بررسی سیستم آی نوتی inoti

بررسی سیستم آی نوتی

با توجه به سوالات زیاد کاربران مبنی بر قانونی بودن سیستم آی نوتی تصمیم گرفتیم تا چگونگی و عملکرد این وب سایت را بررسی کنیم. قبل از اینکه شروع کنیم بیاد داشته باشید که بررسی سیستم آی نوتی بیش از اینکه به مباحث بازاریابی شبکه ای مربوط باشد به حوزه فناوری اطلاعات مربوط است. همچنین به رسم تجربه لازم می دانم که برای چندمین بار یاد آور شوم که بنده در هیچ یک از شرکت های بازاریابی شبکه ای و یا مشابه آن فعالیت نمی کنم. برای بررسی با ایرانیان ام ال ام همراه باشید:

آی نوتی چیست؟ چگونه کار می کند؟

در این بخش آنچه که برای شما شرح می دهم برگرفته از اطلاعات بازاریابان و وب سایت این شرکت است. ساختار کلی اعضا در این سیستم بصورت شبکه ایست، به این شکل که در آی نوتی شما به رایگان ثبت نام می کنید که برای ثبت نام نیاز به کد معرف است. پس از ثبت نام، این امکان برای شما فراهم می شود که می توانید کدهایی  را که به کد CRM معروف هستند را رزرو و خریداری کنید. در واقع افرادی که در آی نوتی عضو هستند نقش بازاریاب را ایفا می کنند که باید این کدها را به شرکت ها و یا کسب و کارها عرضه کنند.

قیمت این کدها با توجه به تعداد و نوع کاراکترها متفاوت است و قیمت آن از 100 هزار تومان شروع می شود و تا 600 هزار تومان به فروش می رسند. پس از اینکه یک شرکت یا هر کسب و کاری یک کد برای خود تعریف کرد، از این پس هر کس کد مورد نظر را به شماره 10008590 ارسال کند اطلاعاتی نظیر آدرس، شماره تماس و یا هر اطلاعات دیگری برای شخص مورد نظر پیامک می شود که در واقع فعالان این سیستم از آن به عنوان کارت ویزیت آنلاین نام می برند.

پس از ثبت کد CRM شخص می تواند از خدمات پیامکی یا به اصطلاح CRM هم بهره مند شود که از جمله آنها :

 • ارسال پیامک تبلیغاتی براساس شهر یا منطقه
 • ارسال پیامک به مشتریان در تاریخ های معین
 • ارسال پیامک بر اساس جنسیت مشترکین تلفن همراه
 • و ..

نکته: البته برای ارسال پیامک می بایست حساب کاربری خود را شارژ کرد.

هر بازاریاب به ازا فروش هر کد 30 درصد مبلغ را به عنوان پورسانت دریافت می کند. همچنین به ازا شارژ حساب مشتریان نیز 10 درصد پورسانت دریافت خواهید کرد.

بخش نهایی کسب درامد مربوط به پاداش کارشناسان فروش می باشد و در این پاداش 15 درصد از حجم فروش کل شرکت در بخش کدهای CRM و همچنین 5 درصد از حجم فروش کل شرکت در بخش شارژ پنل های پیامک طبق فرمولی بین بازاریابان تقسیم می شود. برای دریافت این پورسانت باید حداقل شارژ 30 هزار تومان پنل پیامکی در ماه صورت بگیرد. البته شروط دیگری نیز برای دریافت این پورسانت وجود دارد که در این مطلب جای بحث نیست.

تا اینجای کار سعی کردیم بصورت خلاصه فعالیت این سایت را شرح دهیم اما برای بررسی دقیق این سیستم با ایرانیان ام ال ام همراه باشید.

آیا آی نوتی غیر قانونی است؟

صحبت ها درباره فعالیت یا عدم فعالیت شبکه ای آی نوتی بسیار است. روش اول و دوم کسب درآمد این سیستم قطعا شبکه ای محسوب نمی شود چرا که نحوه محاسبه تنها از سطوح یک صورت می گیرد و همه ما می دانیم روش تک سطحی از آن به عنوان همکاری در فروش یاد می شود و نیازمند مجوز بازاریابی شبکه ای نیست. اما در روش سوم میزان حجم پورسانت رابطه مستقیمی با میزان حجم فروش کل سازمان دارد و این خود جای بحث دارد.

اگر از شخص بنده بپرسید بنده می گویم روش سوم کسب درآمد آی نوتی 100% شبکه ای است اما اینکه بتوان به لحاظ قانونی اثبات کرد بحث متفاوتی است. متاسفانه کشور ما در زمینه بازاریابی شبکه ای دارای قوانین کاملی نیست و لذا با توجه تجربه های اخیر نمی توان به ساختار قانونی و همچنین برخورد با آن دلخوش بود.

اما مشکل اصلی آی نوتی در فعالیت شبکه ای آن نیست، برای همین نیز بنده علاقه ای به بررسی نحوه کسب درامد آن و همچنین بررسی قانونی بودن آن ندارم و لذا در ادامه ایرادات اصلی آن را بررسی خواهیم کرد.

آی نوتی دقیقا چه چیزی هست؟

بر اساس بسیاری از مطالب منتشر شده توسط سایت این شرکت و همچنین فایل های صوتی که توسط مدیران و بازاریابانشان منتشر شده است، این دوستان مواردی را ادعا می کنند که بسیار سطحی و در برخی موارد حتی خنده دار است. همانطور که در ابتدای این مقاله عنوان کردم این مباحث بیشتر به حوزه فناوری اطلاعات و کامپیوتر مربوط است تا بازاریابی شبکه ای و لذا بنده به عنوان شخصی که از سال 88 بصورت حرفه ای در این حوزه فعالیت می کنم در ادامه برای شما موارد ادعایی این افراد را مورد نقد قرار خواهم داد.

1) CRM (Customer Relationships Management):

سی آر ام یا همان سیستم مدیریت ارتباط با مشتری یکی از مهمترین مفاهیم در حوزه بازاریابی و فروش است که در تمامی شرکت های معتبر دنیا نیز پیاده سازی شده است. شرکت های مختلف نیز از سیستم های نرم افزاری مختلفی در این حوزه استفاده می کنند که برای مثال یکی از معروفترین آن ها محصول شرکت ماکروسافت بنام Dynamics 365 است.

توضیح بیشتر در رابطه با CRM از حوصله این متن خارج است اما سوال اصلی اینجاست که در سال 2017 می توان یک پنل پیامکی را CRM محسوب کرد؟ همه مواردی که جز مزایای سیستم پیامکی آی نوتی مطرح می شود جز حداقل های هر سیستم پیامکی است که سال هاست راه اندازی شده اند و به هیچ عنوان نمی توان از آن به عنوان یک CRM یاد کرد. باز هم تاکید می کنم که این یک سیستم پیامکی ساده است، نه بیشتر و نه کمتر.

همه ما می دانیم که سالهاست تبلیغات پیامکی تاثیر خود را از دست داده اند و امروزه بسیاری از بزرگان بازاریابی معتقدند که استفاده از روش های سنتی در تبلیغات می تواند آسیب جدی به هر کسب و کاری وارد کند.

خود شما تا به حال چند بار به اینگونه تبلیغات اهمیت داده اید؟ باید توجه داشت که بسیاری از خطوط تلفن همراه حتی بخش پیامک تبلیغاتی آنها بسته شده است و اصلا اینگونه پیام ها توسط بسیاری دریافت نمی شود و حتی به فرض دریافت دارای اثرگذاری بسیار کمی است.

در نهایت به شما پیشنهاد می کنم سیستم ملی پیامک که یکی از قدیمی ترین سامانه های پیامکی کشور محسوب می شود را بررسی کنید تا به تفاوت هزینه ها و خدمات آشنا شوید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

2) کدهای CRM و کارت ویزیت آنلاین:

100 تا 600 هزار تومان برای رزرو کد CRM پرداخت می کنید و به خود می بالید که 30 درصد پورسانت آنی دریافت کرده اید؟ به جرات بزرگترین شوخی این سیستم بخش کدهای آن است. طبق فایل های صوتی منتشر شده از فعالین این سیستم، این عزیزان مدعی بودند که کارت ویزیت های کاغذی همیشه در دسترس نیستند و طبیعتا بعد از مدتی خراب می شوند و .. که به همین دلیل نیاز است به کارت ویزیت آنلاین.

اینکه مشتری کدی را ارسال کند و در نتیجه یک پیام حاوی اطلاعات تماس و .. برای وی پیامک شود را کارت ویزیت آنلاین تلقی می کنید؟ خب به جای صرف این همه هزینه می توانید از اینستاگرام استفاده کنید. اینستاگرام فقط یک مثال بسیار ساده است که در ادامه مزایای اینستاگرام رو نسبت به کدهای آی نوتی بررسی کنیم:

 1. در اینستاگرام قابلیت جستجو می باشد اما در آی نوتی خیر.
 2. اینستاگرام در دسترس ترین ابزار موجود در بازار است.
 3. رایگان است.
 4. بسیار زیباتر و شکیل تر از قالب متنی پیامک است.
 5. در آی نوتی افراد باید کد هر کسب کار را بخاطر داشته باشند و در غیر اینصورت نمی توانند به اطلاعات تماس دسترسی پیدا کنند.
 6. در اینستاگرام امکان تعامل با مشتریان از طریق بخش نظرات و پیغام ها (دایرکت) موجود است.
 7. بسیار سریعتر و قابل اعتماد تر از سیستم های پیامکی است.

از این جهت اینستاگرام را مثال زدم چرا که همه ما تجربه کار با ان را داشته ایم. اما در ادامه می خواهم یک ابزار رایگان و بسیار کاربردی دیگر را معرفی کنم چرا که مصداق کامل یک کارت ویزیت آنلاین است. این ابزار کاربردی که آدرس آن Profile.ir است، شما می توانید در آن کارت ویزیت شخصی یا کسب و کار خود را به رایگان ایجاد کنید و آدرس آن را در معرض عموم قرار دهید که پس از مدتی از طریق موتورهای جستجویی همچون گوگل نیز کسب و کار شما در معرض عموم قرار خواهد گرفت.

برای مثال خود شخص بنده در کمتر از 15 دقیقه با هزینه صفر یک کارت ویزیت آنلاین به آدرس https://profile.ir/adibfar ایجاد کردم.

حال سوال اینجاست کدام یک را می توان کارت ویزیت آنلاین در نظر گرفت؟ کدام یک اثر بخشی بهتری دارند؟ در سال 2017 دیگر تبلیغات سنتی همچون پیامک جای خود را به تبلیغات خلاقانه داده است و این یک امر کاملا بدیهی است.

و اما پیشنهاد آخر: با هزینه ای در حدود 300 هزار تومان شما می توانید یک وب سایت داشته باشید که هم کسب و کارتان، هم محصولاتتان و هم مشتریانتان را در معرض عموم قرار دهید(قابلیت اتصال به سیستم های پیامکی نیز موجود است). برای اطلاعات بیشتر به سایت https://camva.ir/plan مراجعه کنید.

و اما چرا آی نوتی؟

همیشه به خاطر داشته باشید که در هر کسب و کاری اگر ارزش محصول یا خدمات شما کمتر از مبلغ پرداختی باشد این کسب و کار دوامی نخواهد داشت و قطعا تنها راه موفقیت شما در چنین سیستم هایی استفاده از روش های اغوا گرایانه است که البته این شیوه ها را در بخش های بعدی بررسی خواهیم کرد. همه عزیزانی که در حال فعالیت در این سیستم هستند باید به این نکته توجه کنند که تمامی بخش های آی نوتی از جمله کد و پنل پیامکی صرفا بهانه ای است برای تبادل پول، چرا که سود شرکت از فروش این کدها 100% است و لذا 50 درصد آن را بین بازاریابانش تقسیم می کند و مابقی هم…

این نکته را به عنوان شخصی که سالهاست در حوزه برنامه نویسی و تولید سیستم های مبتنی بر پیامک فعالیت داشته ام عرض می کنم که بخش کدهای CRM شرکت آی نوتی به هیچ عنوان ارزش مالی ندارد و صرفا به جهت قانونی جلوه دادن کار است.

تبلیغات اغواگرایانه آی نوتی

یکی از بخش هایی که به شدت مدیران این سایت برروی آن تاکید دارند رتبه سایتشان در الکسا (Alexa.com) است. وب سایت آی نوتی نمودار رشد بسیار چشمگیری را طی هفته های اخیر کسب کرده است و باعث شده تا فعالین این سیستم رشد خود را چشمگیر عنوان کنند و همین عامل باعث فریب خوردن بسیاری از افراد شده است.

