدم عقل داده ک فکر کنه … اول محیطی که
  در اون هستین رو ببینین …..
  با آرزوی بهترینها برای همه عزیزان

 • تورج ۱۳۹۵/۰۸/۲۲ :: ۱۲:۱۳
  0 - 0

  سلام خدمت همه عزیزان
  اینهمه خودتونو حرص ندین
  همه شرکت ها خوبن ولی پنبه ریز رو با مدرک ثابت میکنم که یک درجه بالاتر هست هر کسی شک داره به جی میلم بفرسته تا مدرک معتبر بیارم.
  عزیز من الکی این شرکت رتبه اول کشور رو به خودش اختصاص نداده که و همچنین توی رنکینگ ۵٠٠ شرکت نتورکی دنیا !!! شانسی نبوده که چرا نمیخوایید قبول کنید و از روی تعصب حرف میزنید. یکم حرفه ای باشید و نگرش حرفه ای و در انتخاب شرکت ملاک ها رو بیارید بسنجید.
  در هر زمینه ای که بخوایید کار کنید سابقه و مدیریت در راس اولویته ببینید وضعیت شرکت ها چطورن بعد انتخاب کنید. بنده با تیمم توی پنبه ریز هیچ مشکلی تا به حال نداشتیم چون حاشیه نداریم و خیالمون راحته که پامونو تو شرکتی گذاشتیم که زیرش بتنه عزیز من.
  در ضمن بعضیا هم از پنبه ریز خارج نشدن بلکه اخراج شدند. جزئیاتشو نمیگم که روم نمیشه.
  روزتون خوش.

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۰۸/۲۲ :: ۱۳:۴۱
   0 - 0

   عرض ادب و احترام
   در اینکه شرکت پنبه ریز عملکرد خوبی داشته تا به الان هیچ شکی نیست. اما آماری که در رابطه با رنکینگ پانصد شرکت برتر دنیا هست هیچ اعتباری ندارد.
   سپاس از شما

   • محسن ۱۳۹۶/۰۳/۱۹ :: ۰۴:۲۵
    0 - 0

    با ادیب فر موافقم شرکت های گرچه خوبند
    ولی خوبند مثله پراید و هیچ وقت نمیتونند مثله ماشین بنز که اون هم اتفاقا ماشینه خوبیه مقایسه بشه

 • عادل ۱۳۹۵/۰۸/۲۹ :: ۲۳:۲۲
  0 - 0

  یکی از خنده دار ترین موضوعات در مورد این شرکت اینه که تمامی محصولاتش رو با احتساب 14 روز کاری تحویل نمایندش میده.
  این یعنی کلاه برداری کامل . این یعنی نه موجودی دارند و نه پول , یعنی از پول نمایندگانش برای خرید محصولات استفاده میکنه و خودشون فقط نقش دلال رو ایفا میکنند . دقیقآ بر عکس ساختار نتورک مارکتینگ .

 • ali ۱۳۹۵/۰۹/۰۸ :: ۱۳:۴۳
  0 - 0

  با سلام و عرض ادب.من 7 ماهه در پرشین استارت زدم و تا ب حال این مشکلاتی ک گفته شده را فقط شنیدم ولی بزارین یه بررسی از روی عقل بکنیم.شرکتی که به تازگی میاد یه برندی مثل فرای ال رو به محصولاتش اضافه میکنه واقعا در حال ورشکستگیه؟شرکتی که میخواد ورشکسته بشه اول از جمع آوری انبار شروع میکنه یا از دفاتر سایر استان ها؟یا حداقل کارمندای دفاترش؟شرکتی که اسپانسرش بزرگترین کشتی رانی خصوصیه و از دست اندر کاران دولتن پول ندارن؟نیازی نیست اینجا جواب اینا رو بدین فقط به خودتون صادقانه جواب بدین.در مورد تحویل 14 روزه بگم که فقط کامپوچا اونم توی یه مدت کم این اتفاق افتاد ولی بقیه محصولات تحویل 3 روزس که البته الان مشکل کامپوچا هم بر طرف شد.و اون باد کردگیش هم بخاطر شرایط نگه داریش بود ک اون هم برطرف شد. این پستم فقط واسه کسایی گذاشتم که با دروغای خیلیا از واقعیت دور شدن وگرنه اون به ظاهر کارمندای شرکت از حقیقت با خبرن.این ماه پرشین با تخفیفاتش قدرت خودشو به نمایش گذاشت فقط کافیه چشماتونو باز کنید تا حقیقتو ببینید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

perm_identity

textsms