حدود دو هفته پیش برای اولین بار که به این سایت مراجعه کردم اولین چیزی که توجه بنده رو جلب کرد تعداد کاربران آنلاین سایت بود که در ساعت حدود 10 شب چیزی در حدود 4000 کاربر بود که البته با هر بار دوباره سازی (Refresh) صفحه، عدد با تقریب 80 تغییر می کرد. در ادامه از طریق چند ابزار کمکی و تحت وب این وب سایت رو مورد بررسی قرار دادم و نتیجه آن شد که این آمار به کلی دروغ است و صرفا جنبه تبلیغاتی دارد. دوستان عزیز باید در نظر داشته باشند که حتی شرکت هایی نظیر بیز، بادران و پنبه ریز با بیش از پنج سال سابقه نیز به ندرت رخ می دهد که 4 هزار کاربر انلاین همزمان داشته باشند و این دروغ به حدی بزرگ بود که حتی از منطق هم خارج شده بود. اما این پایان کار نبود تا اینکه:

تعداد کاربران آی نوتیهمونطور که می بینید تعداد کاربران انلاین حدود 39 هزار نفر است. وب سایتی که در یک لحظه 39 هزار بازدیدکننده داشته باشد می توان بصورت تجربی گفت که این سایت باید در همان روز حداقل 1 میلیون بازدید کننده داشته باشد. حال سوال اینجاست که وب سایت آی نوتی در کمتر از 5 ماه با خدماتی که در قبل به آن اشاره کردیم توانسته در یک روز 1 میلیون بازدیدکننده داشته باشد؟ این اشتباه ناشیانه بدلیل عدم تجربه مدیران سایت صورت گرفته است.

سوال: شما که می فرمایید تعداد بازدید دروغه پس چرا رتبه الکسا سایت انقدر رو به رشده؟

رتبه الکسا آی نوتی

وب سایت الکسا در چشم کسانی که دانش آی تی ندارند به بزرگترین منبع اطلاعاتی جهان تبدیل شده است در حالی که افرادی که حتی اندک تجربه ای در اینگونه مباحث داشته باشند می دانند که راه های تغلب در وب سایت الکسا بسیار زیاد است که در ادامه آن ها بررسی خواهیم کرد:

1) خرید بازدیدکننده و بهبود رتبه در الکسا:

رتبه سایت آی نوتی

در حال حاظر سایت هایی با هدف بهبود رتبه الکسا فعالیت می کنند که البته تعداشان هم کم نیست و به راحتی با روانه کردن تعداد زیادی بازدیدکننده به سایت باعث افزایش رتبه سایت در کوتاه مدت می شوند.

2) نوار ابزار الکسا:

یکی از روش های ساده، راحت و رایگان برای دور زدن این آمار، نصب نوار ابزار الکسا در مرورگر است که پس از آن اگر هر بار وارد سایت مورد نظر شوید به طور چشم گیری شاهد افزایش رتبه سایت خواهید شد.

کلام آخر

در پنجمین سال از قانونی شدن بازاریابی شبکه ای به سر می بریم و آمارها چیزی در حدود 1 میلیون نفر را نشان می دهند که همین امر باعث شده تا فضای بازاریابی شبکه ای برای برخی افراد سودجو به عنوان یک هدف قرار بگیرد. اینگونه افراد با طراحی سیستم های شبه شبکه ای مدعی فعالیتی غیر از بازاریابی شبکه ای هستند و تمام تمرکزشان بر شیفت مجموعه ها به سمت خودشان است. قطعا اینگونه سیستم ها نظیر آی نوتی، تخفیفات و .. اولین نبوده اند و قطعا آخرین آن هم نیستند، لذا امیدواریم افراد در مواجهه با اینگونه موقعیت ها کمی هشیار تر عمل کنند.

دیدگاه ها

 • محسن ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ :: ۱۷:۵۷
  6 - 8

  من با 50 هزار تومن تمام خدمات آی نوتی رو براتون ایجاد میکنم این افراد دقیقا دارن کلاهبرداری میکنن و نادان تر از بازاریابهای آن اون افرادی هستن که از اینا خرید میکنن

 • ... ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ :: ۱۸:۱۵
  6 - 6

  خسته نباشید
  مثل همیشه سپاس از اطلاعات مفیدی که در اختیار کاربران قرار دادید
  مدتیه که با این سیستم آشنا شدم و به عنوان یک نتورکر اصلا حس خوبی بهش نداشتم
  افراد تیمم هم سؤالات زیادی داشتند از این سیستم که همین منبع رو در اختیارشون میذارم
  خوشحالم که اینجا جواب سؤالامو به صورت کامل گرفتم
  شاد و پیروز باشید آقای ادیب فر

 • Abbas esfshsni ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ :: ۱۸:۲۱
  8 - 2

  درود جناب شرکت آی نوتی تا الان از 0درصد مزایای crm استفاده کرده در آینده ای خیلی نزدیک قراره از یک بازی آنلاین که بسیار هم هزینه داشته برای شرکت رونمایی کنه من فقط این را میدونم که شرکت قانونیه اگه به گفته خودتون پنجاه درصد پورسانت میده پنجاه درصد هم گیر خودش میاد پس به نظر من احتمال موندگاریش بیشتر از شرکت های نتورک مارکتینگه شرکتی که سود کنه مطمعن باش می مونه چون ور نمیشکنه من از یک چیز آی نوتی خیلی خوشم اومده اونم روراست و صادق بودن با بازاریاباشه قشنگ مشخصه شرکت چقدر فروش داشته کامل مشخصه پورسانت بگیراش حتی میزان پورسانت را همه لیدراش کامل نشوون میدن امتیاز محصولی و این چرندیاتم نداره چون خدمات داره ارائه میده نه محصول .در مورد سایت الکساندر هم شاید گفته شما درست باشه اما من تصاعد واقعی را واقعا فقط در این سیستم دیدم چون همه داخل این سیستم میبرند و پورسانت خوبی دارند امیدوارم سیستم نتورک مارکتینگ ایران یک تغییر اساسی بکنه چون بد جور خوردیم به عدم رشد متاسفانه در نتورک ایران به پلن فروشی انجام میشه نه محصول فروشی نتورک ایران هنوز خیلی راه داره که بره.و تا این نقص هاش بر طرف نشه از هر هزار نفر ینفرمیرسه به اهدافش اما دار آی نوتی در مدت دوماه الان بالای 1000نفر دارن پاداش بالای یک ملیون میگیرن واقعا باید تاسف خرد که یک شرکت تک سطحی بازدهیش بیشتر از یک شرکت به قول شما پنج ساله باشه به گفته آقای معارفی مدیر عامل شرکت آی نوتی تا الان پنج درصد خدمات آی نوتی ارائه شده و در آینده شاهد این خواهیم بود که از مزایای crmهم استفاده بشه ،هر چند وقت یکبار باید شرکت هایی نظیر آی نوتی بیاد تا یکم شرکت های نتورک مارکتینگ یا همون جو گیرمارکتینگ به خودشون بیاند بدرود.

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ :: ۱۹:۵۲
   11 - 6

   عرض ادب
   1) در این سیستم افراد در حال بازاریابی خدماتی هستند که هیچ ارزش مالی ندارد و لذا از فقر اطلاعاتی عموم مردم در جهت منافع شخصی سو استفاده می کنند.
   2) اتفاقا تنها چیزی که در این سیستم یافت نمی شود صداقت است، برای مثال یک کد رو به اسم کارت ویزیت آنلاین به عموم مردم با قیمت های واهی به فروش می رسانید که چه به لحاظ انسانی و چه به لحاظ شرعی کار غلطی است. مورد بعدی هم که در مقاله اشاره شد دروغ های این سیستم در رابطه با تعداد بازدیدکنندگان سایتشان و.. گویای همه چیز است.
   یک نصیحت برادرانه: وقت و انرژی ارزشمند خودتون رو در جهت این دست فعالیت ها که صرفا جیب مدیران را پر می کند هدر ندهید.
   سپاس

 • سجاد خراسانی ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ :: ۲۱:۰۳
  1 - 3

  سلام خدمت شما نویسندگان سایت ایرانیان ام ال ام.
  سایت فوق العادست و نقد های عالی صورت میگیره.
  نقد های شما به آینوتی کاملا صحیح و درست بود. من به شخصه مجاب شدم تا بیشتر راحب آینوتی تحقیق کنم چون معتقدم تحقیقات و نقد های شما نسبت به وضعیت الآن سیستم صورت گرفته و قطعا صحبتی به مدیر عامل این شرکت نداشتید. من سعی میکنم طی یک کامنت یا ایمیل یک سری مسائل رو باز کنم طی چند روز آینده. فقط یه سری مسائل رو مطرح میکنم. دلیل این که آینوتی سرعت رشد فوق العاده داشته ارائه خدمات و مبلغ های فوق العاده پورسانتر بوده و نقطه شروعش از نت ورکر هایی بوده که آماده رشد بودن ولی به خاطر یک سری حاشیه یا هر داستانی رشد نکردن و آینوتی این بستر رو براشون فراهم کرده. به این شیوه که داره کار میشه بازی با پوله یا ربا روی جنسه که از نظر شرعی مشکلی نداره ولی خب برکت نداره. شرکت متعه شده در قبال دریافت برای کد های سی ار ام خدمات خودش رو گسترش بده و اضافه کنه. بله نقد های شما کاملا درسته ولی سیستم نو پاست و هر لحظه به قابلیت ها اضافه میشه. شرکت تو آزمون و خطا و به سر میبره و این نشون از پایه ضعیفه ولی به مروز زمان داره قابلیت هارو نشون میده. سیستم ضعف های زیادی داره که روز به روز داره بر طرف میشه حال باید دید سر انجامش مثل تخفیفات میشه یا فرق میکنه

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ :: ۲۱:۱۱
   2 - 2

   عرض ادب
   متاسفانه روش های اغواگرایانه ای که در پیش گرفتند باعث میشه بنده به شخصه هیچ امیدی به این سیستم نداشته باشم.

 • صادق قنبری ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ :: ۱۵:۰۲
  2 - 0

  سلام اقای ادیب فر عزیز
  اینکه میگن پایین سایت ای نوتی نشان اعتماد الکترونیکی دوستاره و نماد انجمن صنفی کسب و کار های اینترنتی هست
  نشان اعتماد کردن و قانونی بودنش نیست بنظرتون؟

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ :: ۱۷:۵۱
   2 - 2

   سلام و احترام
   ممنون بابت سوال خوبتون
   به هیچ عنوان داشتن نماد الکترونیک و مجوز صنفی نشان از عملکرد صحیح یک وب سایت نیست.
   توجه داشته باشید که گرفتن این دست مجوزات بسیار کار راحتی است و هدف اصلی نماد الکترونیک صرفا ساماندهی وب سایت ها در زمان وقوع مشکلات است، به همین جهت به متن قانون توجه کنید:
   “مطابق با بند (ب) ماده 33 قانون تجارت الکترونیکی،‌ در راستای ارایه اطلاعات موثر به مصرف‌کنندگان جهت اخذ تصمیم خرید، تمامی فروشندگان کالا و خدمت موظف به اعلام هویت، نام تجاری و نشانی خود هستند.”
   تمامی مواردی که در مقاله مشاهده کردید موارد تخصصی در حوزه ای تی هستند که به هیچ عنوان تحت بررسی سایت نماد الکترونیک قرار نمی گیرند.
   این نکته را در نظر داشته باشید که امروزه بسیاری از وب سایت هایی که دست به کلاه برداری می زنند دارای نماد الکترونیک، شرکت، مکان دفتر و .. هستند.
   این روزها در تمامی کشورها به این نتیجه رسیده اند که تنها راه جلوگیری از وقوع کلاه برداری های اینترنتی افزایش اگاهی مردم است.
   سپاس از شما

 • Mamal ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ :: ۱۷:۰۰
  2 - 3

  سلام
  دوستان عزیز واقعا این مطالب حقیقت هست من خودم نتورکر هستم ای نوتی بازی با پول هست دقیقا داره از سیستم باینری استفاده میکنه با کمی تغییرات که سیستم باینری دقیقا در دنیا منسوخ شده چون کلاه برداری هست .مدیرعامل این شرکت داری سابقه کیفری هست تو اینترنت یه سرچ بزنید میبینید به همین علت هم نماد الکترونیک به نام خودشون نیست به نام همسرشون هست در ضمن ایشون با این کار فقط داره سازمان جمع میکنه که بزودی بتونه بازاریابی شبکه ای راه بندازه حالا اون موقع چقدر پول از این کار در آورده خدا میدونه خرید ماهانه سی هزار تومان جایگاه همون خرید اجباری میشه الان هم بیشترین کدها رو خود بازاریابها خریدت تا مشاغل حواستون رو جمع کنید جو گیر نشید < -حذف شده توسط مدیر->اطلاعاتتون رو زیاد کنید برید فقط تو اینترنت سوابق آقای علی معارفی رو ببینید این آدم وامثال ایشون یه سری لیدرهای کویست هستن که فکر نمی کردن بازاریابی شبکه ای هیچ وقت تو ایران قانونی بشه الان فهمیدن دارن از آب گل آلود ماهی میگیرن تا بعد از عید میبینید که اثری از ای نوتی نخواهد بود همین الان سازمان داره رسیدگی میکنه
  خودتون رو گول نزید داره تو عمق به صورت تعادل و باینری پول میده بازی با پول هست عزیزان من

 • امین ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ :: ۱۲:۲۰
  5 - 3

  مشکل اکثر ایرانیا همینه که هم فکر میکنن خیلی میدونن …
  و هم کلا سعی دارن اگه یه شرکتی یا کسی داره رشد میکنه بکوبنش و نزارن بره بالا…
  فقط مواظب باشین
  اما زهی خیال باطل…
  به زودی اینوتی کل ایرانو میگیره…
  و شما اسم اینوتی رو با تبلیغاتتون فقط بزرگ میکنین…
  یا حق

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ :: ۱۶:۱۴
   1 - 3

   عرض سلام و احترام
   بهتون پیشنهاد می کنم نظرات مقالات دیگه این وب سایت رو هم یه مطالعه بفرمایید اونوقت متوجه خواهید شد که افراد متوهم دیگری هم مثل شما هستند که می خواهند ایران رو بگیرند. اگر در مقابل نکاتی که در مقاله به آن اشاره شد حرفی دارید که خوشحال میشویم که بشنویم در غیر اینصورت با اینگونه صحبت ها فقط در حال فریب خود هستید.
   دوست عزیز اینگونه فعالیت ها به جز از دست دادن وقت و انرژی چیز دیگری عاید شما نمی کند.
   موفق باشید

 • محسن ۱۳۹۵/۱۲/۲۱ :: ۱۴:۲۴
  2 - 1

  سلام
  بحث شرعی و حلال بودن درامد حاصل از اون نکته بسیار مهمیه
  من در این سیستم ثبت نام کرده بودم و حدود صد مغازه و فروشگاه رو هم هماهنگ کرده بودم برای خرید کد
  اما وقت دیدم سامانه های دیگه کد سی ار ام و خدمات بسیار بیشتر از ای نوتی رو به رایگان در اختیار قرار میدن و اینجا با قیمت بسیار بالا، دیدم درامد حاصل از اینکار که
  از فروش خدمات رایگان بدست میاد، شرعی نیست و انصراف دادم

 • مهدی ۱۳۹۵/۱۲/۳۰ :: ۲۳:۳۷
  0 - 2

  سلام خدمت همه عزیزان،آقا تو ایران همیشه سیستمهای نوآورانه رو میکوبن،بنده نتورکر هستم و 1 ساله از زمین و زمان
  منفی میخورم،آیا این دلیل بر بد بودن نتورکه؟ مسلماً نه،من عاشق نتورک مارکتینگ هستم،ولی سیستم اینوتی رو هم
  انتخاب کردم و در کنار نتورک روزی چند ساعت کار میکنم لطفا به کوبیدن کسب و کارهای مدرن پایان بدید،فرض کنیم
  بقول شما اینوتی و پنل پیامکی و قدیمی هست ولی این شروع کاره،دقیقاً اینوتی الان شرایط نتورک 5 سال پیش رو
  داره،هنوز که هنوزه دارن به نتورک گیر میدن،از مردم گرفته تا مراجع تقلید و غیره،چه برسه به اینوتی که نسبت به نتورک
  اصلا قدمت نداره،من به شخصه اینوتی رو واقعا قبول دارم و بعنوان شغل دوم بهش نگاه میکنم در کنار نتورکم،
  ممنون از لطف همتون

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۵/۱۲/۳۰ :: ۲۳:۴۴
   3 - 1

   عرض سلام
   دوست عزیز اینگونه صحبت ها مبنی بر اینکه همیشه در مقابل سیستم های نوآورانه مقاومت وجود داره صحیح اما لطفا بفرمایید دقیقا نکته نوآورانه آی نوتی چیست؟ بنده به شما بصورت منطقی و علمی ثابت کردم شما در ازا یک چیز بی خود که کد CRM نام داره 100 تا 600 هزار تومان پرداخت می کنید که به هیچ عنوان این کدها دارای چنین ارزش های مالی نیستند.
   درضمن شما اگر نتورکر بودید هیچ گاه خودتون و تیمتون رو با چنین چیزهای مضحکی به حاشیه نمی کشوندید.
   موفق باشید

 • Arman Orang ۱۳۹۵/۱۲/۳۰ :: ۲۳:۳۸
  2 - 1

  سلام و وقت به خیر و خدا قوت.
  یکی از دوستان من وارد سیستم آی نوتی شده بود و کاملا آموزش خودشو تکمیل کرده بود و در حال پیدا کردن مشتری
  کد crm بود. خودش تعریف میکرد و میگفت وارد یه فروشگاه شده و کارت ویزیت فروشنده رو تو سیستم آی نوتی رزرو
  کرده و به فروشنده گفته که کد crm مربوطه رو به سامانه ۱۰۰۰۸۵۹۰ بفرسته و صاحب فروشگاه هم این کار رو انجام داده و
  هر دو تاشون منتظر جواب پیام و کارت ویزیت فروشگاه که قرار بوده به گوشی صاحب فروشگاه اسمس بشه. دقیقا ۲۰
  دقیقه منتظر موندن و هیچ پیامی مبنی بر کارت ویزیت و ….نیومده و دوستم کاملا ضایع شده و سرشو انداخته پایین و از
  فروشگاه رفته بیرون.
  ممنون. اینو باید میگفتم.

 • Sajjad khorasani ۱۳۹۶/۰۱/۰۱ :: ۲۰:۰۸
  1 - 2

  با سلام خدمت شما آقای ادیب فر
  میدونم این متن ممکنه حذف بشه اما اگه خودتون خوندید برای من کافیه.
  اول این که سلام آقای علی معارفی رو به آقای میلاد حبیب الهی برسونید و بفرمایید که شرکت آینوتی از نظر قانونی این مقاله رو پیگیری میکند.
  نقد های شما راجب سیستم کاملا سطحی بوده و بدون تحقیق صحیح بوده و تنها مرجع شما بازاریابان بودن.
  من به ترتیب موارد رو مطرح میکنم
  1. شما تو بخش اغواگرایانه نشان دادن آینوتی عکسی رو به نمایش گذاشتین که افراد حاضر در سایت رو 13000 نفر اعلام میکنه در ادامه اسم اون کانال با اسم @inoti ثبت شده. کانال رسمی تلگرام شرکت @inotiofficial هستش که از خود شرکت استعلام بگیرید اعلام میکنند و خود بنده این مورد رو به پلیس آینوتی و به صورت حضوری با تیم فنی شرکت مطرح کردم و گفتن که هیچ منبع موثقی راجب این عکس موجود نیست و ادمین اون کانال مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
  2. راجب شیوه سوم درآمدزایی بگم که ظاهر کار شبکه هستش ولی نوع پلن فقط شبیه به بازاریابی شبکه ای هستش. اون دوست عزیزی هم که میگه باینر منصوخ شده نت غیر قانونی کیو نت با اینکام هر لول 30 درصد رو ببینه اگه فالو نشد کار نکنه پلن آینوتی باینر نیست چون شما محدودیت تعداد دست ندارید و هر مقدار که می خواهید میتوانید دست راه بندازید تنها کاری که پلن آینوتی انجام میده این
  دست ها رو به دو استخر یا دست تعادل یا پتانسیل تقسیم میکنه و مثل روال پلن ها از دست تعادل پورسانتر میده.
  آقای حبیب الهی معتقده آینوتی به خاطر خلع قانونی فعالیت میکنه نه عزیز من به خاطر اینه که وزارت دستور العملی برای خدمات نداره وگرنه تو دنیا شرکت های بسیاری خدمات رو به صورت شبکه ارائه میدن.
  آینوتی و بیمه و شرکت ایر وی ( دوستان محترم آویژه سگال مدیر عامل حجت محمدی) و.. برای این که دستور العملی وجود نداره میگن دایرکت سلینگ هستیم و اگه دستور العمل شبکه برای خدمات ایجاد
  بشه این سیستم ها میتوانند بازاریابی شبکه ای هم باشند
  3.آینوتی دلیل نمی دونه تمام کار هاشو میخواد انجام بده به همه بگه چون دوستان دائم در حال کپی برداری هستن.تا الآن آینوتی علاوه بر پنل پیامک برنامه های خود برای آی مپ قبوض تلفن ها و بازی آنلاین و فروش تور های مسافرتی رو دونه به دونه داره رونمایی میکنه و این نشان قدرت این شرکت هستش و نقد های شما رو کاملا بی اعتبار میکنه چون شما مرجع خودتون رو بازاریاب های نا آشنا قرار
  دادید و تهمت اغواگرایانه می زنید.
  4. راجب آقای علی معارفی و مجوزات شرکت بگم که آقای معارفی لول 2 پنبه ریز هستند و نت کار میکنند سابقه کوئست هم دارند مثل خیلی از نت ورکر های کوئستی مجوزات اخذ شذه مثل خیلی از شرکت های دیگه اخذ شده مثل عضویت در صنف کسب و کار های اینترنتی و نماد الکترونیک و لوگو سامندهی که برای آینوتی فعال شده ولی برای سایت شما هنوز در حال بررسی هستش. اینو بدونید که هیچ چیز صد در صد تضمین شده نیست و همه چیز بستگی به خودتون دارهخارج از بحث آینوتی هر حرفه و شغل و فن دردسر های خودش رو داره و آینوتی هم مستثنی نیست من به عنوان یه آدم فرصت طلب از آینوتی استفاده میبرم ولی هیچ چیز صد در صد نیست

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۶/۰۱/۰۲ :: ۲۳:۱۷
   5 - 2

   عرض سلام و احترام
   1) بسیار خوشحالم که طی این کامنت طولانی خود نتوستید حتی یکی از مواردی که راجع به کدهای crm و پنل پیامک مطرح کرده بودم صحبت کنید و این نشون میده که خودتون هم می دونید چیزی که در حال ارائه اون هستید بسیار بی ارزشه. (رجوع شود به مزایای اینستاگرام)
   2) اصلا فرض میگیریم که تصویر منتشر شده 13 هزار نفر دروغ بوده. خود شخص بنده و تمام افرادی که از سایت بازدید می کردن شاهد نمایش تعداد کاربران آنلاین 5 هزار یا 6 هزار نفر در ساعت حدود 10 شب بودند و نیازی به اثبات نداره. این دروغ یه حدی بزرگ بود که در کمتر از یک ماه از انتشار این مقاله و در طراحی جدید سایت آی نوتی، نمایش آنلاین تعداد کاربران حذف شد.(همین که به اشتباهتون پی بردید کافیه)
   3) این سیستم از نظر بنده شبکه ایست.(لطفا با کلمات بازی نکنید، این حرف هارو برای فالو مجموعه هاتون استفاده کنید نه اینجا..)
   4) وب سایتی که امروز پنل پیامکی می فروشه فردا تور مسافرتی، پس فردا پسته و آجیل خب تکلیفش مشخصه و نیازی به توضیح نداره..
   5) مهم نیست آقای معارفی لول چند شرکت پنبه ریز هست مهم اینه که اسم ایشون در لیست بازاریابان برتر شرکت پنبه ریز که همین ماه گذشته منتشر شد نبود و همونطور که در کامنت های قبلی هم گفتم کسی که خودش و یامجموعشو به سمت این گونه فعالیت های غیرسودمند می بره اصلا نتورکر نیست.
   6) در رابطه با مطالب منتشر شده توسط اقای حبیب الهی هم باید بگم که تمام حرف ایشون اینه که اگر امثال آی نوتی یا تخفیفات فعل هست تنها به علت جهل مردم هست نه به جهت خلا قانونی.
   7) در ضمن بیمه رو هم با خودتون مقایسه نکنید چرا که بیمه ها مطابق با آیین نامه 54 بیمه ها می توانند در چند رده پورسانت بدهند ولی شرکت های امثال آی نوتی و تخفیفات خصوصی هستند و هیچ پشتوانه اجرایی و تایید سازمانی بابت روش کاریشون وجود ندارد.
   در نهایت سلام بنده رو به آقای معارفی برسونید و چند نکته رو بهشون تاکید کنید:
   1) تمام تاریخچه فعالیت وب سایتتون قابل پیگیریست و اگر فکر کردید با تغییر قالب سایت و حدف تعداد نمایش کاربران آنلاین می تونید این موارد رو پنهان کنید سخت در اشتباهید..
   2) به ایشون بفرمایید که اینگونه مباحث حقوقی ارجاع داده خواهد شد به کارشناس دادگستری که به سادگی قابل تشخیصه که چه کلاهی سر مردم گذاشتید..
   3) بنده در کمتر از 24 ساعت می تونم سیستم کدهای CRM ای نوتی که به قیمت 100 تا 600 هزار تومان به فروش می رسد را با قیمت صفر تومان در اختیار عموم قرار دهم.(آی نوتی صلوانی.)
   خدا بیامرد جلال آل احمد که چه زیبا گفت : جامعه ای که خرانش زیاد شوند، خرسوارانش هم زیاد میشوند!!!
   موفق باشی

   • Pari ۱۳۹۶/۰۱/۲۹ :: ۰۳:۳۷
    1 - 3

    با سلام.
    من حدودا ده روزه ثبت نام کردم متاسفانه.درباره کانال تلگرام و آنلاین بودن ۱۳۰۰۰باید بگم خودشون آموزش میدن از کانال های تلگرام ممبر فیک بگیرند و متاسفانه صداقت تو کار وجود نداره و کدها
    ارزش خریداری ندارند

 • Ader ۱۳۹۶/۰۱/۰۷ :: ۲۳:۵۵
  1 - 1

  سلام خسته نباشید
  میشه در عرض 24 ساعتی که گفتید یک کد
  crm با امکاناتی که آینوتی داره رو
  به من بدید .
  ممنونم …

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۶/۰۱/۰۸ :: ۰۰:۱۱
   0 - 2

   عرض ادب و احترام
   انشاله به وقتش اگر صلاح دونستم در اختیار عموم قرار میدم.

 • علی ۱۳۹۶/۰۱/۰۸ :: ۰۰:۰۱
  0 - 0

  جناب پوریا ادیب فر سال نو رو بهتون تبریک میگم ان شاءالله خدا نگهدار خودتو و خانوادت باشه.
  اقا دمت گرم واقعا از عمق وجودم میگم افتخار میکنم افرادی مثل شما تو این مملکت زندگی میکنن و با اگاهی دادن به دیگرون دست این کلاه برداران رو رو میکنین بنده هم قبل اینکه شروع به کار
  کنم بابت آی نوتی تحقیق کردم که شروع به کار کنم یا نه.
  درمورد سایت خدمت دوستان بگم که اونایی که از سایت و سئو سر رشته داشته باشن با کمی برسی متوجه میشن که سایت از نظر سئو و کدبندی اصلا نمیتونه چنین بازدید کننده ای داشته باشه که کاملا غیر حرفه ای هست(کلی ایراد سئو داره حتی بنده که یه وبلاگ دارم از سایت آی نوتی سرتر هست از نظر سئو) اون مقدار بازدیدی هم که داره دقیقا بخاطره این هست که با ترفند های مختلف و صرف
  هزینه هایی بازدید کننده غیر واقعی میارن حکایت تلگرام هست که با پول دادن میتونی بازدید کننده واسه کانالت بیاری درمورد کدها واقعا خیلی خنده داره با کمترین هزینه میشه همین خدماتی که دارن میدن رو تهیه کنی برای مثال کاملا واقعی:
  میشه یه شماره پیامکی اختصاصی تهیه کنید با هزینه 220هزار به بالا(قیمتبالاتر بخاطره رند بودن شماره هست)با پیش شماره 1000،3000،5000، و غیره که هرسال هم برای تمدید هزینه ای نمیخواد بدی
  نکته جالبش اینجاست که این سیستم پیامکی منشی داره همین چیزی که آی تونی به اسم کد CRM میفروشه به این صورت که تو پنل مدیریت قسمت منشی یه کلماتی رو تعریف میکنی که اگه اون کلمات رو ارسال کنن به سرشماره، متن از قبل تعریف شده واسه درخواست کننده ارسال میشه تعداد تعریف کد هم کاملا بی نهایت هست مثلا میگی اگه میخوای ادرس محل کارم واستون ارسال شه
  متن (ادرس) رو بفرستید اگه لیست خدمات رو میخواین (خدمات) رو بفرستین اگه قیمت محصولات رو میخواین اسم محصول مورد نظر رو بفرستین و ….. که یک درصدشو هم آی تونی نداره میدونین چرا
  چون آی تونی یه سرشماره خریده و با همون داره خدمات میده واقعا دست هرچی کلاه بردار رو از پشت بستن(دقیقا هم بخاطره فقر اطلاعاتی مردم هست) یه موردی هم که خیلی دارن روش مانور میدن.
  اینکه این 1درصد از خدمات آی تونی هست که تو چند ماه دیگه خدمات دیگه ای میاد که ایرانو میگیره این بخشش به نظر من خیلی روش کار کردن فکر کنم بدونم دقیقا هدفشون چیه یه توضیح درموردش میدم گفته شده خدماتی مثل پرداخت قبوض تلفن بازی آنلاین تور های مسافرتی خرید شارژ دو نظر دارم بابت این صحبتها اول اینکه اینجور خدمات اگه برای راحتی کاربر باشه و از این خدمات قصد درامد نداشته باشن اصلا چه ارتباطی با خدمات پیامکی داره! و چه سودی واسه بازاریاب میتونه داشته باشه که روش مانور میدن هدف کاملا مشخصه بخاطره اینکه بازدید کننده سایت بیشتر بشه که بتونن تو گوگل کسب اعتبار کنن و رتبه الکسا رو ببرن بالا یا هدف میتونه اینگونه باشه که قصد اینو دارن از طریغ بازاریاباشون خدماتی رو به فروش برسونن و از پنل و کد هم برای تبلیغ اینجور خدمات استفاده کنن(که هزینه های تبلیغ هم به حساب بازاریاب ها باشه) مثلا خدمات تور های مسافرتی به این صورت که بلیت تورهای مسافرتی رو بیا از طریغ آی نوتی به دیگرون بفروش یه درصد سود بگیر یا شارژ بخر قبض پرداخت کن و زیرمجموع بیار که اوناهم بیان از خدمات اینجا استفاده کنن فلان درصد سود بگیر (این شیوه رو چندین شرکت دارن انجام میدن) با این روش میتونن یکم فرصت بخرن برای درامد بیشتر از این دو حالت بعید میدونم خارج باشه که شیوه دوم به نظرم صددرصد اتفاق میوفته طبق این سایتشون http://travel.inoti.ir
  درمورد اون اقایی که گفتن کانال رسمی شرکت Inoti_ir@ نیست اولا دروغ به این بزرگی!؟ دوما تو سایت دقیقا همین کانال رو @Inoti_ir گذاشته بودن (تو قالب قبلی) درضمن این کانالی هم که معرفی کردین که کانال رسمی سایت هست دقت کنین میبینین اکثر مطالب لینک کانال @Inoti_ir ضمینه پست ها شده سوما وقتی میخوای دروغ بگی حداقل یه چیزی بگو که قابل باور باشه ضمنا کاملا واضح دزدی مشتری هم داشتن بنده حدود یک ماه پیش یه تیکت دادم به پشتیبانی (خلاصه شده)جناب مدیرت آی نوتی بنده که مشتری جذب میکنم و سایت رو بهش معرفی میکنم و قرار هست ایشون زیر مجموع من بیاد چرا کانالی که در سایت قرار دادین داخل کانال کد معرف یکی از سرشاخه هارو گذاشتین؟مشتری دزدی تا این حد؟کاملا واضح هست که وقتی به شخصی آی نوتی رو معرفی میکنیم و توجیحش میکنیم که وارد این کار بشه وقتی کانال سایت رو ببینه و داخل کانال متنی باشه به این مضمون هر سوالی داشتین با بنده تماس بگیرید کد معرف هم فلان شماره بزنید خب مطمئنا نفر مایل هست که زیر مجموع اون شخص بشه که کاملا حرفه ای هست تا من نوعی که تازه با کار اشنا شدم(یعنی اینکه دو دوتا میکنه درصد موفقیتش تو این کار با اون اقا بیشتر هست تا من نوعی) مشتری دزدی از این واضح تر! اگر جواب منطقی به بنده ندهید در فضای مجازی مطرح میکنم تا مردم متوجه بشن با چه اشخاصی طرف هستن.
  بعد از پیگیری و گذشت 3روز هیچ پاسخی دریافت نکردم و بعد یه مدت متوجه شدم قالب سایت عوض شده و کانال رو هم از سایت برداشتن و جالبتر اینکه تیکت هارو هم که ارسال کردم حذف کردن.
  نتیجه:
  با هزینه خیلی کمتر و خرید پیش شماره اختصاصی با خدمات بسیار متنوع تر که نمونه اون منشی پیامک هست داشته باشین کافیه فقط تو نت یه جستجوی مختصر کنین
  ان شاءالله مردم سعی کنن یکم اگاه تر باشن تا افراد سودجو نتونن از فرصت سوءاستفاده کنن
  یا حق

 • Ader ۱۳۹۶/۰۱/۰۸ :: ۰۰:۰۴
  0 - 0

  با سلام خدمت جناب ادیب فر
  از تمامی صحبت های شما سه مطلب را متوجه شدم:
  1. سنگ بزرگ نشانه نزدن است. گفته بودید در عرض 24 ساعت کد crm در اختیار عموم قرار میدهید جالب اینجاست درخواست بنده حذف شد یا جوابی برای ان دریافت نکردم .و هیچ اطلاعاتی مبنی بر سابقه کیفری علی معارفی در گوگل به دست نیامد.
  2 . نوع مقایسه شما و انتقادتان درباره آینوتی و امکاناتی که به آن افزوده میشود و دیگر سیستم ها مرا به یاد آدمس شیک و بایودنت انداخت هردو طمع های یک سان دارند اما بایودنت همگام با نیاز و ذاعقه جامعه جدید تر به روز تر زیباتر و با کیفیت تر است اگر با نوع مقایسه شما در این باره تصمیم بگیرین پس با هم تفاوتی ندارند … اما با ورود بایودنت دیگر کسی شیک نمیخورد.
  3. عدم تسلط یک فرد نشانه ضعیف بودن سیستم نیست و نکته مهم این است که شما از صحبت چه کسی چنین برداشتی برای اغواگرایانه بودن آینوتی داشته اید. بهتر بود خودتان به عنوان یک فرد باسابقه در این مقوله ساعتی برای اشنایی با آینوتی وقت میگذاشتید تا با اکتفا به یک یا چند فایل صوتی از شخصی مجهول چنین نقدی نمیکردید در اخر امید وارم در رابطه با نقول قول از جلال ال احمد تفکر لازم را کرده باشید چراکه هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد . و جوابگوی توهین به بخش قابل توجهی از جامعه باشید .
  با تشکر……

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۶/۰۱/۰۸ :: ۰۰:۵۱
   0 - 0

   عرض سلام
   1) نمی دونم کدام بخش از مطلب ما ربطی به نزدن سنگ بزرگ داشته.
   2) کامنت های شما همگی تایید شده اند. قطعا باید بنده فرصت داشته باشیم تا بتونم به این نظرات پاسخ بدم.
   3) بنده نگفتم که 24 ساعت دیگه سیستم مشابه آی نوتی را پیاده سازی خواهم کرد چرا که اگر چنین قصدی داشتم قبل از اینکه اعلام کنم پیاده می کردم و بعد در دسترس عموم قرار می دادم. اگر متن رو با دقت مطالعه کنید متوجه میشید که منظور بنده اینه که به لحاظ برنامه نویسی بشدت کار پیش پا افتاده و ساده ای هست. در ضمن بنده سال ها پیش سیستم حسابداری تحت وب جامعی رو پیاده سازی کرده بودم که به مراتب دارای امکانات و پیچیدگی های بیشتری نسبت به آی نوتی دارد (امکاناتی نظیر گزارشگیری از طریق پیامک، ثبت صورت حساب از طریق پیامک و ..).
   4) در رابطه با مقایسه آدامس ها نیز فقط دارید خودتونو گول میزنید. لطفا اگر توانایی دارید مزایاتون رو نسبت سیستم های پیامکی عنوان کنید. به شما پیشنهاد می کنم فایل راهنمای زیر رو مشاهده کنید که در صفحه 86 اون و در بخش منشی هوشمند دقیقا سیستم کد های سی ار ام پیاده سازی شده:
   https://panel.farapayamak.com/Files/Help.pdf
   5) در رابطه با تسلط داشتن یا نداشتن بنده هم این مقاله و نظرات گویای همه چیز است البته نظر شما هم محترم است ولی ای کاش کمی از این نظر قضاوت می کردید که بنده به جهت کمک به شما این مقاله رو منتشر کردم و هیچ خصومتی هم با شخص خاصی نداشتم و ندارم.
   6) در رابطه با جمله زیبای اقای آل احمد هم باید خدمتتون عرض کنم که ما مسئول برداشت شخصی شما نیستیم.(خودتون رو کل جامعه فرض نگیرید..)
   سپاس

 • ایمان ۱۳۹۶/۰۱/۰۹ :: ۲۲:۳۱
  0 - 0

  من خودم سامانه پیامک داشتم قشنگ در سامانه پیامک میشد همین کاری که آینوتی میکنه انجام بدم واسه این هم که میگید تعداد افراد آنلاین را دروغ نشون میدن این خیلی طبیعیه چون یکی از راه های تبلیغات همینه حالا بزنن تعداد افراد آنلاین صدهزار تا چیزی از کسی کم نمیشه … این روش تبلیغات همه جا استفاده میشه که همه چیز رو بزرگتر نشون میدن مثلا تبلیغات تلویزیونی چقدر قشنگه ولی وقتی می خری اون کیفیت را نداره چون همه فهمیدن عقل مردم تو چشمشونه در مورد اینکه میگید اینستاگرام همین قابلیت رو داره به نظرم وقتی واست پیام میاد کلاسش بالاتره منم دیروز یک کد صد هزار تومانی خریدم حالا نمی دونم شبکه ای کار کنم پولش حلاله یا مشکل داره

 • سید صبا میری ۱۳۹۶/۰۱/۱۰ :: ۲۲:۴۰
  0 - 0

  با سلام به شما دوست عزیز

  بنده مقاله شما و نظرات تمام عزیزان را خواندم
  من هم خواستم بعنوان کسی که ۱۷ سال است در حوزه کامپیوترو اینترنت و آموزش فعالیت میکنم و ۶ سال در زمینه
  طراحی ساتی و ارائه پنل پیامک و کلا خدمات انلاین فعالیت میکنم مطالبی را عرض کنم.

  ۱- شما ابراز میکنید که پولی که ای نوتی دریافت میکند بابت کدهای سی ار ام کاملا بی ارزش است و کلاه برداری

  بنظر شما پولی که بابت فروش پنل اس ام اس تحت عنانوین پلانهای مختلف از مردم گرفته می شود بی ارزش نیست؟
  نمونه همان سایتی که شما مثال زدید (خودم هم نمایندگی پنل پیامک را دارم) مبالغی غیر واقعی بابت مثلا فروش پنل اس
  ام اس میگیرند و بعد بابت خرید خط اختصاصی برای دریافت پیامک هم مجددا هزینه های بالایی دریافت می شود.

  قیمت یک کد ویا خط ۴ رقمی چند است؟ قیمت یک پنل با نام برند شما چند است؟ قیمت یک خط ۸ رقمی چقدر
  هست؟

  نکته دومی که اشاره نکردید این است که ای نوتی برای رسیدن پیامهای کدهای سی ار ام حتی اگر گوشی بلاک باشد باز م
  بدست گیرنده میرسد(قابل توجه اون دوست عزیزی که گفت ضایع شده و کد هرگز ارسال نشده اینکه گاهی کد نمیرسه
  اختلال در خطوط مخابراتیه نه ای نوتی)

  نکته سوم که باز هم اشاره نکردید قابلیت اتصال کدهای سی ار ام به ربات تلگرام است(که انهم یک ربات سراسری است)

  نکته چهارمی که همه از ان غافل شدید این است درست است که ممکن است پنلی مثل پنل خودم قابلیتهای زیادی دشاته
  باشد.ولی انچه که مرا به ای نوتی جذب کرد سادگی پنل و تمرکز بر انچه نیاز امروز هست و بزرگ کردن بخشی از نیاز
  کسب و کارکه ممکن است کسی در پنلهای معمولی انرا نبیند

  اینکه یک فردی یک بخشی از کاری را میبیند و بزرگ میکند وروی ان کار میکندایااشکالی هست؟

  من مدتی کوتاه در یکی از شرکتهای مثلا قانونی و هرمی کار کردم چیزی که فهمیدم اینس است

  در ایران به شرکتهای هرمی واقعی مثل اوریفلیم اجازه فعالیت نمیدهند تا این شرکتهای دروغگو بتوانند به اسم پورسانت و
  شبکه و فروش مستقیم با پورسانت بسیار ناچیز که انهم با خرید اجباری و اقلامی که اصلا مال خودشان هم نیست کسب
  درامد کنند و به برخیها سودهای بیشتری برسد. این شرکتها از اینکه میبیند ای نوتی سود بالایی میدهد نگران کسبو
  کارخودشان شدند.
  زمانی میتوانید نتورک مارکتینگ را ادعا کنید که به شرکتهای بزرگ دنیا اجازه بدهید با قوانین واقعی نتورک بیان و تو ایران
  فعالیت کنند اونوقت میبینید سر شرکتی مثل …. چه بلایی میاد

  استاد عزیز شما که برنامه نویس هستید من تعجب میکنم که مواردی را بعنوان سیستم رایگان و درمقایسه با ای نوتی بیان
  کردید که اصلا قابل مقایسه نیست
  لازم به ذکر است که اینستا گرام یک شبکه اجتماعی هست نه یک سرویس خدماتی
  اینستا گرام نیاز به گوشی هوشمند و اینترنت پرسرعت دارند
  اینستا گرام و سایتی مثل پروفایل نیاز به امکاناتی برای دسترسی دارند
  سامانه ای نوتی بر پایه اس ام اس است گرچه منم قبول دارم عنوان سی آر ام در حال حاضر کلمه درستی نیست ولی کارت
  ویزیت انلاین میتوان بیشتر نزدیک باشد به خدمات حال حاضر آن
  سامانه ای نوتی نیازی به اینترنت ندارد و فرد باگوشی ۱۱۰۰ هم میتوانید کارت ویزیت را دریافت کند.

  در پایان منم خواستم بعنوان فردیکه نظر منصفانه بدهد (برخلاف نظر نگارنده مقاله که درابتدای مقاله خواست که طوری
  مطرح نماید که بی طرف است ولی درنهایت نبودو مطلبش کامل نبود و تمام وجوه سامانه را بررسی نکرد) این مطلب را
  بنگارم گرچه من عادت به چنین کاری ندارم مخصوصا ساعت ۳ صبح ۱۱ فروردین

  در مورد اطلاعات امار سایت هم بگویم که این یک امر رایج برای همه سایتهاست و متاسفانه درایران رایج است و کلا به
  امار توجهی نکنید.اما در پنل ای نوتی به دقت تمام اطلاعات فروش و درامدها منتشر میشه و این نوع شفاف بودن و
  دریافت انی پورسانت از ویژگیهای این سامانه هست.

  راستی اون دوستی که راجع به دزدیدن مشتری مطلب نوشته شد به اطلاعیه خود سایت اینوتی مراجعه کنه وقتی کد
  معرف وجود داره افراد با کد معرف شما میان تو سایت اگر خودت رو قوی کنی و اطلاعات قوی داشته باشی و صادقانه
  صحبت کنی مطمئن باش مشتری کسی رو به تو ترجیح نمیپه

  اون دوست عزیزی که هم که با ۵۰ تومن ۲۴ ساعته همچین خدماتی میده ما همین الان سفارش داریم گرچه بعدش زیرش
  زد

  وقتی کریستف کلمب از امریکا بازگشت در میمهانی شامی یکی از حضار گفت شما که کار مهمی انجام ندادی منم میتونم
  انجام بدم کریستف کلمب گفت کی میتونه کاری کنه تخم مرغ ثابت و عمودی روی میز بمونه کسی نتونست کریستف
  کلمب تخم مرغ را با ضریه ای روی میز گذاشت که ته ان کمی شکست و تخم مرغ ایستاد و بعد گفت مهم این نیست چه
  قدر ساده و پیش پا افتاده هست مهم اینه که کی اول این کارو میکنه( قابل توجه دوست برنامه نویسی که ادعا کردند این
  برنامه ساده ایه و خودشون برنامه های پیچیده ای نوشتن که اگر اسم اون برنامه پیچیده رو هم بفرمایند سپاسگزارشون
  میشیم)

  امیدوارم ما این خصلت ایرانیمونو کمی از دست بدیم بجای یاد گرفتن ولنتاین و هلوین از غربیها یاد بگیریم کسب و
  کارهای نو ایده های جدید رو تشویق کنیم. ما درنقدهامون فقط میخواهیم ضربه بزنیم و قضاوت درباره دیگران کار ساده
  ایه

  راستی سوابق کیفری اقای معارفی رو هم میفرمایید با ذکر ماخذ

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۶/۰۱/۱۴ :: ۲۰:۴۹
   1 - 1

   سلام و احترام
   این حجم بی طرفی در این نظر شما بی سابقه است. خدا را شکر که معنی بی طرفی هم متوجه شدیم.
   1) فرمودید پنل های پیامکی با قیمت های بالا به فروش می رسند که در تصویر زیر قیمت ها از 19 هزار تومان شروع می شود:
   مقایسه پنل پیامکی و آی نوتی
   توجه داشته باشید که پنل دوم این سیستم با قیمت 49 هزار تومان تمامی امکانات ای نوتی را دارد.
   2) کد های آی نوتی به هیچ عنوان دارای ارزش مالی نیستند چرا که امروزه تمامی کسب و کارها در شبکه های اجتماعی فعال هستند.
   در حال حاضر قویترین سیستم پیامکی را دیجیکالا برای سیستم پست خود پیاده سازی کرده و از زمان ثبت سفارش تا لحظه تحویل از طریق سیستم پیامک به مشتری اعلام می کند که محصول شما در چه مرحله ایست اما آیا تا به حال دیده اید که دیجیکالا از سیستم پیامک خود به جهت تبلیغات استفاده کند؟
   موفق باشید

 • مصطفی ۱۳۹۶/۰۱/۱۲ :: ۰۷:۳۳
  0 - 0

  در باب غیر حرفه ای بودن این مقاله و اطلاعات کم نویسنده باید عرض کنم اینستاگرام یک سرویس ۱۰۰درصد آنلاین هست ولی آینوتی توسط سیستم پیامک هست که نیازی به اینترنت نداره و هرجایی
  قابل دسترسه ممکنه کسی جایی باشه که اینترنت مناسب برای استفاده از اینستاگرام نداشته باشه ولی در صورتی که پوشش داشته باشه میتونه از خدمات آینوتی استفاده کنه

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۶/۰۱/۱۴ :: ۲۰:۲۶
   1 - 1

   سلام دوست عزیز
   اگر آی نوتی انلاین محسوب نمیشه پس چرا همه جا داد می زنید کارت ویزیت آنلاین؟؟؟
   این روز ها در دور افتاده ترین روستاهای ایران هم دسترسی به اینترنت وجود داره و قطعا قابلیت هایی همچون : استفاده از تصویر، ویدئو، قابلیت جستجو و… از یک پیامک ساده خیلی تاثیر گذارتر است.
   موفق باشید.

 • حامد ۱۳۹۶/۰۱/۱۲ :: ۱۴:۳۹
  0 - 0

  جناب آقای ادیب فر با تشکر از شما بابت اطلاعات ارزشمندی که در اختیار ماها میگذارید.
  بنده خودم به تازگی با آی نوتی آشنا شدم و ثبت نام هم کردم اما چند روزی بود که در حال تحقیق در اینترنت بودم که آیا ادامه بدم یا ندم که با توضیحات خوب شما جواب سوالاتمو گرفتم. من قصد دارم با فروشگاه ها و کسب و کارهای معتبر یک نوع قرار داد انجام تبلیغات الکترونیکی ببندم یعنی در واقع کارهای ارسال پیامک های انبوه و یا ایجاد کانال یا خیلی کارهای دیگه رو که خودشون قادر به انجام دادنش
  نیستن من واسشون انجام بدم و یه مبلغی هم بابت کاری که انجام میدم بگیرم. حالا میخوام بدونم راه خرید پنل های پیامکی که فرمودید همین خدمات آی نوتی رو با هزینه بسیار پایین تر در اختیارمون میذارن چیه؟ از کجا پنل پیامکی معتبر و با کیفیت با قیمت مناسب تر تهیه کنم بهتره؟ و میخواستم نظرتونو راجع به این کاری که گفتم میخوام انجام بدم بدونم. چون در شهرستان ها دانش اینترنتی و رایانه ای خیلی از کسب و کارها پایینه و خودشون از پس این کار بر نمیان. ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۶/۰۱/۱۴ :: ۲۰:۲۳
   0 - 0

   عرض ادب و احترام
   بنده عرض کردم که فروش پنل پیامکی با این قیمت دارای ارزش خاصی نیست و شما می تونید همین پنل پیامکی آی نوتی رو توسط شرکت های دیگه با قیمتی حدود 40 هزار تومان راه اندازی کنید (شرکت پیشنهادی بنده فراپیامک است).
   در رابطه با اینکه در شهرستان قصد چنین فعالیتی دارید هم قطعا پیشنهاد من اینه که ادامه بدید و قبل از اینکه کارو شروع کنید تحقیقی جامع در رابطه با نحوه تبلیغات نوین کسب و کار و همچنین ابزار دیجیتال مارکتینگ انجام بدید.
   بیشتر از این در این بخش نمیتونم توضیح بدم چون ربطی به موضوع مقاله نداره اما در فضای اینترنت آموزش ها فراوان پیدا میشه.
   موفق باشید.

 • mohamadreza ۱۳۹۶/۰۱/۲۱ :: ۱۴:۰۴
  0 - 0

  با سلام خدمت مدیر محترم و نویسنده ی عزیز.راستش من میخواستم این کار رو کلید بزنم ولی به قول شما دیدم نمی ضرفه
  لطفا بی طرف بگید بهترین سیستم پیامکی تبلیغاتی که امکناتش مثل آینوتی یا برتر از این باشه رو معرفی کنید

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ :: ۱۰:۴۴
   0 - 0

   عرض ادب
   در نظرات بالا و همچنین متن مقاله سرویس هایی رو معرفی کردم.

 • جمال احمدی ۱۳۹۶/۰۱/۲۷ :: ۲۰:۵۲
  0 - 0

  سلام و عرض ادب
  دوست گرامی بنظر بنده شما کاملا و کاملا از یه جای تغذیه میشید
  وگرنه فک نکنم نیاز باشه این همه وقت بزارین چون با تعریفی که از خودتون کردین
  باید وقت سر خاروندن نداشته باشین
  به هر حال خوشحام اینجا هستین رفع ابجکشن های مارو اسون کردین ممنون

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ :: ۱۰:۳۶
   0 - 0

   سلام و درود
   این که بنده از جایی تغذیه میشم چه اهمیتی داره؟ شما فرض کن این یک وب سایت شخصی است که بنده عقاید شخصیم رو ارائه میدم.
   در ضمن بنده برای این وب سایت هفته ای ده ساعت زمان می گذارم که در سال 96 بدلیل افزایش حجم کامنت ها حتی فرصت نوشتن مطلب جدیدی رو هم ندارم.
   در نهایت بابت پیگیری وب سایت از شما ممنونم.

 • Hossein ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ :: ۰۹:۵۸
  0 - 0

  سلام دوست عزیز
  از شمایی که در حوزه تجارت الکترونیک فعالیت داری و به ظاهر برنامه نویسم هستی. شماهم خوب از موقیعت اخبارو
  مقالات حاشیه های نت ورک ایران استفاده کردی و برای خودت یک سایت با یک دامین تخصصی iranianmlm از حاشیه
  های نت ورک ایران و ازین فرصت ناب برای سود جویی های شخصی خودت در زمینه کاریت استفاده میکنی خیلی راحت.
  وگرنه فکر نکنم شما فعالیت و تخصصی در امر نت ورک مارگتینگ داشته باشید. که بخواین یک سایت با این دامین رو
  مدیریت کنید.

  و مبحث مهم بعدی در مورد آی نوتی اینه که هیچ وقت شرکت ای نوتی نگفته که ای نوتی کارت ویزیت آنلاین ارایه میده.
  اون هم اگه گفته باشن شاید از روی عدم اگاهی بعضی از بازاریابان تازه وارد این شرکت بوده که چندان مساله مهمی هم
  نیست که بخواین بهش اشاره کنید، چون در اینده با ایده های ناب متخصصان روشن فکر این شرکت کارت ویزیت پیامکی
  که ارایه شد کارت ویزیت انلاین هم ارایه میشه، و فعلا منظور از کارت ویزیت انلاین ربات تلگرام آی نوتی هست. شما که
  هیچ اطلاع کافی از روند پیشرفتهای از این شرکت ندارید لازم نبود پست ها و مقالات منتشر شده شرکتهای رغیب رو در
  سایت قرار بدید!

  و مطلب اخر با رونمایی از دو پروژه قدرتمند آی مپ و آی تراول کمپانی ای نوتی و ارایه خدمات انلاین و حرفه ای برای
  کدهای CRM مربوط به مشاغل. اونجاست که کاملا میفهمید که خدمات ارزش داره یا نه. ای نوتی به جای میرسه که
  خودتون هم شاید از بازاریاب های این شرکت شدید. و همیشه اینو بدونید که ایده های ناب استارت آپی و هلدینگ در
  مورد پشرفتهای یک شرکت قدرتمند همیشه رغیب و دشمنهای خودش رو داره که حرفای ضد و نقیض در موردش بزنن شما
  سعی کنید جز اون افراد نباشید. یاعلی

 • سامان ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ :: ۱۱:۲۴
  0 - 0

  سلام و عرض خسته نباشید….
  امیدوارم پیام من انتشار داده بشه…
  در مورد تمامی مواردی که دوستان اعلام کردند میخواستم بگم هر کسی نسبت به برداشت های خودش میتونه نظری بده که برای خودش مهمه و دیگران می بایست باتوجه به اینکه همه انسانیم و احترام هر
  کسی واجبه به نظرات دیگران احترام بگذاریم.

 • داوود ۱۳۹۶/۰۱/۲۹ :: ۰۸:۵۸
  0 - 1

  جناب آقای پوریا ادیب فر دمت گرم !
  روی صحبتم به اون دسته از دوستانی که گفتن شما از جایی ماموری که این حرفا رو بزنی. آقا هر کسی که یه جو عقل تو کلش باشه میتونه دو دوتا چارتا کنه که حرفای آقای ادیب فر درست هست یا نیس مگه به عقل هم میشه دستور داد یه حرف اشتباه رو بپذیره؟ اصلا فرض کنیم ایشون تغذیه میشه مگه بده یه نفر پول بگیره حرف حق بزنه؟!
  داداش از این که به مردم آگاهی میدی و با جواب های منطقی و کاملا عقلانی پشت پرده ی فعالیت آینوتی رو نشون دادی ازت ممونم. خدا علمت رو بیشتر کنه.

 • عبدی ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ :: ۱۳:۴۷
  1 - 1

  جناب اقای ادیب فر پنل پیامکی ای نوتی کاملا رایگان هست،و هر فردی خواست همین لحظه یا یک کد معرف وارد سایت بشه و از پنل پیامکی کاملا کاملا کاملا رایگان استفاده و فقط هزینه ی ارسال پیامک کم خواهد شد دوست عزیز که میگید شرکت های مشابه خدمات ارزان تر میدن ،اینجا رایگان هست. بحث کارت ویزیت الکترونیک کلا یک مقوله ی جدا هست از پنل پیامکی. شما تصور کن یک پزشک به جای دادن کارت ویزیت کاغذی که احتمال گم شدن داره از فرد بیمار بخواد نام پزشک رو به 10008590ارسال کنه و کارت ویزیت پزشک برای بیمار ارسال شه.آیا احتمالا گم شدن هست.بیمار هر وقت بخواد کافیه به اینباکس گوشی مراجعه کنه در مقابل شماره بیمار برای پنل پزشک ارسال میشه و پزشک اگر مطبش رو عوض کرد برای بیمارانش ارسال میکنه ، کجای این خدمات چیزی غیر از ارتباط با مشتری هست؟؟؟؟ عدم چاپ تراکت و هدر دادن میلیون ها درخت عقلانی تر هست یا این خدمت شرکت آی نوتی .برای بار چندم میگم پنل پیامکی رایگان هست و نیازی به خرید کدcrm نیست و هر فردی خواست میتونه ازش استفاده کنه و کدcrmیه مقوله ی جداهست و خدمات جدا از انچه گفتین دارد.
  امیدوارم مثال من رو در مورد رابطه بیمار و پزشک درک کرده باشین و با صحبت های منفی مانع از رشد این خدمات نشید و حداقل از سردرگمی یک بیمار که ممکنه یکسال بعد به پزشکش احتیاج داشته باشه ولی نتونه بهش دسنرسی پیدا کنه نشید چه خوبه که روزی برسه تمتم کسب و کارها یک کد سی ار ام داشته باشن و یک فرد با یک گوشی غیر هوشمند که سواد اینستاگران رو نداره بتونه استفاده کنه زش.

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۶/۰۱/۳۱ :: ۱۰:۱۴
   0 - 0

   پاسخ دادن به این صحبت ها از حوصله بنده خارج هست اما در مورد مثالتون باید عرض کنم که هم اکنون تعداد زیادی وب سایت با خدمات تخصصی همچون کد پیامک و .. در حال خدمات رسانی به پزشکان هستند. متاسفانه اگر کمی اطلاعات وتجربتون بالا بود اینگونه صحبت نمی کردید. ایده آی نوتی اگر در سال 1380 پیاده سازی شده بود قطعا خیلی بهتر بود تا الان ..
   موفق یاشید

 • مرتضی ۱۳۹۶/۰۲/۱۰ :: ۱۷:۲۴
  0 - 0

  آقای ادیب‌فر؛ با سلام و عرض ادب
  بنده برنامه‌نویس (سی ار ام) هستم
  از طریق تلگرام یک ویس 7 دقیقه‌ای برای بنده فرستاده شد، واقعاً جای تأسف داشت فکر می‌کنند بچه گول می‌زنند.
  هرچقدر در به اصطلاح سایتشان گشتم، نتوانستم پنل پیامک ساده‌ای که ارائه می‌دهند را به crm ربط دهم.
  لطفاً مردم را نسبت به استفاده از crm زده نکنید.
  این‌ها قصد دارند از دانش کم مردم سوء استفاده کنند.
  امیدوارم این مقاله را کسانی که می‌خواهند در این پنل پیامکی فعالیت کنند بخوانند، نقدهایی که شده واقعاً درست است.

  و از بابت انتشار این مقاله بسیار تشکر می‌کنم

 • محمدمهدی ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ :: ۱۷:۱۹
  0 - 0

  سلام و عرض ادب
  ممنونم از مطالب فوق‌العاده عالیتون
  نکته جالبی ک من متوجه شدم اینه طرز کارشونم باینری ک این هم در نوع خودش کلاهبرداری
  جالبیه و اینکه میگه مشگل تحویل کالا رو برای نتورکر ها نداره!خب با این روند نتورک رو هم
  میخواد زیر سوال ببره
  مجددا ممنون ک بی طرفانه تحلیل میکنید
  بقول سلطان شاکری صداقت تنها آزمون است که در آن امکان تقلب وجود ندارد

 • احسان ۱۳۹۶/۰۲/۲۲ :: ۱۰:۴۹
  0 - 0

  با سلام خدمت شما دوستان
  ممنون از شما اقای ادیب فر برای مطالب
  عالیتون.بنده کل نظرات رو خوندم و حتی در
  سیستم ای نوتی ثبت نام کردم ولی بعدا که
  تحقیق،کردم دیدم میشه همین امکانات و
  خدمات رو کاملا بدست اورد و سیستم ای
  نوتی یک کلاهبرداری حرفه ای است و
  محصولشون هیچ ارزش مالی و خدماتی
  نداره و میشه رایگان بدست اورد من یک
  سایت رو بهتون معرفی میکنم که شما کاملا
  رایگان کارت ویزیت انلاین یا همون سی ار
  ام رو داشته باشید اگه شما عزیزان خودتون
  وبسایت رو نگاه کنید متوجه میشید
  http://www.mobome.ir
  با تشکر فراوان از شما اقای ادیب فر

 • پشوتن ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ :: ۱۱:۰۲
  0 - 0

  درود بر شما و سپاس بابت روشنگریی که
  کردین. تمام مسیج ها رو هم خوندم ولی
  مطلبی در این باره نتونستم پیدا کنم.
  در مقالات قبلی شما بارها خوانده بودم که
  نتیجه حاصل از پلن مهم است . نتیجه پلن
  آی نو تی بدون شک با هر ترفندی خوب و
  پردرآمد است. شکی در این نیست. ولی چرا
  منی که بازاریابی شبکه ای چند سطحی رو
  ترجیح میدم به این درامد کوتاه مدت کمی
  پاسخش برایم گنگ است.
  یکی از نتورکر های مجموعه بنده که به تازگی
  وارد آینوتی شده است، علام کردن ارائه
  پورسانتی که در این شرکت در سه ماه رخ
  داد لیدر بزرگ شما در سه سال انجام داده
  است‌.
  قبول دارید همین نوع نگرش کافیست
  بسیاری از بدیهی ترین اشکالات و دروغ های
  این شرکت زیر سوال رود؟
  در واقع چرا و به چه علت شرکتی در این
  حد کوچک می تواند کاری کند که یک
  شرکت ۵ ساله نتوانسته؟ آن هم در مدت
  بسیار کم و اگر قرار باشد ادامه یابد چه
  خواهد شد؟ …..
  آیا دلیلی میبینید که این شرکت پس از طی
  یک سال اعضای بیشتری را به خود جلب
  نکند و یا پیشرفت های بیشتری حاصل
  نشود؟ اگر قرار بود با استناد بر کلاه برداری
  مردم مجاب به انجام ندادن کاری باشند
  کشور گل و بلبلی داشتیم.
  امیدوارم توانسته باشم پرسشم را درست
  رسانده باشم.
  آیا آی نو تی سه سال دیگر تصاعد به مراتب
  بالاتری را تجربه خواهد کرد؟ و اگر نه چرا؟
  سپاس از شما و تلاشی که در راه اگاهی سه
  درصدی ها می کنید..

 • فرامرز ۱۳۹۶/۰۳/۱۰ :: ۰۶:۴۸
  0 - 0

  با درود

  نقد نویسنده مطلب کاملا درست و بجا هست

  بازاریابان این سیستم میگن کارت ویزیت
  گم میشه ، آیا بنظرتون اسم و فامیل
  فراموش نمیشه؟

  خیلی از سایت ها دارن پنل رایگان میدن
  کافیه گوگل سرچ بزنید “پنل رایگان پیامک”
  دیگه خیلی وقته که پیامک منقرض شده و
  خیلی ها سیستم تبلیغات پیامکیشون رو
  بستن پس سیستم براشون کار نمیکنه

  این سیستم بعلت درصد پورسانت بالا و
  غلو هایی که کرده اند داره رشد میکنه

  ولی مطمئنا بعد از مدتی جمع میکنن و
  میرن و بازاریاب ها میمونن با ….

  و در آخر هم بگم که بازاریابهای این
  سیستم رو نمیشه متقاعدشون کرد مثل کسی
  که خوشو زده به خواب

  قدر زمانتون رو بدونید
  موفق باشید و سربلند

 • احسان ۱۳۹۶/۰۳/۱۲ :: ۱۴:۵۲
  0 - 0

  با سلام و عرض ادب
  و ممنون از اطلاعات خوب شما
  نکاتی که من راجع به آی نوعی دیدم خیلی جالب بود
  اینکه توی سایتش نوشته شده: ما بازاریابی شبکه ای نیستیم، ولی توی طرح درآمد زایی از
  شبکه استفاده میکنه و جالب تر اینکه تا 100 سطح پایین دست هم سود میده در صورتیکه
  توی بازاریابی شبکه ای که مجوز دارن تا سطوح محدودی (مثلا 7سطح) فقط درآمد میده و
  جالبتر اینکه اصلاً مجوز شبکه سازی نداره.
  شما میتونین جهت کسب اطلاعات بیشتر به تنها سایت مرجع و صنف تجارت الکترونیک سر
  بزنید http://www.networkmarketing.mimt.gov.ir و تفاوت شرکت های بازاریابی شبکه ای و
  دسیسه های هرمی رو مشاهده کنید
  یکی از تفاوت هاش همین هست که توی دسیسه ها تعداد سطح های سود ده نا محدوده
  ولی توی شرکت های بازاریابی شبکه ای محدود باید باشه.
  و من یک سوال دارم: آی نوتی اگر شبکه ای نیست پس چرا داره شبکه سازی میکنه؟ و اگه
  داره شبکه سازی میکنه برای فروش بیشتر، کو مجوز شبکه سازیش؟
  در سالهای گذشته شرکتی بود به اسم fsr و کتاب رو شبکه ای میفروخت این شرکت مجوز
  فروش و بازاریابی داشت ولی مجوز شبکه سازی نداشت، و جمعش کردن…

  • یه وبگرد ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ :: ۱۷:۰۰
   0 - 0

   سلام دوستان عزیز

   منم تو این سیستم به تازگی عضو شدم و
   باتوجه به تحقیقاتی که روی این سایت
   انجام دادم و هنوزم پیگیر هستم تا
   اینجا رسوندم که بگم :
   طبق گفته احسان که نوشته :
   در سالهای گذشته شرکتی بود به اسم fsr
   و کتاب رو شبکه ای میفروخت این شرکت مجوز
   فروش و بازاریابی داشت ولی مجوز شبکه
   سازی نداشت، و جمعش کردن…

   باید بگم با سرمایه 30 میلیارد تومان
   شرکت رو پلمپ کردند و این تاسیس
   کنندگان آی نوتی هم موسسان شرکت FSR
   هستند و میتونید اخبار این شرکت رو
   مطالعه کنید :

   http://www.mashreghnews.ir/news/34406/%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%87%D8%B1%D9%85%D9%8A-FSR-%D9%BE%D9%84%D9%85%D9%BE-%D8%B4%D8%AF

   علی معرف هم از موسسان ASR هست که
   الان با فامیلی که عوض کرده به علی
   معارفی تبدیل شده بنیان گذار آی نوتی
   نماد الکترونیکش هم به نام سمیه ذاتی
   هست نه خودش (شاید بدلیل سوسابقه)

   الان هم که تا اینجا تحقیق کردم اینارو
   بدست آوردم.
   البته انسان در هر لحظه ای یه تصمیم
   میگیره و بعد از روز بعد تصمیمی دیگر ،
   شاید اینم عوض شده باشه و بخواد راه
   درست رو پیشه کنه شایدم …
   در هر صورت در هر کاری که میخواهید
   وارد بشید تحقیقات لازم رو انجام بدید،
   ببینید درست فعالیت میکنه یا نه تا یه
   وقت شما هم با موسسان هر شرکتی بدلیل
   همکاری دستگیر نشید .(البته من بیطرف
   میگم و صحبتم فقط از آی نوتی نیست ،
   شرکتهای دیگری هم داریم که با نام
   بازاریابی شبکه ای فعالیت میکنند و 10
   دفعه بیشتر از پلیس سایبری اخطار گرفتن
   ولی هنوز فعالیت میکنند )

 • علیsh ۱۳۹۶/۰۳/۱۴ :: ۱۰:۱۳
  1 - 0

  با عرض سلام و ادب خدمت تمام منتقدان
  و بازدید کنندگان عزیز
  دوستان من هم نتورک کار کردم و هم الان
  دارم آینوتی رو کار میکنم به جرات میتونم
  بگم که آینوتی یکی از بهترینهاست و
  پابرجاست به زودی هم بین المللی میشه
  همونطور که همین الان هم در کشورهایی
  مثل المان و امریکا در حال حاضر کاربر داره
  و دارن پورسانت دریافت میکنند البته نه
  اینکه پول از مملکت خارج بشه در همین
  حساب ایرانشون واریز میشه.برای تمام
  کسانی هم که میخوان به آینوتی منفی بدن
  و ساز مخالف میزنند متاسفم هر کسی برای
  انجام کاری که میخواد انجام بده دلیل میاره
  و اگه نخواد انجامش بده بهونه میاره .به
  زودی قدرت آینوتی رو مشاهده میکنید و به
  رشد بین المللی اون که خود شما نتونستین
  درکش کنید حسودی خواهید کرد.
  سیستمی که در عرض ۴ ماه تونسته ویژن
  ماشین تیک بزنه خیلی ارزشمنده و از
  قابلیتهای زیادی هم برخورداره در صورتی که
  در حال حاضر با سه سطحی شدن نتورک تا
  بخوای ی ویژن ماشین تیک بزنی باید
  شیرین بیشتر از یکسال الی دوسال کار کنی .
  درآینده ای نه چندان دور خواهید دید
  همونطور که قبل از عید گفته بودید بعد از
  عید چیزی از آینوتی نمیمونه ولی دارید
  میبینید که هر روز قدرتمند تر از دیروز داره
  جلو میره .
  باز هم از همگی ممنونم و همینطور به
  انتقاداتتون ادامه بدین رشد کردن تو همین
  انتقاداته

 • هادی کاظمی ۱۳۹۶/۰۳/۱۵ :: ۰۲:۴۱
  0 - 0

  سلام آقا پوریا
  واقعا از شما به خاطر نقد صحیح اینوتی متشکرم .
  من میخواستم همین چند دقیقه پیش با تبلیغات فزاینده
  یکی از اعضای اینوتی به این مجموعه بپیوندم .ولی هدا رو
  شکر جنابعالی ما را کاملا روشن فرمودید و باعث شدید تا
  ما هم مثل کاربران آینوتی در سال های آتی در زندان قرار
  نگیریم .
  با سپاس و درود فراوان

 • هادی کاظمی ۱۳۹۶/۰۳/۱۵ :: ۰۳:۰۶
  0 - 0

  آدم واقعا با تبلیغات و فیلم های این موسسه وسوسه
  میشه به طوری که اگه فقط یه ربع تو کانال این شرکت
  بچرخه حتما عقل خودش رو از دست میده و جزو اعضا
  درمیاد .

  یع سوال داشتم : اگه این شرکت ورشکست بشه که میگید
  میشه ، اون موقع تمام اعضای اون به زندان می افتند یا
  نه؟
  اصلا آیا اتفاق خاصی برای اعضای عادی پیش می آید ؟

  به نظر شما چرا در ابتدای فرم ثبت نام تصویر کارت ملی
  نیاز است؟!

 • آزیتا ۱۳۹۶/۰۳/۱۵ :: ۱۰:۱۳
  1 - 0

  سلام
  بنده مدت یک سال هست در یکی از شرکت
  های نتورک مارکتینگ مشغول فعالیت هستم
  و بعد از دوسال پیگیری خواهرم وارد شدم
  ایشون سه سال هست که وارد شده و با
  مجموعه دویست نفری هنوز درجا میزنه و
  خیلی ناعدالتی ها توی این سیستم دیدم
  مثل شرکت در جلسه با فروش یک میلیون
  تومان و خرید های اجباری از ماهی سیصد
  هزار تومان تا هفتصد هزار تومان که به اسم
  فرهنگ تیم جا انداختن .و این که اگر جزء
  افراد حرفه ایی نباشی همون فروش ماهی
  هفتصد از گروه بیرون میکنن و به حال
  خودت رها میکنن ،و اکثر لیدر های ارشد
  کسانی هستن که توی گلدکویئست مشغول
  بودن . با این حال چون میدونم نتورک توی
  ایران جای پیشرفت داره هنوز جایگاهم و
  دارم و شارژ میکنم .
  و هنوز خیلی از افراد هستن که اصلا نتورک
  مارکتینگ و قبول ندارن و کلاهبرداری
  میدونن .
  و حالا همه ی این صحبت ها در مورد ای
  نوتی داره میشه .
  همانطور که دوستان گفتن ای نوتی پنل
  پیامکی رایگان داره و کارت ویزیت
  الکترونیکی نه آنلاین به مشاغل ارائه میده
  من خودم چند جا که رفتم مشاغل هزینه
  های خیلی زیادی برای پنل پیامکی داده
  بودن با زمان محدود و یا هزینه زیادی
  گرفتن برای دادن شماره به کسب و کار .
  چرا کسی از این ها صحبت نمی کنه
  ای نوتی با مخالفت شدید منتقدان وقتی
  روبه رو شد که دیدن خواهان زیادی در بین
  نتورکر ها پیدا کرده و کسایی که در شرکت
  های نتورک مارکتینگ به درآمد نرسیده بودن
  در آی نو تی خیلی زود به نتیجه رسیدن
  یکی از ویژگی هایی که ای نو تی داره
  پرداخت آنی پورسانت بازاریاب هاش هست
  و احتیاجی نیست که تا سر ماه صبر کنه .و
  شما اینجا از تلاش خودت پورسانت می
  گیری و احتیاجی به شبکه سازی نداری .
  من مخالف نتورک مارکتینگ نیستم شرکتی
  هم که در آن مشغول هستم پر قدرتمند
  ترین شرکت نتورک موجود درحال ایران
  هست ولی ماهی حداقل چهارصدهزار تومان
  فروش بزنم آخر ماه حدود 12هزارتومان به
  حساب من ریخته میشه چرا؟؟ چون
  نتونستم هنوز کسی و متقاعد کنم که بیاد
  زیر مجموعه ی من .بگذریم که خیلی ها تو
  فروش محصول هم مشکل دارن .
  ولی من در ای نو تی بسته به تلاش خودم
  از روزی سی هزارتومان تا پانصد هزار تومان
  میتونم درآمد داشته باشم .
  شماهایی که نتورکر هستید که دیگه باید
  بیشتر با قانون تصاعد آشنایی داشته باشید
  و اینکه یه شغل نو وارد ایران میشه و به
  این سبک درآمد اهرمی داره چطور با
  مخالفتی رو میشه چون هنوز خیلی ها
  معتقد هستن پول حلال پولی هست که از
  عرق ریختن به دست میاد و کارهای فکری و
  دنیای الکترونیکی و قبول ندارن .
  پس بهتره به جایی این که سنگ اندازیم
  جلوی پای هم دیگه و از ترس شیفت شدن
  مجموعه هاتون شرکت دیگه ایی و تخریب
  کنید،دست به دست هم بدید تا مردم ایران
  که قشر بیشترش متوسط هست زندگی
  های بهتر و تجربه کنن که البته حلال بودن
  درآمد خیلی مهم هست که خداروشکر هم
  نتورک مارکتینگ و هم آی نوتی که فروش
  مستقیم هست یا به‌اصطلاح دایرکت سلینگ
  درآمدشان حلال هست .
  یا حق

 • سلمان ۱۳۹۶/۰۳/۱۶ :: ۲۰:۱۸
  0 - 0

  با سلام خدمت ادیب فر عزیز وهمه عزیزانی که مطالب رو میخونند
  باید خاطرنشان کنم که وقتی صحبت ازپول میشه،خیلی شجاعت میخاد صداقت رو پیشه گرفت،خیلیها متاسفانه اصول رو فدای مصلحت میکنند
  من سه روزه وارد این شبکه شدم اگه بهتون بگم که درروستایی زندگی میکنم که عابر بانک نداره شاید عده ای بخندند و محدودی تاسف بخورند
  ولی بااین اوصاف حرفهای استاد کمی زانوی منو شل کرد وبه عبارتی ایستادم وخواستم متفکرانه قدم بردارم.
  الان قرن بیست ویک هست وعلم وتکنولوژی به سرعت درحال ترقی.
  ولی استاد من چیزی از برنامه نویسی نمیدونم وچندماهه گوشی هوشمند دارم فقط خواستم به عنوان یک نفر که شاید نوشته هام تأیید نشه یه حرف رو بزنم
  بسکه بسیارند گرگان پشمینه پوست
  هرکسی رانتوان به جا آورد دوست
  آنکه بامادرمقام دوست بود
  ازنوک پاتابه سردرپوست بود

 • ناشناس ۱۳۹۶/۰۳/۲۱ :: ۱۷:۱۰
  0 - 1

  درود
  من هم چند روزی است کاربر آینوتی شدم
  دو مورد رو نمی تونم بپذیرم
  1. خرید ماهانه باید انجام شود (پس
  فرقی با گلدکوئیست ندارد)
  چرا بازاریاب را مجبور به خرید می
  کنند؟؟؟؟؟؟؟
  پاسخ: اینکه در کمترین زمان سود مستقیم
  به شرکت برسد (بازاریاب اگه نتونست
  زیرمجموعه بگیره به ما ربطی نداره)
  2. تبلیغات گول زننده (سمینارهای
  خودجوش و عکس های تقلبی از ماشین های
  لوکس و … برای جذب جوانان با آرزوی
  یک شبه پولدار شدن)
  کسانی از خود شرکت آی نوتی استخدام
  هستند که خودشون رو بازاریاب جا میزنند
  و میگن میلیونر شدیم

 • محسن ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ :: ۱۸:۵۴
  0 - 0

  شما فقط داری نظر منتقدین رو اینجا میزاری
  مطلبی که من نوشتم رو حداقل پاسخ میدادی

 • محسن ۱۳۹۶/۰۴/۰۲ :: ۰۷:۱۶
  0 - 0

  سلام،من امروز لغو قرارداد کردم و
  ادامه کارم رو با کانال پنل پیامکیم
  ادامه میدم.
  دیگه نیاز به دروغ گفتن نیست،با پنل
  پیامکی رایگان و شارژ حساب مشتریهات
  کسب درآمد میکنید.
  با تشکر از مدیریت سایت Iranianmlm.com

 • محمد رضا ۱۳۹۶/۰۴/۰۷ :: ۱۳:۵۰
  0 - 0

  سلام
  اول این که تشکر میکنم از مقاله خوبتون
  بعدش میخواستم بدونم که الان من گیج
  شدم واقعا امروز در سایت آینوتی ثبت
  نام کردم و از کارشون خوشم اومد
  ولی الان که دارم تحقیق میکنم میبینم
  هرکس یچیزی گفته!!!
  چیکار کنیم واقعا؟؟!

  • پوریا ادیب فر ۱۳۹۶/۰۴/۱۳ :: ۰۵:۵۵
   0 - 0

   دوست عزیز
   شما پنل sms بفروش 100 هزار تومان و 100 درصد پورسانت آنی هم بزار تو جیبت.
   این پیشنهاد من به شماست.

 • احمد ۱۳۹۶/۰۴/۱۴ :: ۱۵:۳۲
  2 - 0

  میخوام این کارو شروع کنم لطف میکنید
  جوابتون رو به ایمیلم بفرستین
  davod.taheri95@gmail.com

 • اسما ۱۳۹۶/۰۴/۲۳ :: ۱۶:۳۷
  1 - 0

  سلام ممنونم از اینکه مردم رو آگاه میکنید
  اگه میشه روش فروش پنل پیامکی رو به
  منم یاد بدید

 • محسن محقق ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ :: ۱۹:۳۴
  2 - 0

  بسم الله الرحمن الرحیم
  آقا واقعا دستتون درد نکنه.
  انتقادات بسیار جالبی برای اطلاع عمومی گذاشته بودید.
  ولی یه سوال داشتم، واقعا ممنون میشم که جواب بدهید:
  اینکه کد سی آر امی که در ربات تلگرام سایت آی نوتی، کاملا جوابگو و نمایش دهنده‌ی مشخصات خریدار کد هست.
  یعنی کامل و مفصل، هر فردی میتونه مشخصاتش رو مثل یه نیمه مقاله، در معرض عموم ایران، قرار بده.
  و بعدها، جهان، البته به ادعای آقای معارفی.
  دوم اینکه این کد سی آر ام، میتونه از طریق سامانه USSD برای هر فردی که شماره رو میگیره، به صورت
  سفارشی سازی شده، که هر نوع منویی رو در خودش بسازه و این قسمتش، فوق العاده‌س و این USSD رو هر کسی نمیتونه
  تکرار میکنم، هر کسی نمیتونه ادعای داشتنش رو داشته باشه.
  و اینو که دیگه مطمئنم. مثل کد سی آر ام، نمیتونید بگید اصلا ارزش مالی نداره تا بخوایید پول خرجش کنید!
  این کد:
  6655#*

  البته فعلا تا الان که دارم این کد رو میزنم، ارور میده، در ایرانسل، ولی برای همراه اول کار میکنه که بعدا شاید ایرانسل هم اضافه بشه.

  تازه، این مثل اون سایت مثلا آپ نیست که یه طرفه، شما خرید شارژ و پرداخت قبوض بکنید، یه قرون هم کارآفرینی نباشه، ماه به ماه هم امتیاز
  جمع بکنیم که بهمون یه جایزه به قید قرعه بعد از سالیان! برسه یا نرسه!

  خو این آی نوتی، مشکلش الان کجاست، حالا یه ترفندهایی غیراخلاقی اونم شاید، مطئمن نیستم، برای جذب کارآفرین اولیه داشته، ولی
  خدماتش در بستر دیجیتال، تا اینجاش که عالیه.

  تا اینجا واضح برای شما و برداشت بنده بود…
  حالا لطف میکنید توضیح به بنده بدید، چون با این اطلاعاتی که من دارم، واقعا بازار کسب و کار خیلی متحول خواهد شد.
  و اصلا این پولی که آی نوتی داره میگیره، از شارژ ماهیانه و خرید اولیه‌ی کد سی آر ام، اصلا در مقابلش هیچه واقعا…
  ممنونم که توضیحی در مورد صحبتهایی که کردم بهم بدید.

 • محسن 60 ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ :: ۰۸:۴۰
  0 - 1

  بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام مجدد…
  متاسفانه بعد از تحقیقات واقعا مشکل، به این نتیجه رسیدم که شرکت آی نوتی، در ظاهر قانونی، ولی در بطنش متاسفانه
  بازاریابی هرمی رو به عنوان جذب مشتری و بازاریاب، در پیش گرفته.

  متاسفانه در سایت ایران هشدار هم سه مورد، با یک عنوان، به این شکل: عدم داشتن مجوز بازاریابی شبکه‌ای، به عنوان
  “دسیسه‌ی!” این شرکت، اشاره کرده.

  حالا این سایت یا استارت آپ! به قول آقای علی معارفی، چند صباحی میتونه دوام بیاره، ولی با سیستم تحقیق و تحفص افرادی
  همچون شما آقا پوریا و سایت وزین‌تون، بایستی دسیسه‌ی این سیستم رو اعلام همگانی کرد که این سایت متاسفانه با استفاده از
  عدم آگاهی مشتریانش، قصد داره علی رغم امکانات خوبی که داره،(مثل کد ussd فوق العاده، شارژ قبض تلفن همراه اول و شارژ
  ایرانسل، خرید شارژ و تمام این فعالیات را در اشتراک گذاری پورسانت همگانی) ولی سیستم جذب مشتریهاش، متاسفانه یه
  خورده پیچیده‌س و وسوسه کننده!

  به همین خاطر، بایستی جلوش گرفته بشه، حداقل جلوی سیستم هرمی پاداشش که یه جورایی، قانون تک سطحی رو دور زده!

  آقای علی معارفی هم اذعان کردند که این شرکت (سایت یا استارت آپ) اصلا کارش، بازاریابی شبکه ای نیست، پس نیازی به
  مجوز هم نداره، ولی متاسفانه سیستم پاداش دهی این سایت، کاملا هرمی هست، وسوسه برانگیز، و قانونا، حتما جلوی این
  رفتار کارشکنانه، گرفته خواهد شد. البته اگر دولت بخواهد حرکتی بکند، وگرنه که خیلی جای تعجب هست یا نیست…!؟
  لطف کنید منتشر کنید.

 • احسان92 ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ :: ۱۷:۲۰
  2 - 4

  سلام دوستان

  آی نوتی که کاملا برای همه مشخص شد
  شبکه ای کار میکنه و مثلا کد میفروشن، که
  در واقع چیزی را میفروشند که همین الان
  شما به رایگان میتونید تهیه کنید، مثال کد
  ussd شما میتونید حتی از بانک ملت یا هر
  بانکی به رایگان تهیه کنید و تمام این
  امکانات قدیمی شده و الان کاربرد زیادی
  نداره، یه سری تو سایت های ارایه دهنده
  کد ها برید متوجه میشید
  اون خدمات crm راهم برید تحقیق کنید و
  ببینید زمین تا آسمون با این چیزی که اینا
  در اختیار مشتری میذارن فرق داره
  یه ویلای چند هزار متری با بهترین امکانات
  روز را میگن ویلا و یه خونه قدیمی یه جای
  پرت را هم میشه گفت ویلا چون فقط
  نزدیکش مثلا دریا داره
  آی نوتی که جای خود داره من بهتون
  میتونم ثابت کنم سیستم فروش بیمه های
  عمر هم شبکه ای کار میکنه
  من الان حدود دوماه هست که عضو
  کانالشونم و دارم خوب درک میکنم چطور از
  علم کم مردم بیشترین سواستفاده را میکنند

  اون فروشندگانی هم که میبینید خوب
  فروختن صرفا به آشنا تونستن بفروشن
  چونکه آشنا به شما اعتماد میکنه

  گول این ظاهر فریبنده را نخورید که روزی
  حرام با گول زدن مردم عاقبت نداره

  روزگارتان خوش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

perm_identity

textsms